Artur Zheji: Lulzim Basha është një krijesë shumë e butë dhe e sjellshme, mos e kini frikë

Artur Zheji shkruan se Lulzim Basha nuk duhet pasur frikë.

Kjo, pasi sipas tij, ai është shumë i butë dhe i sjellshëm.

Për këtë arsye, Zheji shkruan se atij po i bashkohen edhe socialistët e trembur nga Rama.

Në të vërtetë askush nuk e ka frikë Lulzim Bashën! Por po mblidhen te Lulzim Basha, edhe nga frika e madhe e teprisë së zullumit që po shohin në krahun tjetër. Sepse arroganca dhe zullumi nuk po ndalon, por është bërë trend i të përditshmes.  Dhe shpesh e më shpesh në Partinë Socialiste të dikurshme, Partinë e debatit dhe të sherreve të shëndetshme demokratike, mbretëron një qetësi e frikës dhe jo e arsyes apo e paqes.

Tanimë socialistët vip e dinë, se karriera e tyre kalon nga këmbët e Ramës, nga ledhatimi i tyre, nga larja e tyre më pështymën e fjalëve pështirësisht të ëmbla dhe servile, se vetëm kështu shpërblehesh, ndryshe flakesh jashtë dere.

 Frika pra, që një i plotpushtetshëm, pa filtra, pa kushte, pa pengesa brenda llojit, i është dhënë tagri dhe liria e rrezikshme për të shkelur me këmbë këdo, mbledh njerëzit bashkë, në një front të madh, që kërkon vendosje ekuilibrash të reja, në këtë shoqëri varfanjakësh e mjeranësh që është ende sot shoqëria shqiptare.

Frika nga demonstrata e Lulëzim Bashës dhe e PD, është në të vërtetë një vetëdije, që zullumi dhe teprija ndaj të tjerëve, që ky pushtet ushtron, ka zgjuar shumë njerëz nga iluzionet se “çunat dhe gocat’ e lezetshme të qeverisë Rama, nuk janë e vërteta e kësaj qeverie, por thjesht kopertina”, shkruan Zheji.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Artur Zheji: Lulzim Basha është një krijesë shumë e butë dhe e sjellshme, mos e kini frikë”

 1. Engjelli says:

  Zhelan…i sigurove tre qebap dhe 1 shishe birre. Nuk eshte keq, per tre rreshta. Mbijetese eshte.
  Keshtu ec tani e tutje zhelan, leri cfar thojne te tjeret. Ata e kan problemin e zgjidhur se shkojne neper shtepite e tyre, e gjejne gjellen e ngrohte, u a vejn para ne tavoline, ose kalojne darken ne ndonje lokal. Ndersa ti i varferi keshtu je hequr zvarre. Sidoqofte te dhashte zoti shendet se je akoma me kembe e me duar dhe je mesuar si ta nxjerresh ate te shkrete racion.
  Meqenese jemi ne kohe fushate dhe parate hidhen vuuuu, shtoje ritmin e shkrimeve dhe siguro ndonje lek per te vene protezat.

  1. kujtesa says:

   O Tuuuuuuuuuuuuriiiiiiiiii !
   A ke pak ndot nga vetja per keto qe shkruan?!
   Vetem nje pyetje do te beja:
   -Femijet e 4 viktimave te 21 Janarit,a duhet te kene frike nga ky njeriu “paqesor,i sjellshem dhe i dashur”?
   Po ma dhe nje pergjigje te sakte,te jesh i sigurt qe bashke me voten tende per Lulken do te jete dhe vota ime sepse jemi ne nje qender votimi dhe keshtu merr me shume vlere!

  2. boom says:

   Zheji i dergon mesazh dashurie Bashes per Shen Valentin. Martohuni te dy se bekimin ja u jep baca Berishe.

 2. santiago says:

  haha e the dhe ti..dhite me nje mut tani

 3. O Artur ZHEJI, e ke GABIM koke e kembe, sepse Lulzim BASHA eshte lavjerrsi i familjes Sali Ram BERISHA dhe ka hyre jo pak ne krim, duke filluar me Rrugen e Kombit, Shitjen e kufijeve detare Greqise, 21 Janarit 2011, Plotesimin e Dosjeve me fakte-shpifje-genjeshtra ne Kosove sebashku me Argita Berishen, por dhe vendosjes ne 3 Banka ne Hollande te mbi 150-Milion Dollare te firmes piramidale VEFA-Holding (gruaja e Lulit te “Vocerr” e ka burre hallle Vebi Alimucaj_n, ish-Boss_in e VEFA-Holding). Edhe pak do durojme, se FSHESA Perendimore ka filluar te nis fortunen qe kurre Shqiperia se ka pare e provuar me pare ne mbi 100-vite si shtet. Ke per tu “Habitur” sa gisht e i ndyre eshte Lulzim BASHA, qe sigurisht eshte pas krye-kriminelit Sali Ram Berisha.

 4. Gjyshi says:

  JO MO SHOKU , kush tha se kemi frike ,
  edhe me 21 janar ata baballaret qe vrau ne Bulevard nuk kishin frike ,
  300 meleonat qe Morri , nuk kishin frike …
  Frike kemi nga njerz si ty ne zheji .

 5. kosta says:

  O Artur,po to he baxhelle mor na hongsh Gencin.Husht fare multi,bixhozxhi we shitesh per nje pjate supe.Shkofsh he the seems.

 6. Kadri Kadiu USA says:

  O Zhuls Zhei; Ky Lul-ushi, kërriçi i Sali Kriminelit, është shumë i rrezikshëm; ky o plehrë gazetar nuk e ka për gjë të qenit spiun i sërbit e të kallzojë ushtarët e UÇK-së, të vjedhë shqiptarët ashtu si bëri me paratë e shqiptarëve tek Vefa-Holding dhe tek Rruga e Kombit, t’i fshihet gjykimit me raporte mjekësore, të kryejë akte tradhtie ndaj Kombit si ajo që bëri me faljen e Detit tonë grekut, të vrasë shqiptarë siç bëri më 21 Janar, të vjedhë zgjedhjet siç bëri me Ristanpijanecin e të bëjë çdo poshtërsi që ia kërkon Saliu i Viçidolit.

 7. Eduart Begolli says:

  Ti o Artur Zheji je qenje pa shtylle kurizore. Je me keq se zvaraniket

 8. Besoj says:

  I neveritshem ne sjellje dhe veprime. Per Salen theret se eshte gjyna ta arestojne, per Lulushin se eshte me i miri qe mos humbasim rastin ta votojme. Shko ore I pjerdhur nga trute.

 9. LORA says:

  Tur-bozhur-majmuni qenka kapluar nga frika e perfitimit te corbes se prishur.
  Bukur.
  Eshte lajm i mire shperberja perfindimtare e pretorianeve mediatike te pasnentedhjetes,mbrojtes lavire te statukuose se qoftelargut.

 10. Fallo Madhi says:

  O Zhej o qelbesire hajdut marketesh ne itali.merre Bashen ne shtepi dhe te ja hypij gruas.motres dhe nenes tende.
  Shqiptaret nuk e harrojne spiunin e serbise dhe vrasesinme 300 milione.

 11. Bardhi Tolabi says:

  Ka frike te marr pjese ne protesten ku te jete edhe Lulushi e Saliu.Perse do me pyese dikush?Po ja do ju pergjigjem”
  Supozoj se deshton protesta dhe nga inati i deshtimit,Saliu e ka pervojen e 21 Janarit.Ai ka “njohuri” per cadrat dhe stilografet pistolete e duhet te kete te tilla per agjentet e tij.I mbushet mendja dhe ju ben “shenje”:ne sulm e ata paf nje ketu e paf nje atje,iken per dhjame qeni.Ndizet turma si me 14 Shtator dhe del Muli e theret,ne sulm te marrim pushtetin qe na vrau ne mes te bulevardit.Dhe vazhdon me tej fjalimin:Vetem nje burre ka te drejte te vrase ne mes te bulevardit dhe asnje tjeter sa te jem une ne krah te tij…
  He si thua ti Zhele,Zheji se me ngateroj Muli,do te marresh pjese ti e te me mbrosh me ate koken,me te cilen mund te ushqehet nje garnizion Divizioni nje dite te tere…?

 12. Drejtësia says:

  Ti Zhei je një bajgë e ndyrë e ai Luli është një hajdut ordiner e vrasës gjskftoht.

 13. vasili says:

  Nuk je gje tjeter vec sahanlepires,mos do te besh prape drejtror i RTSH kur te vije PD ne pushtet s e je edhe me I.Meten flugerin.Nuk e di e hengre sot pace me pilafin.

 14. enter"" says:

  E bute, e sjelleshme

  Kriminel dhe I paafte

 15. andi says:

  po cfare analisti ore zhej…. ti duhet te rreshtohesh per ,, vetingun,, e jo kunder tij bashkohu me shoqerin civile,, a sa per bashen , deklarohu per ti per te ,,, per rrugen e kombit, per 21 janarin ,, per gerdecin,,,,, dhe cka eshte me cuditshme kur u ankua,,, per ate zonjen qe e larguan nga televizioni shqipetar , po mendoje diten e djeshme, po more zhej,, a e din sa socialista i largoi nga bashkia e tiranes kur u zgjodhe kryetar edhe ate me vota te vjedhura,, te ristan hajdutit

 16. ANDI says:

  tani luli menaxhon parat e piramidave,,, sepse shqiptaret tash kan harruar dhe piramidat i takojne historise,,,,,, duhet te protestohet per keto para ,,, duke e perkrah vetingun do te vijme te parat edhe DYSHJA SALA 000———— LULI DO TE VDESIN

 17. Kris says:

  C’do njeri thote “jam i urte”! Por kur te ze paniku njerezit veprojne ne menyra te ndryshme! Berisha dhe basha vrane kater ne bulevard! Nga frika! Nga paniku qe i zuri! Nga qe jane kriminele! Prandaj nuk u besohet me!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *