VIDEO/ Tahiri: Bravo çuna, policinë nuk e duan ata që janë kundër vetingut

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka vlerësuar Policinë e Shtetit për punën e bërë dhe arrestimin e grabitësve.

Dua të falënderoj të gjithë efektivët që punuan në mënyrë të palodhur e zbardhën një seri ngjarjesh në kohë rekord.

Ju pata thënë bëni durim, kisha të drejtë kur justifikoja padurimin tuaj. Falënderoj gjithë qytetarët për besimin”, tha Tahiri.

Ai theksoi se policia e shtetit bën maksimumin për t’i shërbyer qytetarëve dhe shtoi se ata që nuk e duan punën e saj janë pakicë.

“Ata që janë kundër policisë janë pakica kundër vetingut dhe që nuk e duan rregullin. Janë shumë pak për të larguar besimin. Shpërblim? Besoj që po. Tani kam të drejtë të them, bravo çuna. U zbardhën një seri ngjarjesh në kohë rekord. Falënderoj edhe ata që s’besuan, na nxitën të punojmë”.

Tahiri ka një mesazh për shqiptarët:

“Kini besim te puna e policisë, sepse shpesh herë ka sulme ndaj tyre. Policia e Shtetit është vija ndarëse mes dy Shqipërive, asaj që duam ne shqiptarët, dhe ata që duan ta mbajnë peng, ajo pakicë kundër Vetting-ut”.


20170214-182940 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/ Tahiri: Bravo çuna, policinë nuk e duan ata që janë kundër vetingut”

 1. Bardhi Tolabi says:

  Delni o SHQUPI-sta dhe therisni tani:
  I kapi Lulushja,sepse i kishte “fshehur” Sajmir Tahiri…
  “KJO ESHTE POLICIA QE DUAM”,kjo duhet te jete parrulla e Lulushit me 18 shkurt….
  Ja u “vertetua” parashikimi i te cmendurit te Vicidolit se “paret i ka vjedhur Policia e Saje qorit dhe Edi Rames”…Del o Sali dhe na thuaj cfare te ka shkruar “hajduti dixhital” ne keto momente….

 2. aqif tahipi says:

  Bravo Sajmir ,mos u lodh kot me kundershtaret e vetingut pasi dihet tashme se ata jane fronti i te keqes dhe kunder zhvillimit shqiptar.

 3. Drejtësia says:

  Posht banda e shqupit rroftë policia e shtetit.

 4. j says:

  I lumtë policisë,vetëm duke goditur krimin,korrupsionin,mafjen
  shtohet besimi tek shteti dhe rritet autoriteti i ligjit.
  Le të hajë mut maloku.

 5. Nje shqiptar says:

  I lumte policise, ju lumte edhe ju Saimir Tahiri. Vendosni rendin publik ne Shqiperi qe njerezit ta ndjejne vehten e sigurte dhe te mos braktisin vendin.

 6. Idi says:

  Respekt per Ministrin dhe gjithe Policine e Shtetit Shqipetar!
  Sot, Polici ka me shume autoritet dhe dinjitet, eshte nje figure qe te ofron me shume siguri.
  PD ka bere vetevrasje duke u mare me Z. Tahiri.

 7. Shigjeta says:

  Kjo eshte pune profesionale , i lumte punonjesve te polcise , organeve te sigurimit, drejtuesve politik te ministrise se puneve te brendeshme , kete te shikoje lul karabushi , qe kudo qe shkoi , gjysme pune beri , asgje konkrete dhe me sukses d.m.th karabush esapi hapi syte o luliiiiii punojne mileti , nuk vjedhin si puna jote

 8. Korçari says:

  Do të çmenden Saliu i Viçidolit dhe sheiku Like Floriri o i miri Saimir.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *