REPLIKAT/ Ben Blushi sherr me Klosin: Parazit, halabak që mblidhje letrat e Meksit. Të paguan Dako 1 mijë euro në muaj

Në seancën e sotme plenare, nuk ka qenë vetëm Sali Berisha dhe Flamur Noka që kanë shkaktuar tension në Kuvend.

Fillimisht ishte Ben Blushi, që ka shkëmbyer akuza dhe fyerje të rënda me ministrin e Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi.

Ndërkohë që Blushi numëroi gjithë akuzat në adresë të Rilindjes, që nga popullimi i Kuvendit me kriminelë e mbajtja e kryebashkiakëve me precedentë, nga vendi ka ndërhyrë ministri Klosi, duke iu drejtuar “injorant” e “budalla”.

Pas kësaj, atij i është përgjigjur Blushi.

“Pusho, parazit ordiner që paguhesh 1 mijë euro në muaj nga Vangjush Dako, parazit.

Këta janë hajdutët e Rilindjes.

Parazit.

E kam gjetur duke punuar për Meksin në 1996, mblidhte letrat.

E ngjita në kat të dytë këtë halabak, vartësin e Vangjush Dakos.

Shko në bashki merr rrogën në fund të muajit aty te rrënojat turke, mos të hedh Vangjushi ndonjë kacidhe” tha Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “REPLIKAT/ Ben Blushi sherr me Klosin: Parazit, halabak që mblidhje letrat e Meksit. Të paguan Dako 1 mijë euro në muaj”

 1. Fredi FR says:

  Sa me shpejt afrohen zgjedhjet aq me shume shperfytyrohet Beni 😀

  1. tom says:

   O popull servil!
   Ju doni xhaxhin prape,qe tju a martoje fisin!
   Edi Rama,Saliu,Likja jane hajdutet me te medhenj te atij kombi.
   Kritikojne Beqen dhe Tahirin apo te tjere.
   O popull idiot!
   A nuk e kuptoni se prapa eshte Padishahu Rama?!
   Pse shfaqen si gangstere ata,sepse punojne per kryegangsterin.
   Parti shkerdhata,qe sa me shume e rrjepin dhe ia lajne trurin atij populli,aq me shume u ben temena.
   Po gjene ,qe nga kohet e vjetra keshtu kane qene shqiptaret.
   Bythlepires dhe pa karakter.

 2. Naim Frasheri says:

  o Blush o burr Kurv,edhe Klosin fillove te shash o Legen,ai eshte djal Flori o,perfundimisht kuptova qe qenke shkerdhat fare,

  1. Bixhozxhi says:

   Djale flori!!!!! Ai eshte bixhozxhi o karuc komentator!

  2. Argita_B says:

   naim frasheri,
   Blendi Klosin e njoh qe prej 30 vjeetesh, ku e ke njoft per çun flori, sill vetem nje rast!!
   Qe Blend Klosi eshte çun legen, kjo nuk do te thote se esht me imire Ben Blushi.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Hajde Libraaaaaaaaa
   Në çdo skaj e cep
   Po vazhdove kshu
   Fitoren ke ne xhep.
   Ti ke lind me Libra
   Lexus që në djep
   Ndaj je bo Njish fare
   Me Llap e me rrjep.
   .

 3. buj says:

  ky Beni i ka nje mije te zezat…nuk ka lidhje fare me realitetin shoqeror, panvaresishty se ben sikur i qan hallin njerezve …eshte vetem nje konstatues i mire qe me kete loje edhe me goditje nen brez te marre copen e tij… sepse i tille eshte pushteti…ai ska moral as nder….po me kete qe i thote Klosit thote nje te vertete sado ne menyre te njeanshme te shihet

 4. nord.al says:

  Ne rregull eshte ky, sigoroi vota nga demokratikasit.

 5. Ladi Luke says:

  O funderrina e fundit e Sali Berishes,Nuk te hodhi ndonje kocke kerme Edi dhe tani po flet me banal dhe qeshaqak se Saliu u plehra i plehrave,o cobani i pindit ti do ndreqesh shqiperine o jashteqitja e pusetave me te vromosura.ptuuu o far e keqe po ti ishe dy here minister dhe dhjeve dynjane o pizga me me ere qe kundermove gjithe shqiperine.Ptuuu edhe nje here o rrace e ndyre

 6. Dorina says:

  ne fakt ashtu eshet Klosi. legen fare…

 7. ceni says:

  Po mire o Blush po edhe ty te ngjiti nje kat me larg Nanoja, sepse benin festa te cmendura me guan tuaj dhe bile breket e saj i hidhin nga ballkoni kur piheshin.Ty te degonin me sherbim andej nga Korca! Po ti je nje koker legeni qe nuk e ke shokun o Ben!

 8. Devolliu says:

  Kot u lodhen shume kohe me pare te na mbushnin mendjen se Beni ecen vet. Ky deshtak as tani secen dot vet pa mesimet e saliut., keto mesime ky papagall i ka pervetesuar aq mire , saqe kur flet duket sikur ke perpara sali kriminelin. Por sado qe hiqet si i ditur , ne zgjedhjet e ardheshme harrohet per se gjalli emeri i tij dhe i libras, pra vdes pa lindur. Kea me vjen per Kicon qe eshte burre i mire por beri nje deshtak.

 9. Bena says:

  Ja dhe sali plehra I dyte ben blushi Po sa shume I ngjan saliut nga menyra se si ju kundervure KLOSIT kopjo saliut Po nuk e kraheson dot ti veten me KLOSIN sepse ai qendron shume shume here me lart se ty o mashtrues

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *