INCIDENTI/ Arben Ristani tapë, sherr në Komision për të mbrojtur Shkëlzenin

Arben Ristanin nuk e kanë mbajtur nervat në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar për aferën e CEZ.

Ai ka marrë në mbrojtje Shkëlzen Berishën, i cili nuk u paraqit për të dëshmuar.

Ristani u nxeh, pasi Balla thumboi mungesën e Shkëlzen Berishës, duke se është duke festuar Shën Valentinin.

Por, në momentin kur kryetari i Komisionit, Taulant Balla, i ka kërkuar atij llogari se përse e merr në mbrojte atë, Arben Ristanin nuk e kanë mbajtur më nervat.

Ai është ngritur në këmbë dhe i fikte mikrofonin Ballës.

Dukej qartë që Ristani nuk ishte në një gjendje normale.

Për këtë arsye, Balla ka kërkuar ndërprerjen e mbledhjes dhe përjashtimin e Ristanit, për dhunë.

Si duket Ristani ka rrëkëllyer ndonjë gotë më shumë se ç’duhet para se të fillonte mbledhja, pasi nuk e kontrollonte dot veten dhe veprimet e tij.

Debati:

Ristani: Është bërë një transaksion në 2009 dhe është bërë një veprim tjetër më vonë.

Balla: Se atëherë ishte në pushtet ti, babai i Shkëlzenit dhe ai.

Ristani: Që ta dish mirë dhe vërë vath në vesh në këto raste hyn afati i parashikimit. Kjo tregon, se unë nuk marr në mbrojte asnjë njeri.

Ndërhyn Balla: Pse bën avokatin e tij?

Ristani: Mos më ndërhy kur flas

Balla: Pse bën avokatin e Kalajt?

Ristani: Mos më ndërhy kur flas.

Balla: Thuaj unë kam marrë në mbrojte atë që ka marrë 6 mln euro dhe ia dha shefit tim.

Ristani: Më lër të flas, ndërpritja mikrofonin. Më dhatë fjalën.

Balla: Komisionit i kërkoj përjashtimin e nënkryetarit (Ristanit) nga mbledhja. Largohet nga mbledhja për dhunë të ushtruar. Nënkryetari është i pirë tapë duhet të largohet nga mbledhja.


20170215-172324 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...