Protesta e opozitës, policia ‘blindon’ Tiranën, frikë nga provokimet: Ja masat që do merren

Mobilizohet Policia e Shtetit për protestën e nesërme të organizuar nga opozita. Sot, Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, ka publikuar masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e një marshim – proteste, që do të nis nga ora 12:00 deri në orën 16:00, nga bulevardin “Dëshmorët e Kombit” deri tek kryqezimi i Rrugës “Ismail Qemali” me Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Policia ka marrë informacion se nesër mund të ketë provokime gjatë protestës së Partisë Demokratike.

PD përgënjshtron policinë dhe thekson se nuk e di se kur mund të mbarojë protesta.

RRUGET E BLLOKUARA
Si rrjedhojë e këtij marshim – proteste, do të ketë bllokime të pjesëshme të trafikut në segmentet rrugorë:

Kryqëzimi i Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, me Bulevardin “Zhan D’Ark”, Kryqëzimi i Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, me Bulevardin “Bajram Curri”.

Si dhe ndalohet parkimi dhe qarkullimi i të gjitha kategorive të mjeteve në segmentet rrugorë:

Nga kryqëzimi i Rrugës “Myslym Shyri” me Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” deri tek kryqëzimi i Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” me Rrugën “Ismail Qemali”, nga ora 12:00 deri në orën 16:00.

Policia e Tiranës ka marrë të gjitha masat per sigurinë e protestes.

Kërkojmë bashkëpunimin organizatorëve për mbarevajtjen e saj dhe mirëkuptimin e të gjithë qytetarëve gjatë kohës së zhvillimit të protestës.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Protesta e opozitës, policia ‘blindon’ Tiranën, frikë nga provokimet: Ja masat që do merren”

 1. kombi says:

  Nje opozite skandaloze , per te ruajtur lekuren e tyre organizojne protesta . Nuk kane asnje alternative tjeter te paturpshmit .

 2. Endri says:

  PO VIJN BARBARET, SHIKONI NESER STOLA TE THYER, MAKINA TE DJEGURA, HEQJE TE PLLAKAVE. KAZAN PLEHRASH TE KTHYER PERMBYS. SHKOPINJ QESE PATATE VEZE ETJ ETJ.

  KJO KA QEN DHE DO JETE FYTYRA E PD.
  PO TE ISHTE SELAMI APO BREGU NE KRYE TE PD DO ISHA NE SHESH POR PER LULUN NUK JA VLEN. AI AS KPUCET NUK DIN TI LIDH AKOMA PRANDAJ I MBAN GJITHMONE PA LIDHESE.

 3. eli says:

  Neser policia te kete kujdes nga ndonje skenar qe mund te ndodhe brenda kopese dhe tua thyeje brinjet po tentuan te prishin e te djegin.

 4. Kritiku says:

  Nje nga masat e tjera duhet te jete qe te mbyllet kufiri me Kosoven, qe te mos vijne barbaret e Kosoves, per te shkaterruar Tiranen, siç bene me 1998-en. Te ndalohet hyrja ne Tirane e malokeve dhe te aplikohet sistemi i vizave per ta.
  Te mobilizohet populli, qe per ndonje rast dhune nga ana e shpellareve, te nderhyhet dhe tu jepet ndeshkimi i merituar. Duhen lare llogarite nje here e mire me shpellaret, nese duam qe te kemi qetesi. Ka vajtur aty ku nuk mban me, me keta shpellare. Nese kjo nuk ndodh, duhet qe te krijohet nje Parti “Shpellaret larg Shqiperise” dhe te marre pjese ne zgjedhje dhe do te shikojme se sa vota do te marre kjo parti.

 5. enter"" says:

  Taksirat Tiranes, duhet te perballet me kafsherine e llumit te Shqiperise perfaqesuar nga PD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *