Edhe unë jam nesër në protestë!

Nga Bledi Mane

Do jem aty pa me te voglen frike.

Do protestoj e do bertas pse po vonohet reforma ne drejtesi, pse qytetet shqiptare kane dekada pa uje, pse vetem Korça, Permeti dhe Tirana jane bashkite qe menaxhohen me mire, pse vetem Lazaratit nuk i lejohet te mbillet hashash, pse urgjencat shendetesore dremisin si nje i semure kronik…

Une do jem ne proteste por nese shoh mes turmes Arminen e Zenit dhe Zenin e doktorit plak do protestoj per protesten.

Nese shoh atje Fatmir Mediun e Gerdecit do shperthej prej ironise vrastare.

Nese oratorit Lulzim Basha i hollohet zeri nga frika e kujtimit te viktimave te 21 janarit, une do trash zerin e protestes time.

Nese shfaqet aty Flamuri i nokur i dhunes parlamentare patjeter do i hakerrehem.

Edhe po me zuri syri Qim Peken e syrit linçues do i klith e do ia kujtoj aksidentit mizor te shoqes se tij.

Nese shoh gruan gjyqtare te Azem Hajdarit patjeter do iritohem, por nese vajza e tij do jete ne balle te protestes atehere edhe mund te bindem.

Nuk do toleroj te shoh neper kembet e gjata te kauzes opozitare xhuxhin komunist Kastriot Islami, por do ndjehesha dyfish krenar kur tu flase protestuesve zeri racional i Majlinda Bregut apo opozitarizmi i shendetshem i Astrit Patozit.

Nje vend pa opozite duket si kufome e pakallur koreano-veriore, por nje vend me opozite sharlatane me kufoma te gjalla si zombi ma tmerron te ardhmen domestike.

Une do jem neser ne proteste jo te ricikloj xhelalmzinjte, se ka goxha kosto, por dua qe protestuesit kesaj here te ndalojne te bunkeri e jo ta djegin.

Te bunkeri qe dogjen, dua qe te varin si relike fotografite e kodosheve abuzues qe nuk i shkulen kollaj politikes dhe ti tregojne qeverise se nuk jane me pleqte azilante te se djeshmes, pushteti i se ardhmes.

Berisha e ka strukur opozitarizmin poshte bebelinos qe tij dhe te gjithe ndjehen ngrohte nga shurra dhe nga e dhjera e plakut.

Neser ne proteste te gjithe do shohim me padurim nese opozita do i nderroje bebelinon Doktorit apo do i nderoje bebelinos aktorin!

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Edhe unë jam nesër në protestë!”

 1. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

  analize perfekte,ajo qe bie ne sy se te gjithe negativet e SHQIPERISE kane nje identitet: SUNITE SHQIPFOLES duke filluar me Berisha,Basha,Mehdiu,Spahiu,Islami,Idrizi,Mziu etj kesisoi rrace bastarde arabesh……………….

  1. Shqiptari says:

   Po pse more vetem soji i Bashes dhe sorollopi I Berishes paska ngelur per te drejtuar te djathten??!! Nuk paska e djathta njerez me integritet, dinjitet e me fisnikeri qe ta udheheqin?!

 2. Dorina says:

  te lumte Bledi! e ke qare fare.

 3. ethem says:

  ske byth ti te shkosh ne protest

 4. Xhemali says:

  Shkrimin tuaj, sipas meje, do ta quaja : Shkrim Shekspirian të kohërave moderrne.

 5. Babi says:

  O Bledi, kur do vish te ma ndukesh njehere

 6. Shigjeta says:

  Ore kopro ti ( je mysliman dhe mos luaj evropianin …… + tfgs 1 dhe disa te tjere , po qe se nuk ju pelqejne mysimanet , shkoni dhe shkruani tek akropoli apo tjeter gazet extreme right neathine , atje e keni vendin , ama para se teshkoni marani karten tuajte identitetit dhe tregouani mbase ju japin ndonje kothere buke , ju te dy edhe ndonje tjeter jeni kirikes tou misos koprita e koprita ..

 7. psyco says:

  Me mire te shkosh te ndoj psikijater edhe ate i jashtem se kto te brenshmit nuk kan ilac per ty

 8. Loku says:

  Me rrote k…… se ky B. Mane nuk kam pare. Nuk e di se si e quan veten gazetar, Me mire ta quaj veten nje komentues me privilegj se sa gazetar

 9. Kleanti says:

  Populli ka nevoje per fytyra te reja. Brezi i ri mund t’a coje vendin para dhe pleqte e cmendur me 100 fytyra demokrate qe kane zene vendin sikir te jene ne sarajet e tyre.
  S’duam me te shohim surratin e Berishes qe po kalbet i gjalle.
  Na neveritet demokracia me keta perfaqesues te saj kriminele, perdhunues, te pafytyre, koketrashe hajdute ordinere.
  Do protestoje sot kunder ketyre qelbesirave toksike te vendit.

 10. Perikli., Mici says:

  Myzeqari. O. Bledi. kjo. Majlinda. dhe. ky. Patozi. ku… ishin. ne. 21
  janar. ?

 11. fieraku NGA ferrasi says:

  MOS o Bledi se do te zemetohet shkreli
  Per dhendrrin.

 12. toni kalaja. says:

  Fotografija ne mes te bulevardit te provokon lote! Pikerisht. aty ku saliu dhe Luli u ulen kemb-kryqe aty derdhen gjakun kater te pa fajshem tffu….. Fare. e. Keqe, te pa moralshem, nuk. keni. fytyr ti prini atyre njerzve..
  Keni lyer. duaret me gjak…

 13. Na bashkoj kenga popullore says:

  I madh je Bledi si gjithmon fantastik ,se bukur ja u ke qendisur bastardave te mutit qe kerkojn pushtet me çdo kusht dhe jane gati per ta djegur Shqiperin per ti shpetuar DREJTESIS

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *