Nishani kërkon hetimin e pesë gjyqtarëve që dhanë pafajësinë për “Hakmarrja për Drejtësi’

Këshilli i Lartë për Drejtësi do të hetojë të pestë gjyqtarët e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, të cilët dhanë vendimin për të shpallur të pafajshëm anëtarët e organizatës “Hakmarrja për Drejtësi”.

KLD-ja do të hetojë Alaudin Malajn, Artur Kalajan, Stavri Kallçon, Sotiraq Lubonjën dhe Etleva Temon, pasi ata vendosën pafajësi për të 11 anëtarët ndaj të cilëve kishte 17 akuza nga prokuroria

Pas kërkesës së presidentit Bujar Nishani, që ka detyrën e kryetarit të këtij institucioni, do të hetohen të pestë këta gjyqtarë, të cilët dyshohen për akte dhe sjellje që kanë çuar në veprime të paligjshme

Në bazë të vendimit të pafajshëm u shpallën Laert e Orik Shyti, Altin Arapi, Dritan Hate, Gent Caka dhe Nikolin dhe Pasho Novruzaj.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Nishani kërkon hetimin e pesë gjyqtarëve që dhanë pafajësinë për “Hakmarrja për Drejtësi’”

 1. .redi says:

  PO PSE MOR rrugaç president kur u dha vendimi per 4 te vraret ne bulevard pse nuk u ndjeve , o sakat nga shpirti mendja dhe trupi o prefaqsuesi i llumit te kti vendi i zgjedhur nga kryellumi jot sali berisha.

 2. albani says:

  Mjerim! Edhe ne kete rast duhet ta tregoje sherbetorin ky fatkeq qe e kane ulur ne karrigen e presidentit? I vetmi qe ka uluritur per pafajesine eshte Saliu Berisha.

 3. Tarrasi . says:

  Ushtari Mire Shvejk aka Jari Nishani quhet ushtar i mire shvejk jo kot sepse i rri babes se vet Sali Bishe Berisha gati tu deri ne diten e fundit ne detyre.

  Kush nuk e beson e peson… provojeni Jarin ti kundravihet Berishes do ta pesoni.

  Ky vend ka pjerdhur per sa kohe ka njerez si Bisha Berisha apo unuke si Nishani bukeshkelur qe qihen ne cdo lloj vrime si Kreshnik Spahiu etj

 4. Jar Lishani says:

  Kapterri i Sales nisi punen pas urdherit te shefit. Po cilet do hetosh o mavri ata gjyqtaret tuaj qe ju kane mbyllur gjyqet si keni dashur ju dhe Berishet! Qelia eshte bosh, pret Salen, Zenin dhe Giten. Kurse ti Kapterr pa mustaqe do vazhdosh te gajasesh miletin edhe dy muaj qe te kane mbetur si mender president.

 5. Iris says:

  Aman vetem Alaudinin mos e hetoni se eshte simboli i dinjitetit dhe ndershmerise qe ka cdo gjygjtare.

 6. Hasan says:

  Presione të Salistanit, duhet kuptuar se nga ana ligjore inspektorati i KLD-së nuk mund të ndikojë në gjykimin dhe thelbin e çështjes së gjykuar, pra në vendimin e gjykatës, por këto presione janë për gjyqtarët e tjerë nëse guxojnë të dalin nga Salistani e dinë se çfarë lançimi publik i pret, sigurisht që kjo shërben dhe si kauzë për t’i vënë zjarrin Shqipërisë ditën e shtunë…prandaj shtypi i Salistanit “zbulon fakte” të papara…..dhe nxjerr deklaratën për shtyp të Shamat-madhit në vitet ’90. Ku është zbulimi këtu, kur deklarimi i tij ka qenë publik ???

  Sali zvarrë do ta marrësh Shqipërinë, nëse nuk përfundon në burg ti dhe familja jote e krimit

 7. emigranti says:

  te mos merzitet sepse dhe ca kohe dhe pastaj do te qerrohet dhe ky haleja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *