Greqi/  Arrestohet shqiptari kapobandë, municione dhe drogë në banesë

Autoritetet greke kanë prangosur një 23-vjeçar në qytetin e Selanikut nën akuzën e depozitimit apo trafikimit të lëndëve narkotike si edhe të armëmbajtjes pa leje.

Policia e vendit fqinj identifikoi shqiptarin me emrin Françesko Nazifi pas një periudhe të gjatë  monitorimi të lëvizjeve të tij.

Në shtëpinë ku banonte në lagjen “Ano Poli”, gjatë një operacioni policor u gjetën  në cilësinë e provës materiale 6 pako me lëndë narkotike të dyshuar si hashash, një kallashnikov, një pistoletë, disa karikatorë, fishekë të diametrave të ndryshëm, një granatë dore, telefona celularë dhe  një shumë parash.

Nga kërkimet e policisë, lënda narkotike ishte fshehur në një gomë rezervë.
23-vjeçari cilësohet nga autoritetet e vendit fqinj si kreu i një grupi të mirëstrukturuar që merret  me dorëzim, depoziton dhe shpërndarje të lëndëve narkotike në qytetin e Selanikut dhe më gjërë.

Nazifi është çuar në Prokurorinë e Selanikut, ndërkohë është ngritur dhe një grup hetimor për anëtarët e tjerë të rrjetit.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Greqi/  Arrestohet shqiptari kapobandë, municione dhe drogë në banesë”

 1. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

  hahahaha tourkoalvanos Nazif me emer italion ”FRANCESKO”……….!!!!!!!!
  edhe francesko u bere more edepsez por turk mbetesh perhere………hahahaha!
  vetem greket iu ulin pantallonat ne gjunje ketyre te pabeseve,kane mbushur qelite me kesisoi bastardesh…………

  1. hhahahaha says:

   Eshre si puna atyre “grekeve” me Emrin Jorgo e Mbiemrin KARAXHAFERR apo KARAMANLIS

  2. Gaqi Kacani says:

   Shpjego pse greket quhen helene? Pse kane marre emrin e nje kurve

 2. nusja e malokut says:

  e ka fajin janullatus haha ju q…..sha janullausim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *