“Mbaje edhe teseren e PD-së, edhe lopën e PS-së”: Rama përballë Bashës

Dy ditë më parë, Lulzim Basha ishte në Kavajë për të mbledhur njerëz për protestën e 18 shkurtit.

Por, ajo që ndodhi ishte diçka e shëmtuar dhe brutale.

Njerëzit që shoqëronin Bashën dhunuan dhe morën zvarrë një militant të hershëm të PD-së, pse ai mbrojti punën e Elvis Roshit në Kavajë.

Edi Rama ndërkohë, ditën e djeshme ka qenë në Kukës bashkë me ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti.

Ai ka shpërndarë disa lopë për familjet që i kishin humbur ato nga sëmundjet.

Me fermerët e Has-it për të ndjekur nga afër operacionin e zëvendësimit të çdo lope të humbur fundvitin e shkuar; me lopë të reja që janë përzgjedhur në Danimarkë, që i përshtaten më së miri karakteristikave të zonës dhe arrijnë deri në 22 litra prodhim qumështi krahasuar me 5-8 litra të lopëve të humbura.

Ky operacion është pjesë e paketës më të madhe të solidaritetit që qeveria akordoi fundvitin e shkuar, ku përveç bonusit për pensionistët, familjet në ndihmë ekonomike e personat me aftësi të kufizuar, u përfshi edhe dëmshpërblimi i plotë i familjeve të prekura nga përmbytjet në vite”, shkruan Rama, që ka postuar edhe fotot e mëposhtme.

Ndërsa Rama po takonte banorët e zonës, një prej tyre i tha se ishte me Partinë Demokratike.

Rama, pasi i rrahu shpatullat, i tha me humor:

Shumë mirë, mbaj edhe teseren e PD-së, edhe lopën e PS-së”.

Ndërsa Basha, ndryshe nga Rama, rrinte e shikonte si merrnin zvarrë atë qytetarin në Kavajë, pa thënë asnjë fjalë, vetëm pse mbrojti Roshin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-10.jpg","attachment_id":632954},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-1-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-1-5.jpg","attachment_id":632956},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-2-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-2-3.jpg","attachment_id":632957},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-3-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-3-2.jpg","attachment_id":632958},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-4-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-4-2.jpg","attachment_id":632959},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-5-1.jpg","attachment_id":632960},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-6-1.jpg","attachment_id":632961},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-7-1.jpg","attachment_id":632962},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-8-1.jpg","attachment_id":632963},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rama-9-1.jpg","attachment_id":632964}]

11 komente në ““Mbaje edhe teseren e PD-së, edhe lopën e PS-së”: Rama përballë Bashës”

 1. rob i zotit says:

  o k..minister, lopa eshte me taksat e gjithe popullit, jo vetem nga ps , mashtrues

  1. cane says:

   Ha ha.Po kudo leket e poullit jane,po varet ku shkojne.Tek populli apo tek Xeni.Pastaj ketu kemi perballe dy qendrime te kryetareve te shumices dhe pakices ndaj kundershtareve respektive.Eshte qenndrimi qytetar i Rames ndaj qendrimit fshatar te Bashes.Kuptoi o rob i Sales me fal i zotit.

   1. rob i zotit says:

    ku e lexove fjalen sale oooo CANE, populli nuk eshte as i sales e as i rames ( por i zotit) , kurse ti je nje spurdhiak i qelbur i rames qe servilosesh ne zyrat e shtetit duke i vjedhur parate e tij ne formen e pages.( dhe nese nuk e ben, e shpreson cdo dite te besh nje gje te tille) .

    1. L leshi says:

     Ti mund te jeshe rob i kafshes dhe jo i zotit o injorant…mos e fusni zotin ne mes o idjot se do tju vrase nje dite….rrace e keqe .

    2. Demokrati i inatosur says:

     Nga komenti juaj dalin 2 konkluzione:
     1 – Do jesh ushtar i pandreqshem dhe i vetedijshem i Sales.
     2 – Ne qofte se nuk kualifikohesh ne kategorine e pare atehere mbete qe te jesh debil. 25 vjet histori tranzicioni mjafton qe te beje qarte dallimin midis Edit qe po perpiqet te beje shtet pavarsisht qe eshte ne minoritet dhe i detyruar te bashkpunoj me skuthet e LSIse dhe kriminelit Sali apo bajgave te tij si Basha, Nishani e co..

 2. Lopcari says:

  mjere lopet. Nga Danimarka ne Kukes!

 3. shigjeta says:

  edhe ne kohen e saliut ishin taxat , por banda e tij nuk i shperndante sic duhej , o legen rob zoti hapi syte o injorant , njesoj eshte ???? ik or palaco i saliut , shko pas saliut se mos teleshon ndonje kothere , behet pune o injorant do ti apo nuk do , ik keput qafen kopil i sales

 4. lope je says:

  Gabim ke bere qe i ke dhen lop keture lopeve,sepse do i trajtojne sikur te jene lop socialiste.
  A ju kujtohet kur ne kohen e soc i dhan disa ndihma ketyre kafsheve dhe nuk dijten ti mbajne dhe u katandisen perseri pa lope.

 5. ..... says:

  jam dakort 100 per 100 me SHIGJETEN.

 6. Bena says:

  Bravo kryeminister cdo dite Po shohim se si Po I mbani premtimet e dhena ,e sigurt fitorja ne 18Qershor ????

 7. Aleko says:

  te gjithe te zotit jemi ,por lopen fshatarit mos prit ta sjelle zoti por robi o robi I zotit”Problemi eshte se nje bicim si ti eshte keq kur I ndihmon , keq kur nuk I ndihmon…te shkretet tipa nuk dine cfare kerkojne e cfare duan…U eshte shplare truri nga mostra berisha…gjynaf!..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *