INCIDENTI/ Arben Ristani tapë, sherr në Komision për të mbrojtur Shkëlzenin

Arben Ristanin nuk e kanë mbajtur nervat në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar për aferën e CEZ.

Ai ka marrë në mbrojtje Shkëlzen Berishën, i cili nuk u paraqit për të dëshmuar.

Ristani u nxeh, pasi Balla thumboi mungesën e Shkëlzen Berishës, duke se është duke festuar Shën Valentinin.

Por, në momentin kur kryetari i Komisionit, Taulant Balla, i ka kërkuar atij llogari se përse e merr në mbrojte atë, Arben Ristanin nuk e kanë mbajtur më nervat.

Ai është ngritur në këmbë dhe i fikte mikrofonin Ballës.

Dukej qartë që Ristani nuk ishte në një gjendje normale.

Për këtë arsye, Balla ka kërkuar ndërprerjen e mbledhjes dhe përjashtimin e Ristanit, për dhunë.

Si duket Ristani ka rrëkëllyer ndonjë gotë më shumë se ç’duhet para se të fillonte mbledhja, pasi nuk e kontrollonte dot veten dhe veprimet e tij.

Debati:

Ristani: Është bërë një transaksion në 2009 dhe është bërë një veprim tjetër më vonë.

Balla: Se atëherë ishte në pushtet ti, babai i Shkëlzenit dhe ai.

Ristani: Që ta dish mirë dhe vërë vath në vesh në këto raste hyn afati i parashikimit. Kjo tregon, se unë nuk marr në mbrojte asnjë njeri.

Ndërhyn Balla: Pse bën avokatin e tij?

Ristani: Mos më ndërhy kur flas

Balla: Pse bën avokatin e Kalajt?

Ristani: Mos më ndërhy kur flas.

Balla: Thuaj unë kam marrë në mbrojte atë që ka marrë 6 mln euro dhe ia dha shefit tim.

Ristani: Më lër të flas, ndërpritja mikrofonin. Më dhatë fjalën.

Balla: Komisionit i kërkoj përjashtimin e nënkryetarit (Ristanit) nga mbledhja. Largohet nga mbledhja për dhunë të ushtruar. Nënkryetari është i pirë tapë duhet të largohet nga mbledhja.


20170215-172324 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “INCIDENTI/ Arben Ristani tapë, sherr në Komision për të mbrojtur Shkëlzenin”

 1. shqip says:

  Them qe per Ristanin te hapet hetim per kohen kur kthente rezultatin e zgjedhjeve ne tavoline. Sigurisht qe kete nuk e ka bere per jelekun e berishes. Po Jane luajtur miliona euro dhe benefite te tjera. Sepse nuk ka shans qe fill pas 2013s, ky pianec me vese te ndyra te katapultohet sekretar i pedes se lyl dembelit.madje komisioni parlamentar duhet ti drejtoje kerkese kqz per heqjen e mandatit te deputetit pianec , ne kuadrin e dekriminalizimit . Siç dihet njeriu ne fjale ka rekorde kriminale . Ka qene i denuar ne kohen e sundimit te Saliu 1re.

 2. Bledi says:

  Ristan kari dhe shkelzen bythqimi bashk ngjajn

  1. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

   Mire e keni ju por bolja me i madh eshte Taulant Palla, apo jo?
   a ka ligj per ata qe nuk paraqiten apo nuk betohen , si eshte rregullorja apo logji?


   kot e keni, doni teater , ja ku e keni..ndoshta jeni mesuar me estrade.


   asgje nuk ndodh perderisa keto mbeturina te kuqe blu jane akoma ne pushtet dhe reforma eshte e pakryer.

 3. nandi says:

  Kjo eshte farse cinike,
  Perse duhet te gjykohet nga nje person I cili ka konflikt interesi?
  Perse nuk drejtohet komisjoni nga dikush qe nuk ka konflikt ligjor dhe publik me Shkelzenin?!
  Kjo eshte demagogji dhe cinizem.
  Nese duan ta hetojne ta bejne dhe te drejtohet komisjoni nga zevendesi.
  Ky eshte show per zgjedhje.
  Te hetohet , te gjykohet, por te merren parasysh parimet baze te drejtesise.
  Me aresye te mbrojtjes ndryshohet trupi gjykues ne gjithe boten e qyteteruar..
  Tema! Do e publikoni?! Apo I kane prere b….Meros….

 4. inf says:

  burgaxhiu hajduti surrat drrasa rustani ky felliqesire burgaxhiu i saliut
  nji majmun i nyte qe ben rrolet e kurves
  po ben çmos per ta fut emrin ne listen e deputeteve dhe ben si rrot kari
  pis njeri pijanec njeri servil njeri horr e goj mut

 5. sali talloferja says:

  Ristani eshte i alkolizuar dhe duhet larguar nga komisjoni …dhe gruaja e ka larguar nga krevati se bie ere qen dhe dhjet ne breke naten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *