Helikopteri ushtarak ulet në rrugë, ndërsa piloti pyet për… drejtimin

Një helikopter ushtarak ulet në rrugë, ndërsa piloti zbret të pyesë për drejtimin shoferin e një kamioni.

Me siguri, nëse e gjitha nuk do të ishte regjistruar në video, askush nuk do ta besonte se mund të ndodhë vërtetë.

Por, ka ndodhur pikërisht në Kazakistan dhe siç duket edhe nga video, një person zbret prej tij dhe afrohet të pyesë shoferin e një kamioni.

Pas një diskutimi të shkurtër, ai largohet sërish dhe helikopteri ngrihet në fluturim.

Të jetë kaq e vështirë të përdorësh navigimin satelitor në Kazakistan, apo thjesht një mosbesim i pilotit ndaj pajisjeve elektronike.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *