Basha publikon letrën e një kongresmeni: Kam mbështetjen e SHBA për protestën e nesërme

Pak orë para protestës, Lulzim Basha ka publikuar një mesazh nga një kongresmen amerikan, për të thënë se ka mbështetjen e SHBA-së për protestën kundër Ramës.

Ja çfarë shkruan Basha:

Të dashur bashkqytetarë,

Nga Kongresi i Shteteve te Bashkuara mua dhe të gjithë qytetarëve shqiptarë na vjen ky mesazh përkrahje përpara protestës së nesërme nga Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme për Europën, Kongresmeni Dana Rohrabacher:

“I dashur Lulzim,

Ne mbështesim fuqimisht përpjekjet e qytetarëve shqiptarë dhe betejën e tyre të drejtë për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Populli shqiptar duhet ta dijë se do të ketë gjithmonë mbështetjen tonë në kauzën e tij për liri dhe demokraci, shtet të së drejtës dhe liri njerëzore.

Përzemërsisht,

Dana Rohrabacher”

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Basha publikon letrën e një kongresmeni: Kam mbështetjen e SHBA për protestën e nesërme”

 1. santiago says:

  haha ky eshte bylyk fare po fare ama…

  1. Gjakovari says:

   Te ne në Kosovë e përdorim fjalën “bylyk” kur mashkulli kah mosha 12 deri 14 vjeqare ndryshon nga zëri, rritet dhe tregon shenja të pjekurisë. Ndërsa ky Lulzim Basha i ka me siguri mbi 40 vjet dhe si duket ende s’ka hy në bylyk.

 2. Geri NYC says:

  Kongresmeni Dana konsiderohet idiot ne Amerike,normal qe do mbeshteste idiotin binjak te tij ne Shqiperi.

 3. beni says:

  lulezime eve une do ti pritestoj po me tha ai kongresmuni i PPSH , brovo une do marr dhe lopen

 4. KOMBI says:

  Eshte pensionist , qe do te thote ,jashte funksioni , njesoj si doris pack. Vazhdoni me pesioniste sd do td fitoni .

 5. xy says:

  Te tha ky rohrbacher qe neser te marresh me vete Ndrea Prendin dhe Agim Llupon per te vrare , sic vrate me 21 janarx

 6. grand says:

  Lul!
  Ky kongresmeni nuk thote gje per proesten ne vete te III!
  Kete leter mund t’ja coj edhe Rames! Une do vija neser, por tani ma prishe qejfin.
  Kjo vjen ngaqe ti ske b…, cuno!

 7. Epo kjo pune! says:

  bylmez, po ci ke keto palacolleqe, pse keshtu do vini ne pushtet ,me referenca, a ju jeni trapa te gjithe, fatkeqesi qe nuk kemi opozite se qeveria ben palle dhe ka dore te lire dhe mire qe Rama nuk e ka mendjen e ketyre se do na mbysnin sekseret se opozita eshte merre merre…

 8. . says:

  Populli Shqiptare perben shumicen e cila deshiron qeverin aktuale qe po punon per te rindertuar rrenimin qe i shkatoje hordhia e anarshis pd.Populli shqiptare mbeshtet nismat e qeverise ne detyre ,te cilat jane.Zbatimi i vetigut,hyrja ne BE,dhe shporrja e kukllave anti kombtare.

 9. Kanina e Ismailit says:

  Ti ke mbeshtetjen e asaj vize vertikale te sa’teme qe te dhjeu ,more Lulzime beogradi ,i biri i Sali serbit!Jeni e pjelle E Esat pashe toptanit,prag i dhjere 700 breza….!Perpara drejtesise agjentet e Serbise per krimet ndaj SHqiperise dhe SHqiptareve!!!!

 10. Bardhi Tolabi says:

  Nje leter private,e blere nuk e di se sa dollare.Ne se do ishte zyrtare kjo leter, prej ketij kongresmeni,kryetar i komisionit per punet e jashtme te Europes,ai do te vinte dhe titullin e funksionit qe mban.Prandaj,pirdh te shfryhesh o Lulzime.Ne emer te SHBA-se,ka te drejte te flase Presidenti,sekretari i shtetit dhe ambasadori i tyre ne Tirane,qofte dhe ky ne se do te shprehet ne funksinin qe mban por jo privatisht si nje kongresmen i zakonshem…
  Me mire tregoju protestuesve se sa dollare e ke paguar kete mesazh privat,qe te nenvl;ereson aq shume sa as titullin e kryetarllekut nuk tea ve.Sic duket dhe ai e di qe je zedhenesi i Saliut kryetarit te vertete te PD-se…

 11. Qytetar says:

  Ik o bajgë leshi

 12. ,,, says:

  lulia ka mbeshtetje te forte nga grojeska,greqeska dhe serbiska.

 13. genci.d says:

  Tani o eshte Luli budalla , o kerkon te na hedhe pluhur syve.Nje Zoteri kongresmen i shkruan Lulit sikur jane shoke shkolle..”I dashur Luli””‘
  Nuk do ishte me mire te shkruante,,,Lulushke….Ne ta mbeshtesim ty edhe atyre qe te mbeshtesin ty…Se na e ke care t. ..kur flet per liri ti dhe qoftelargu udherrefyesi yt .Nuk e duam demokracine qe na ofroni ju ,.Sidomos ti qe i dhe provat si kryetar bashkie dhe ” ai ” , pa lejen e te cilit nuk
  shkon as per te dhjere..Nuk besoj se populli do ta haje prape dhe europa do ta lejoj qe Qoftelargu te vije prape ne pushtet….

 14. Lanabregsi says:

  O Lulash vic i palepire,mos do behesh gje shkese midis dames plake Pack dhe ketij Rockbaut.O te pjerdhca mu ne mendje o koqe kandari,po pse cfar i quan shqiptaret ti o kaqol,e ku pjerdhin shqiptaret tani per Packra dhe Rockbaura,helbete po kopjon Sali Kriminelin qe pruri 10 vjet e kusur kongresmenin Trafikant(sot ne burg).Kesaj i thone prit si laraska koqet e demit.

 15. akrepi says:

  O kriminel Qe ke vrare e ke vjedhur o mashtrus qe mashtron e genjen ne cdo rast qe flet. Nje kogresmen nuk perfaqeson qeverin e tij por vetem veten e tij.

 16. alphade says:

  Luli, duke qene se je kryetar i nje partie te opozites ,megjithese jam
  ne moshe te thyer, duhet t’ju drejtohesha me fjalen “zoti Luli” ,mirepo
  nuk me shkon kur degjoj brockullat dhe genjeshtrat tuaja aq te trasha,
  sa e ve shume ne dyshim karriken asaj partije ku Ti je ulur disa vjet me
  pare ! Kur Ti kerkon te mbahesh me kellqet e Berishes dhe kete e dine
  te gjithe shqiptaret dhe tash na nxjerr edhe nje kongresmen amerika qe
  Ju mbeshtet ,duke e identifikuar qrndrimin e ketij kongresmeni me ate
  te SHBA ,kjo jo te vjellesh por t’i nxjerresh zorret dhe t’i perplasesh ne
  fytyre neser ne ate zallamhine tende groteske,vulgare, mafioze ………….!!
  More c’i kujton Ti dhe banda jote se shqiptaret jane aq injorante sa te
  hane kalkep genjeshtrat e tuaja ! Vetem Baromi i Xhafes qe kishte nja 94
  vjec mbi kurriz mund t’i hante mashtrimet tuaja dhe sigurisht fanatiket si
  Hazisi,Afizi, etj. qe naten i gjen duke vjedhur dhe diten neper kafenete e
  restaurantet e Tiranes duke shqyer kofsha pule,qingji,rose,keci ,etj. te sho-
  qeruar me raki,birre ,vere ! Keta bandite kapardisen ne rruget e Tirane duke
  te thurur Ty dhe bandes tende ditirambe e hosana per lirine pakufi dhe per
  frymezimin qe i jep per te vjedhur,vrare ,mashtruar ,……..! Ky eshte konti-
  gjenti yt dhe diten kur Ti te rrezohesh nga kali ata ,keta “te fortit ” vrapojne
  lepuj e mije per te gjetur vrimat ku te shpetojne lekuren e tyre ….!!

 17. Ollga Toronto says:

  O Lulash,boto dhe biseden qe ke bere ne telefon me Muc Nanon,nuk dihet, mbase ju ngrehet (mendja) shqiptareve dhe vijne ne protest.

 18. art says:

  Asnje lidhje: Mbeshtesim betejen per zgjedhje te lira dhe te ndershme eshte deklarata. Kush eshte ai qe nuk e mbeshtet kete beteje?!!!! Kush tha qe kjo deklarate ka lidhje me Lul Bashen?!!! Thjesht kjo eshte mbeshtetje per zgjedhje te lira dhe te ndershme qe askush nuk e mohon qe do kete zgjedhje te lira dhe te ndershme. Pse kjo deklarate eshte mbeshtetje per Bashen dhe jo per Ramen?!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *