“Berisha e Basha të kërkojnë ndjesë për shpifjen kur thërritën se i vodhi Saimiri. Të përgëzojnë policinë, tamam atë që e kanë quajtur bandë…!?

Nga Erjon Braçe

Tani, une pres qe;

Sali Berisha te dale e ti kerkoje ndjese per shpifjen e se enjtes, kur ndodhi grabitja, therriti:

I vodhi Saimir!

Tani, une pres qe;

Lulzim Basha te mos kerkoje ndjese, nuk i duhet kujt, e dine te gjithe se ai eshte nje papagall banal pas Sali Berishes, por te dale dhe:

Të përgëzojë Policinë e Shtetit, tamam atë që e ka quajtur në më shumë se njëherë bandë!

Saimirin ska gje, te mos e pergezoje. Nuk ja merr per keq.

Nderkohe, une pres qe i gjithe rreshti i atyre ne politike qe kane vene ne shenjester ministrin Tahiri, nuk kane le gje pa e akuzuar e nuk kane harruar kurre per ta sulmuar, mbi te gjitha, e kane perdorur gjithnje nje sulm ndaj tij per te zhurmuar qellimin e tyre per te ndalur Vetting-un, te flasin!!

Po po, te flasin!

Ta sulmojne edhe nje here! Edhe nje here me shume!

Ndryshe do jete akoma edhe me e provuar se, sulmet ndaj tij, kane patur thjesht e vetem nje qellim:

Qëllim politik!

Ne fund;

Policia e Shtetit u provua edhe nje here qe eshte institucioni me i besuar ne vend!!

Mos u acaroni!

Eshte keshtu qartesisht.

Qytetaret kane besuar keto tre dite gjithe ckane pare e degjuar tek policia. As tek partia, as tek partia e opozites posacerisht, as tek papagalli digjital!

Tek policia!

Naten e mire e gjume te embel!

vo: qe te mos harroj, Lulzim une po pres te falenderosh policine.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Berisha e Basha të kërkojnë ndjesë për shpifjen kur thërritën se i vodhi Saimiri. Të përgëzojnë policinë, tamam atë që e kanë quajtur bandë…!?”

 1. tan tirona says:

  Tani normale qe Saja i “vodhi”paret se “ndryshe” si ka mundesi qe i gjeten kaq shpejt???? Dy jan mundesite,ose Saja eshte legen qe tradhton “cunat” ose ndryshe te mos hajn mut kot me na ca trapin nolt e posht per policin,hajt tung?

  1. ARTAN says:

   MALOK NGA TIRONA RROTE K…

 2. lavdosh says:

  Po falje kur do i kerkojne Policise dhe drejtuesvete saj opozita dhe media sharlatane?. Eshte fakt qe Policia ka ndryshuar shume dhe forca goditese e saj eshte rritur. Per Politikanet dhe media sharlatane qe cdo gje ja faturojne Qeverise dhe Tahirit ka ardhur koha te reflektojne dhe te pranojne realitetin: Policia Shqiptare eshte ne rrugen e duhur, ka nevoje per mbeshtetje dhe me pak politizim. Ka ikur koha kur Policia e Berishes/Nokes ishte mbushur me banda, kriminele . Pastrimi nga elementet kriminaledo kohe dhe permiresime eshte nje process qe nukndalet ne kohe Te gjithe kemi nevoje per nje polici ne sherbim te qytetareve, prandaj duhet ta mbeshtesim ate ne kete transformim rrenjesor qe ka patur nen qeverisjen e Rilindjes dhe ne vecanti Rames/Tahirit. Pres qe media (nqs mund ta quajme media kete tonen!) dhe opoziten (nqs kane ide si behet shteti dhe si permiresohen gjerat!) te bejne te veten dhe tju kerkojne falje Policise dhe drejtuesve te saj. Bravo Policia qe duam, nje nga sukseset e Rilindjes!

 3. akrepi says:

  Z.Brace Pyet nje here se jane gjalle Saliu dhe Luli se mos kane pesuar atak ne zemer kur kane degjuar per kapjen e hajduteve te bankes.

 4. Shigjeta says:

  O tan tirana pse je koqe kandari , hapi syt o zhuls , thuaj nje bravo se nuk paguan gje njife dicka te mire , ti ka mbyll syte me perde lulushi dhe nuk shikon as hunden tende o rob i trashe

 5. Shigjeta says:

  Po kush te kerkoj te falur luli ,apo sali hajduti , me gjith mend e keni ??? Per hajdutin i nderhmi dhe ata qe punojne jane te keqinj ky eshte ligji i hajdutit ,kot mundoheni , ata e kane vendin ne burg e ju thoni te kerkoj te falur , si shume i perkedhelni plerat dhe fundurinat e shoqerise

 6. Shigjeta says:

  O tan tirona , saja i vodhi eee , e ti ke shkuar lesh kari o rob i trshe , i ke thene mendjes ‘ ik pirdhu ‘ sa i zgjuar qe je o katundar tirone , po zgjohu o tunxh zgjohu , je i vetmi ne shqiperi qe e kuptove kush i vodhi , o te marte lumi o gje e trashe

 7. Reiz says:

  Po mire more entuziastet e ripjerdhjes.
  Po nuk na kan thene sa pare gjeten apo vetem nishani e ujkut.
  O idioter paret avulluan ju jeni njerz koti komunista qe gjith jeten jeni mbajtur me propogande .
  Ku jane paret.
  Pa mire qe shoket e tyre i “kapen” !!!!
  Paret u ndane o teveqel 70% Qeverriu.
  20 shoket hduta dhe
  10%do i kethehen bankes.
  Qeveria do te justifikohet se pjesen e madhe e mori ai qe nuk do kapet kurr.
  Hahahaha
  Po kjo qe lonjeeeeee more shok komunista hani mutin e partis tani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *