Berisha merr në mbrojtje të arrestuarit për grabitjen e bankave

Sali Berisha ka marrë në mbrojtje personat që janë arrestuar për grabitjen e ndodhur pak ditë më parë në Qafë Kashar.

Edhe pse vetë të ndaluarit e kanë pranuar grabitjen e 3.2 milionë eurove, Berisha thotë se arrestimi i tyre është shou.

Ai ka publikuar një foto, sipas së cilës, e ëma e njërit prej të arrestuarve, i ka shkruajtur Berishës për t’i thënë se gjithë kjo është një shou i policisë.

Po gjatë ditës së sotme, Berisha kishte publikuar një shkrim me 10 pika, që merrte në mbrojtje grabitësit, duke sulmuar policinë.

Është e kuptueshme që Berisha e ka të vështirë të urojë policinë për arrestimin e garbitësve, pasi ka deklaruar se grabitjet i ka bërë pikërisht ajo, me urdhër të Saimir Tahirit, por që të arrijë sa t’i marrë mbrojtje, është paksa e tepërt.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Berisha merr në mbrojtje të arrestuarit për grabitjen e bankave”

 1. niki says:

  Kur mbron dike Berisha ,do te thote : o ka gisht, ose nga terbimi i suksesit ne pune te policise hedh balte mbi punen e tyre.

  1. Toni says:

   Keta duhen hetuar se i sherbejne destabilizimit te vendit dhe duhet te jene te vene nga Berisha dhe Luli. Nuk ka shpjegim tjeter. Pasi policia ja u arrestoj te gjithe tritolistat keta kane filluar te vjedhin bankat. Parate e zhdukura (qe nuk jan egjendur akoma) duhet te kane shkuar per te mbeshtetur me rroga paramilitaret e Berishes dhe Lulit. Qeveria duhet te hetoje. Si i mban PD paramilitaret dhe gjithe ata bodigarde, me cfare i paguan? Parate vijne nga krime te tilla, nga bandite te organizuar. Keta komando qe jane marre ne pune nga Ministrat e Mbrojtjes se Berishes i sherbejne SHQUP-it dhe destabilizimit te vendit. Nje gur e dy zogj. Nuk e beson njeri Berishen por policija duhet te shikoje kete piste, te bashkepunimit te hajduteve me SHQUP-in.

 2. shvejk says:

  Eshte i merzitur se duhet te gjeje urgjent financim tjeter per mitingun e dates 18.

 3. Fatosi-kosove says:

  Ja pra po e deshmon vet sali berisha ate qe kam thene qysh ne diten e grabitjes se 100% sali berisha e lul basha qendrojne pas kesaj grabitje dhe te tjerave me heret,dhe quditerisht llalla kerkon ti arestoj te gjithe ata qe i fyen sali berisha,luli,ristan pijaneci,palloka,noka,fazlliqi e klika e krimit,pra edeh bota po bindet se kush vodhi e vrau.

 4. L leshi says:

  Leket duheshin per financimin e fushates se PD kete e kupton dhe bufi, sa here partija kriminale e berishes nuk ka qene ne pushtet ka krijuar akte diversive harruat hedhjen ne ere te shtyllave te tensionit te larte …..krimineli Berisha kurre ska punuar per Shqiperine por thjeshte per interesat mafjoze te tije….

 5. shqip says:

  Mire, m.q.s. e mendon shou arrestojeni dhe le ti duket hoxha gomar . Ose jeni , ose beni vete. Kush nuk e kupton qe Saliu eshte ideatori i gjithe revolucionit tritolist, kanabist , e grabitqar ? A i doli ne mbrojte Gates me ushtri ne lazarat ? Tamam si kenga e çeços . Tek i thoshte sajes ” hiqi tabore , leri lazot te shkojne “. A nuk ishte ky idiot vrastar qe mbronte hajdutet e energjise ? Ky qe i paraprinte çdo sulmi me tritol Duke ndjelle panik ne popull. Nese ky njeri nuk izolohet, ky vend keshtu do shkoje . I mbuluar nga llumi e nga zullumi. Jemi nga te paktet vende ne Europe qe nuk arrestojme kryeministrin hajdut e kriminel. Ju qofshi o qeveritare .

 6. inf says:

  ti je armik shite detin ti je hajdut vodhe pronat ti je vrases ke vrare me
  mijra shqiptare ti je Gerrdeci vrave kalamnj 26 njerez ne grope
  ti je 21 Janari vrave 4 bij nenensh ne bulevard
  ti je kerme psikopat njeri i digjenerum
  kaqe kisha per ty o shkerrdhate me soj e sorrollop je ti
  klysh serbije gjaku karaxhixhit te vlen ne damaret e tuj te vdekur o HORR…
  PTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

 7. Llapaqeni vicidollit says:

  Llapaqeni i vicidollit Nuk mund te pushoje
  Eshte i semure psiqikisht vetem per shpifje
  Edhe llapen ti presesh do flase me Hunde

  1. @rturi says:

   Hahaha … shume e forte hunda e Sa(p)lehut! 😉

 8. Arben says:

  Ore …po sikur i kishte vjedhur Sajmiri ato leket..!!!!! Pse nuk te ha mortja o Sali.

 9. DAVID says:

  O Zot kur do te vije ajo dite ,qe ne SHqiperi te vihet ne zbatim “vetingu”,te mos ekzistoje me “Maliqi”,por “Ligji,K/Prekurori te punoje normal ,gjykata kushtetuse te beje punen e saj dhe te jete e pamvarur ,Presidenti te mbroje integritetin e vendit dhe jo interesat e Sali -Kerrmes ,I cili nga menjgjesi deri ne darke vetem derdellet duke share e mashtruar ,per te shpetuar pasurine e tij dhe te femijve Argita -Shtriges dhe Zeni -Sypeshkaqenit,kurse jargot e tij I mbajne ison dhe perpara ligjit te jene te gjithe te barabarte,atehere themi se ne SHqiperi ka demokraci,se deri tani ka pasur anarshi ,ne asnji vend te RRuzullit-Toksor nuk mbrohet” hajduti” dhe “krimineli”vetem ne SHqiperi sepse nuk ka ligj por ka Maliq.

 10. Dollovic says:

  C’ja fusni kot se Berdhisha nuk ka nevoje per keta. Ai ka dashnoren e cunit qe i fiton para me thes nepermjet bllogut te saj epshor. Ajo e mban Zenin me leke, lere c’thote ai se eshte mashkull dhe medemek fyhet nese e mban dashnorja me leket e dyqanit dhe te bllogut.
  Berdhisha thjesht eshte zemermire dhe i mbron njerezit pa mbeshtetje, te varfer qe bejne pune te veshtira. Ai ka per t’u shenjteruar madje nga Papa ne Vatikan. Ja premtoi Putini atij vendin. Kot nuk shkoi ai mori pjese ne shenjterimin e Nene Terezes. Ajo eshte figura e tij udherrefyese.

 11. alphade says:

  Tropojani , qe nuk eshte kapur ende dhe nuk besoj se do te kapet
  he per he ,eshte koka e bandes se hajduteve dhe mbi kete koke
  qendron Kryekrimineli Sali Berishovici ,prandaj u del ne mbrojtje,
  jane pa pike dyshimi njerezit Saliut ! Ju kujtohet si i doli ne mbrojtje
  Fullhajnit dhe jo vetem qe arriti ta nxjerre nga burgu por edhe dem-
  shperbleje me 450 milion leke per ato muaj qe beri burg . Banda eshe
  e Saliut dhe pike ! Ndersa policia vjen si pordha neper breke dhe me
  ndonje sukses sensacinal dhe asgje me teper ! Pika ,?!
  Te gjithe protestuesit qe do te vijne ne daten 18 Shkurt ne Tirane jane
  shperblyer me parate e vjedhura nga Saliu dhe per kete i duhet ngritur
  dollia ! Hajn qe di te vjedhe dhe di te fshehe ..!!!!!

 12. shqiptar says:

  c,na e nxirrni neper gazeta e tv akoma kete plere !!!

  lereni te lehe e askush mos ta degjoje vec vetes, deri diten kur ta plasin brenda se na e shpifi.

Lini një Përgjigje te DAVID Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *