Artan Fuga thirrje për pjesmarrje në protestën e PD-së: Ta bëjmë si në Rumani

Artan Fuga duket entuziast për protestën e 18 shkurtit të PD-së.

Ai bën thirrje për një protest si ajo e rumanisë.

Ja çfarë shkruan Fuga:

Nga Artan Fuga

Ve re në disa media që po trajtojnë aktualisht: ububu çfarë do të ndodhi në mitingun e 18 shkurtit!

Po dramatizojnë.

Nuk është mirë!

Sigurisht që është përgjegjësia kryekëput, e madhe, ekskluzive e organizatorëve, pra e opozitës demokratike, që ai miting të zhvillohet paqësor, pa dhunë, civilizues.

Po ashtu larg provokatorët që të mos luajnë me durimin e masës!

Ndërkaq nuk besoj se njerëzit thirren në miting për të mos iu thënë gjë.

Unë mendoj se konformë të drejtave demokratike ai miting bëhet i dobishëm për të gjithë qytetarët, shoqërinë dhe shtetin.

Eshtë prelud i fushatës elektorale që po afron. Koha mbrapsht ka filluar.

Zëri është i qytetarëve tani.

Gëzojuni o ju që e plotësuat kontratën me popullin!

Hidhërojuni o ju që i kthyet krahët popullit!

Trembuni ju që abuzuat me besimin popullor dhe u korruptuat!

Besoj se në kushtet kur zëri i qytetarëve në media dëgjohet aspak, kur në forumet e pushtetit qytetarët janë krejt të përzënë, kur propagandat politike në parlament kanë krijuar një amulli të paparë, kur qytetarin e përdorin thjesht për t’i rrahur krahët duke e uruar për lopën e re, kur njerëzit po ikin në emigrime me mijra e dhjetra mijra, ka vend që të shihet se çfarë thonë qytetarët direkt, në shesh.

Se mos i ka ftuar ndonjëherë ndokush në referendume!

Ka nevojë t’i dëgjojnë qytetarët në shesh në rradhë të parë vetë opozita.

Sepse as pushteti nuk duhet uzurpuar, por as opozita nuk mund të uzurpohet nga disa që janë bërë kolltukofagë.

Qytetarët në shesh duhet t’i dëgjojë pushteti sepse kur je në pushtet veshët t’i zënë boriet e propagandës tënde. Njësoj sikur Uliksi të kishte këngën e sirenave brenda vetes.

Kanë nevojë që qytetarët e gjithë Shqipërisë të dëgjojnë çfarë do të thonë ata që do të zbresin në shesh.

Të huajt po ashtu.

Eshtë një pikë ndarës për fatet e politikës shqiptare.

Unë shpresoj që masa në miting të mos jetë thirrur vetëm për të dëgjuar, por edhe të flasi, ta thotë me gjuhën e saj, me kulturë, shpirt, humanizëm, shqiptarizëm, dinamikë, ton, pasion të kulturuar, fort, troç, atë që mendon.

Me gjuhën kolektive që masa flet.

Unë nuk besoj se do të kemi thjesht një fjalim publik të radhës, por një event politik emancipues!

Ne si qytetarë kemi nevojë të marrim pjesë në evente e ngjarje politike, jo thjesht të dëgjojmë fjalime politike!

Le të dëgjojmë njeri tjetrin të gjithë që do të jemi atje, që do ta ndjekim në televizion, që do ta përjetojmë si një akt e gjuhë politike, si veprim simbolik politik, sepse kemi nevojë të dëgjojmë se:

Cili është bilanci i atyre që janë propaganduar si reforma, cfarë na propozohet në vend të tyre si ide të reja alternative, a do të ketë figura të reja që do të dalin në sfondin e horizontit të politikës opozitare apo do të vazhdojë uzurpimi i opozitës nga disa që e kanë mbyllur realisht ciklin politik? Nuk është mosha jo që e mbyll ciklin, por shterrimi i energjive.

A do të jetë në gjendje opozita të japi sinjalin se vullneti i saj dëgjohet nga masa?

Cfarë kumtesh na jep ajo për zgjedhjet që do të zhvillohen?

Ne qytetarët duam zgjedhje të lira, të ndershme, të barabarta, direkte! Tani, kete here, ketu!

Me këtë kod hileqar elektoral vullneti ynë si qytetarë merret nëpër këmbë ligjërisht. Ne duam rinovimin nëpërmjet garës të ndershme të elitave politike! Si në të gjithë botën.

Ne nuk duam më kurrë zgjedhje pa garë të ndershme, duam gare të hapur dhe me rezultate të numuruara në mënyrë të besueshme.

Më mirë pa zgjedhje fare sesa me zgjedhje të pabesueshme.

Le të shohim se me çfarë kodesh kolektive do të flasi masa? Cfarë kodesh i kanë dhënë asaj organizuesit?

Sa bukur në Rumani ku manifestuesit protestojnë me ekrane të ndezur telefonash smart!

Simbolikë e gjetur. Të gjithë të barabartë, një telefon në dorë, protesta me dritë, po !, popujt duan dritë, edhe ne dritë duam, me kode dixhitale për një shoqëri të numerizuar, moderne, jo të shekullit të kaluar të poçit të llampës me qelq kavaje, me telefona në ëeb, simboli i rrjetit, solidaritetit të pathyeshëm.

Jam kurioz të di se cfarë do të thotë fjala e oratorëve,

por shumë më tepër dua të shoh kush do të jenë oratorët e rinj që nuk do të mbesin besoj anonimë, që nuk do të dalin si flutura krimbash mëndafshi dhe pastaj na treten pas pak çastesh në turmë,

Do të jenë ata shpuzë, apo langaraqë të kollarisur papagaj?

Kombi ka nevojë të shohi atje dhe kudo lidera të së ardhmes, në të gjitha krahët, koha bën të vetën. Por jam kurioz të di edhe cili do të jetë “telefoni celular” si kod gjuhe i masës në miting që nuk ka vetëm veshë për të dëgjuar, por edhe mendje e gojë për t’u dëgjuar!

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në “Artan Fuga thirrje për pjesmarrje në protestën e PD-së: Ta bëjmë si në Rumani”

 1. Celo Mezani says:

  Perfundimisht profesori paska pjerdh fare, po fare, nga trute.
  Po flet sikur Lul Basha eshte Les Valesa.

  1. majlinda says:

   ky vertete eshte i pjerdhur, i rrhedhur, gaztor, sahanlepires i berishes dhe bashes, pa karakter, po te isha student nuk do shkoja kurre ta degjoja kete njeri te shperfytyruar nga mllefe,

   1. Nikolla Hanxhari says:

    Injorante e palo studente…

  2. tironci says:

   Malet me debore, fushat me spinaq,
   kur Gimi ma kap me dore ohhh sa me kenaq,
   Sa rere ka deti, sa gure ka toka.
   Hajt ta rras i here o Gim
   Se nuk permbyset bota

   1. TIRONCI says:

    MALET ME DEBORE, FUSHAT ME SPINAQ
    KUR TANI MA KAP ME DORE OHH SA ME KENAQ
    SA RERE KA DETI, SA GURE KA TOKA
    HAJT TA RRAS I HERE O TANO
    SE NUK PERMBYSET BOTA.

  3. Ata votuan per mosndeshkimin e tyne says:

   Po perse do protestojne? Une kujtova se per Adriatik lallen dhe mos veprimin si duhet per reformen.


   Sunita trima dilni nga vrima


   Ne fakt duhet te ishin socialistet kamunista te rilindjes qe duhet te protestonin se Shqiperia u be hashash.
   Vendet e punes u zune nga LSI
   Mbetjet toksike te EDVIN Rames
   Gerdeci
   Tradhetia e detit dhe rruga e kombit, lene ne harrese.
   Dekorimi i Visho Ajazit, ne pritje ai i Adriatik Llalles
   4 deshmoret e bulevardit pa drejtesi
   Koncesionet dhe
   Sarajet e Koco Kokdhimes ende te paprishura
   Per Fullanin, mikun e Edvin Rames


   doni mo per Belulin?!

  4. Ivan i madh says:

   O celo po pse i thua i pjerdhur ketij palo profesori. Si nuk ka ikur jashte dhe ky Fuga apo e mori vesh qe po ndan Rama lope dhe ky mos do ndonje samar. Thoi Fuges kur te vije shtatori te presesh samarin se tani gomeret si ai as pellasin as shkojne per dru se eshte ftote dhe ruget i ka mbuluar debora. Dhe kemi frike se si gerdalle qe eshte mos na mbetet ne malesi a mos e haje ndonje ujk si Berisha ose cakall si Meta dhe na mbetet hauri bosh.

  5. Haaaaa says:

   Eh more Artan Fuga,ish kandidat i PPSH-se ne fund te vitit 1989!
   Paske qene legen e shkuar legeneve,se jo vetem nuk ke llogjike,por bie preh e idioteve,hajduteve dhge krimineleve te PD-se!
   Me gisht ne bythe do ngelesh o Artan Fuga se gje tjeter nuk meriton!
   Te dhjefsha ne profesorllekun tend!

  6. bureto says:

   Sa keq qe pinjolil i diktatures, i emeruar sefundmi akademik nga kryetari i saj, krushku i Berishes M.Korkuti, na paska rene ne kete derexhe. Peshku qelbet nga koka!- thuhet! Ja nje “koke e madhe” e qelbur sa per ta vertetuar ate thenie.

 2. Populli says:

  Me gomar se ty ,gjasme me shkolle nuk kam pare e degjuar. Degradim ,Ti nuk e kupton dot se cfare nderi i ben Rames me keto shkrime idjote, sigurisht ai s’te ka ne mendje fare o koqe!

  1. O popell... says:

   Nuk o gamor o muzlluman !
   Gjunaf gamori shkret ,penalizohet pa te drejt ne ate shoqeri !
   Bolll ju udhehoqen gamort ne shekuj juve,
   Ost o vakti muzllumanit 😀

 3. Populli says:

  Me gomar se ty ,gjasme me shkolle nuk kam pare e degjuar. Degradim ,Ti nuk e kupton dot se cfare nderi i ben Rames me keto shkrime idjote, sigurisht ai s’te ka ne mendje fare o koqe!

 4. Populli says:

  Me gomar se ty ,gjasme me shkolle nuk kam pare e degjuar. Degradim ,Ti nuk e kupton dot se cfare nderi i ben Rames me keto shkrime idjote, sigurisht ai s’te ka ne mendje fare o koqe!

 5. Populli says:

  Me gomar se ty ,gjasme me shkolle nuk kam pare e degjuar. Degradim ,Ti nuk e kupton dot se cfare nderi i ben Rames me keto shkrime idjote, sigurisht ai s’te ka ne mendje fare o koqe!

 6. Populli says:

  Me gomar se ty ,gjasme me shkolle nuk kam pare e degjuar. Degradim ,Ti nuk e kupton dot se cfare nderi i ben Rames me keto shkrime idjote, sigurisht ai s’te ka ne mendje fare o koqe!

  1. g-mshk says:

   Edhe ti gjasme qenke gomar e gjysem me shkolle apo pa shkolle qe e bene avokatin e Rames!

 7. kd says:

  Ky eshte tirons hajvon ky eshte tip tirons rrote kkkk derr i trashe qe hapen b…pa pas nje fije truri ne koke po more b…q..shko bej ndonje sherr me vllain apo motren per ndonje avlli a cope toke se per te tilla gjera jeni te njohur ju komunitet tarallakesh jeni 100 vjet mbrapa nga mentaliteti doni edhr te bepni mend ik ore kkk shko laj Ija cupe-cup ke gjylsahonja turke

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   ta futshin tironcat mgoje…

 8. Futja kot says:

  Foli dhe ky karabushi, megallomani qe flet dhe nuk thote azgje.Trap i teri.

 9. xy says:

  Orjentoi me Filozofine tende Artan (djali i Myqeremit dhe Shpresa Fuges dy fanatike dhe kriminele komuniste) se si ta marin Kryeministrine me arme, sic din vete malok – kriminel Berisha.Mos u kthe pa fitore Artan !!!! Thjesht qelbesire kaq vlen

 10. Artan Fuga says:

  Derdellisni ju kot. Une jam profesor. Shikoni sa bukur kam dale me vespa. Si intelektual italjan….apapapa..

 11. Artanucja says:

  Po shko more kokra e mediokrit mblidh ti fisin tend me kucke e macke – kujdes mos harrosh motorken, une nuk kam nderrmend te vete une jo e jo po askish nga familja e fisi im , nuk kam asnje aresye apo motiv te protestoj se do pushtetin Berisha Luli dhe ca palo gazetare ngjasme analiste qe leshojne Brain Farts – me ere raki bersie te qelbur dhe te droguar! Kumarxhinj. Te behemi kurban i rradhes per Shkerlxenin Shkerdhenin @Co! Jeni kot pa vizion vetem se kini nje inat te papare me Ramen, se nuk ju le te vidhni e do u marre ato qe keni vjedhjur ! Hiqmuni Sysh Hajdute e Ordinere!

 12. Kaci says:

  Me idiot nga ky nuk me kane zene syte! Clidhje ka Rumania qe proteston kunder zbutjes se masave per korrupsion nga pushtetaret me pakauzen e opozites qe pengon reformen ne drejtesi vetem ky “filozof” hajvan mund ta lidhe. Saliu_Meta dhe hajduti i vogel Basha nuk kane asnje te drejte morale te protestojne. Nqs PD do percillte nje besim te ri me figura te reja per qytetaret ateher mund te diskutohej cfare duhej bere me mire.

 13. lori says:

  Ky person eshte perfaqesuesi me tipik I stafit akademik Shqiptar. Oh cfar fatkeqesie per popullin shqiptar.

 14. Mallakastra says:

  Ky eshte nje karagjoz qe nuk ka te dyte. Ky eshte nje karierist qe nuk ka te dyte. Ky shkruan ca budallalleqe dhe kujton se eshte i mençem. Ky ne kete shkrim ka thene vetem demagogji dhe asgje tjeter.

 15. ADN says:

  Isuf Luzaj, filozof I shquar I Amerikes me origjine shqiptare, shkruan: “populli jone dallohet per nje pertaci mendore. Me kete filozofi pertace ai ndenji spectator ne vitit 1939-1945. Asnjehere ky popull nuk beri nje revolucion ideje, si Francezet, italianet, gjermanet dhe 57 revolucionari e botes deri te ai me perfekti, I Uashingtonit apo San Martinit e Bolivarit.
  Populli shqiptar ka tru pertac, si ariu, guxim urie si ujku, dredhi politike si dhepra etj. Mbetet qe shqiptari te pajiset me nje kulture moderne, perparimtare.
  Mos kjo eshte fusha e filozofise se sotme e rrjedhimisht edhe jotja si filozof? Cfare mund te arrihet duke u rreshtuar pas atyre qe na kane genjyer, vjedhur e vrare per 20 vjet? Ata qe na vrane e vodhen deri para kater vjetesh, te rikthehen e te riqeverisin duke na vjedh e vrare perseri? Si zgjidhet kjo zoti Fuga, me qe po na fton, te permbysim ca per te riardhur ata qe I kemi permbysur me pare, apo te meremi me ato thote Isuf Luzaj?

 16. A says:

  O TANO, e drejte eshte te ngrihesh e te protestojsh kundrejt kesaj qeverie te Rilindjes te PS-se me mender pordhacin kryetar EDI RAMA, i cili sa eshte nje piktor i deshtuar edhe per zhgarravina dhe barbon francez. Ky person nuk ka asnje zanat, asnje profesion dhe na del e flet kodra pas bregut dhe nuk ben asgje me shume vetem demton sa me shume shoqerine civile shqiptare me taksa, tarifa, gjoba, rritje cmimesh, etj.
  Por, nga ana tjeter kush e drejton protesten e 18 SHKURTIT 2017, mender opozita e pjerdhur e PD-se me kryetar de fakto LULEZIM BASHA qesharaku qe nuk din te beje asgje dhe de jure spiunu i sigurimit te shtetit me pseudonimin “PENICELINA”, SALI BERISHA, nje shpellar, nje ngaterrestar dhe intrigant qe pamvaresisht se ku ndodhet ne opozite ose pozite sjell vetem intriga dhe ngaterresa, krime, vjedhje, grabitje duke derguar armatik “kontrabande” ne Serbi, duke vjedhur rrugen e kombit, duke falur siperfaqe ujrash territorial Greqise, duke qene strumbullari i futjes se Shqiperise si anetare ne Konferencen e Vendeve Islamike dhe “bemat” e ketij personi nuk mbarojne dhe jane pa fund.
  Une e kuptoj qe tani populli shqiptar, duke mos ditur te zgjedhe drejtuesit e tij, eshte ne nje rruge pa krye dhe nuk ka asnje pune te drejtohet nga keto maskarenj, vagabonda, mafioz dhe kriminela.
  Une jam per protesta, por qe ne krye te jene ata qe mbrojne interesat e shumices se popullit qe jane 99,7 PERQIND e popullsise dhe jo te 0,7 PERQIND te popullsise qe jane mbeturinat, militantet dhe simpatizantet e partive politike qe per 27 vjet shkaterruan vendin nen filozofine qe akoma vazhdon si ne teori dhe praktike “TERAPIA e SHOCKUT dhe EKONOMIA ZERO”.
  Partia Demokratike (PD-ja) dhe Partia Socialiste (PS-ja) dhe nderlidhsja e tyre Levizja Socialiste per Integrim (LSI-ja) nuk kane asnje plan, asnje platforme dhe strategji per zhvillimin, begatine, mireqenien e ketij vendi dhe populli.
  Prandaj nuk e duan VETTINGUN sepse i dalin hordhiqet dhe pislliqet duke filluar nga politika, pushteti, drejtesia dhe elementet qe i udheheqin ato.
  Prandaj hedhin shashka te vazhdueshme dhe tymnaja per te larguar vemendjen nga ATA, duke nxjerrur ne skene deri DORIS PAK, duke sulmuar deri ROMANA VLAHUTIN, perfaqesuesja e BE-se ne Shqiperi.
  KANCERI dhe HIV-AIDS i Shqiperise jane duke filluar nga SALI BERISHA, FATOS NANO, ILIR META, LULEZIM BASHA dhe EDI RAMA. Me keto persona nuk ka sherim Shqiperia sepse kane ne vetvehte “semundje” te pa sherueshme korrupsionin dhe mafien.

 17. Xhemi says:

  Ashtu eshte profesor, t’a bejme si ne Rumani, po kemi nje problem, se ne Rumani e udhehoqi protesten masa popullore, jo kriminelet si ne Shqiperi. Keto qe do udheheqin protesten me 18 shkurt, jane kontigjent burgu, kriminele e batakci, qe kane roberuar popullin e vet.
  Si t’ja bejme o profesor, a del dhe e udheheq ti protesten me 18 shkurt, qe te vij dhe une, se krimineleve s’mund t’u shkoj pas.

 18. Agron says:

  Flamur Noka , Saliu , Luli , Argita etj ne PD kerkojne destabilizim te Shqiperise , pasi keshtu urdherohen nga shefat e tyre ne Serbi . Pse nuk vepron Prokuroria E Adriatik DHALLES por i justifikon apo dhe vete eshte ne kete stan.

 19. Luli....shtja qe qesh says:

  Që protesta eshte mjet demokratik, kjo dihet, por të dalin disa Akademik, medemek, qe bejne analiza “filozofike” e sidomos me nder me thenë si disa ca , kjo nuk hahet, vetet ai eshte itredhur nga trut, u bene disa vite qe per hatermbetjet e tij, nga që nuk ja vershellejnë , na çanë menderen duke bere interesantin.

 20. tironsi says:

  Po te kam then kushedi sa her, mos dil me xhamin zhul se sdi ca shef, e sdi ca thu. Shqiperin e shef me ate me xham apo me ate pa xham. Ne rastin tat me xhamin zhul, zhul do te duket.

 21. Ilir says:

  Fjala ” u bu bu cfare do ndodh ” me 18 shkurt 2016 ngarkon me pergjegjesi Partine Demokratike, per 26 vite si forca qe dogji, shkateroi, vrau, vodhi, eshte kunder vitingut, eshte pergjegjese per vonesen e inegrimit, prandaj ajo nuk duhet te mbeshtetet , Partia Demokratike ti nenshtrohet Vitingut brenda saje dhe ne reforme, Te distancohet nga e kaluara kriminale e disa personave te saje, dhe ngjarjeve kriminale te qeverisjes se saje si 21 janari, viti 97, kuntrabanda e naftes, gerdeci,abuzimet ne Ossh, e shume e shume te tjera,te behet e besueshme dhe konstruktive si alternative dhe njerez qe te perkrahet, Dhe te mare inisiativa qe dhe ne te besojme se jane moralisht te drejta te mare nga njerez moralisht te drejte.

 22. Petrit says:

  FORCA PD
  FORCA BASHA
  FORCA POPULL
  TE GJITHE NE PROTESTE PA DALLIM BINDJEJE POLITIKE TI TREGOJME KESAJ RRACE TE FELLIQUR KOMUNISTE SE KUSH ESHTE POPULLI
  KETA HAJDUTE E NJEREZ ARROGANTE DUHET TE LARGOHEN SA ME PARE NGA PUSHTETI DHE TE PERFUNDOJNE TE GJITHE NE BURG
  18 SHKURTI DO TE HYJE NE HISTORI
  TE GJITHE NE TIRANE
  TE GJITHE NE PROTESTE

 23. Aleko says:

  Po se kemi te tille akademik prandaje shqiperia eshte katandisur ne kete fare feje…Merru me mire me ndonje studim o akademik se politiken e ke thare me kohe…A mjere ky vend qe eshte mbushur me njerez te shplare..

 24. Bena says:

  Mos harro o gomar me zile o fyell ta marresh ne motorr edhe saliun edhe lulin se nje mendje keni dhe ikni ne proteste dhe I hani mutin EDI RAMES

 25. Arber says:

  Shkerdhate i ati, servili dhe spiuni Myqerem Fuga, shkerdhate i biri, Artan homoseksual Fuga.

 26. Simon Vrusho says:

  PD-ja e 18 shkurtit nuk i pret dot drutë shkurt!

  PD-ja e 18 shkurtit 2017 nuk e imiton dot as zbehtas realitetin rumun, sepse PD-ja uturin me imitim lolokomotive, po nuk ka forcë lokomotive, madje 90% e lidershipit të PD-së jo vetëm nuk i shkon udhëheqja e protestave, nuk frymëzon, madje është e kundërta: ata të frymëzojnë për t’i rrëzuar me protesta…. Një trung i kalbur nuk luan dot rolin e sëpatës, por është objekt pune i saj… PD-ja është ende shumë e mbyllur, shumë e ndryshkur, pa ide, pa vizion, pa kauzë, madje fondi lideror i saj ka një shumicë mjerore… Dhe ku ka mjerim nuk ka optimizëm real, por fals, kurse përsa i përket turmave, ne e dimë se edhe Haxhi Qamili kishte shumë idhtarë, madje e dominoi terrenin për dy vjet me një shumicë të verbër… Edhe Haxhi Qamili kishte tren, por nuk kishte lokomotivë, sepse ai ngatërronte qerret me vagonat…

 27. Valter says:

  Profesor, do te vija dhe une se ma mbushe mendjen,
  por kam frike se mos me vrase saliu.

 28. deni says:

  Me gjithe respektin qe kam per ju prefesor fuga megjithese me keni equr nga fb. une nuk e ndjej te dal ne protest.
  per car. per gjyqetaret..
  .per prekurorin. per. Pasurit qe vune te diathtet dhe te majtet. qe zien per tu ber te pasur. Dhe ne te dalim qe te behen keta te tjeret se keta thone qe Po fitojne keta te Ps. Per ne nuk ka menduar dhe nuk mendon njeri. Prandaj prefesor te vendoset ligji i vetingun dhe ligjet e ndryshimit ne drejtesi. pastaj ajde ti vem flaken. Po pa ber keto ndryshime jo…me vien keq. Ti duhet te mbeshtetesh. Ambasadorin amerikan per kulturen dhe dijen qe ke jo ajdutet qe spranojn drejtesin. .

 29. Devolliu says:

  T’ëmën e s’ëmës oreeee…, ky matufi i komunistit Myqerem Fuga na e quan “opozitë demotratike” turmën e drejtuar nga Sali Sërbi, Kryehajduti e Kryekrimineli Gjakatar, Vrasës i Shqiptarëve.

  1. Bks says:

   C’të të them bre, je shumë i saktë, tëpkë pika e matufit është….pika që s’i bie…pika !

   Matuf i djallëzuar dhe i shitur. Kjo është prerja tipike e pseudo-intelektualëve të Akdemisë shqiptare.

 30. shaqo says:

  Po ky fuga sillet si fuge ne mjediset e shoqerise, perhap ere te keqe, te pakten te ishte sa 10% e te atit. E turperoi.

 31. Labi says:

  Nuk duhet fyer Fuga,,Ai ka halle, sepse edhe si profesor që e quajnë nuk merr aq sa i duhet të marr. Myqerem fuga ndoshta ëstë paraardhësi i tij por njeriu ka të drejtë të ndryshoj, Nga komunist të bëhet demo-de, sepse kështu i shtohet rruga. Por PD e shpresës së dikurshme, sot nuk meriton as ndërtesën e SHQUP-it që është më serioze se sa vet partia. Fuga nuk është budalla, aq injorant. Ka mend. Por edhe njeri i mençur ka qenë edhe Juda. Nga komentet e mësipërme kuptoj se sa mjeran qenka profesori me thirrjet e tij populiste, sepse ai nuk është në gjendje të një zgjidhje për këtë tranzicion të tmerrshëm që po kalojnë shqiptarët, Në 26 vitet e tij më shumë se gjysmën e tij e ka ‘udhehequr” PD që kërkon të protestojë, Kundër kujt? Kjo është dilema mendore e njerëzve të thjeshtë.

 32. Semanjaku says:

  Dakord,, hajde te protestojme,,po kush do jete ne tribun??/ shpellari vrases,mashtrues,i korruptuar familjarisht,,,,Luli i korruptuar,,shites i teritorit,,,,vrases ne 21 janar,,,njeri pa ide ,,pa palce,,pa fuqi,,loder ne duart e shpellarit,,,,Ristani vjedhes i votave dhe sherbetor besnik,,,,,Noka rrugac,,,,Paloka thuthuq qe nuk i kuptohen fjalet,,,,Kaci i zi,,,pas ketyre do shkojne protestuesit???/eh profesor profesor ke shkuar per lesh si do te thoshte xhozi.

 33. Sala says:

  Profesori ka probleme….ndoshta patologjike.
  Fatkeqesisht po…profesori eshte futur me deshire ne klasen e idioteve…

 34. artan says:

  o plehra . Pse nuk e shfaqni

 35. LAPRAKSI says:

  TE GJITHE E MERITOJNE NJE SHANS TE DYTE NGA ZOTI POR ME KETE ZOTIT I DOLI HUQ

 36. Skrapari says:

  Turp te te vije nga vetja more harram.
  Harram te qofte qumeshti i asaj nene dhe mundi i atij babai (Shpreses dhe Eqeremit) more i paudhe.
  Uffff….ç’mban mbi te kjo toke!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *