“Reparti bathorian i skalionit xhelalist do vijë me çadra në shpinë nesër, ndërsa laçianët e mamurrasit, me shkopinj bejsbolli”

Pak orë para protestës së PD-së, ende nuk ka asnjë konfirmim zyrtar nga kjo parti, se çfarë skenari do të ketë për nesër.

Për këtë arsye, në media ka spekulime të shumta.

Por, Nikoll Lesi e ka shfrenuar fantazinë në gazetën e tij.

Ja çfarë shkruhet në të:

Në Kamëz janë mbledhur 2000 çadra për të qëndruar protestuesit, nga Durrësi 1000 çadra, kurse nga zona e Laçit dhe Mamurrasit 1100 shkopinjë bejzbolli që do ti përdorin për të luajtur bejzboll para kryeministrisë në ditët e protestës.

Policia është urdhëruar që kontrolli të jetë i rreptë te ura e Kamzës dhe në hyrjen e Tiranës te “Shqiponja” në mënyrë që të mos lejohen çadrat e shkopinjtë e bejzbollit të hyjnë në Bulevard. Ka mundësi konflikti mes protestuesve dhe forcave të rendit, por “reparti bathorian” i skalionit xhelalist i ka fshehur çadrat një ditë para në zonën e Alliasit.

Ndërsa zona e Durrësit, sidomos “keneta”, do vijnë me çadra në shpinë nga pjesa e rrugës së Kombinatit. Nëse PD shikon se turma do jetë brenda parashikimeve të saj mendohet që tonet e fjalimeve do jenë të zjarrta. Më pas vendos populli-thotë Arben Imami. Kurse Kreshnik Spahiu ka porositur një zinxhir hekuri të gjatë për të mbyllur me çelës derën e kryeministrit. Reparti tropojan do jetë në ballë bashkë me “repartin blindshpues” vlonjat dhe skraparllinjë. “Batalioni i veriut” do rrethojë liderin e opozitës para kryeministrisë, ndërsa mirditorët e “shpatave” do jenë përballë Gardës”.

Nikolla si duket mendon se është ende në ’97-n me këto shkrime luftarake, por me gjasë nesër nuk do ndodhë asgjë anormale.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në ““Reparti bathorian i skalionit xhelalist do vijë me çadra në shpinë nesër, ndërsa laçianët e mamurrasit, me shkopinj bejsbolli””

 1. lavdosh says:

  Mero,
  Koha Jone dhe N Lesi jane katandisur si mos me keq. Sic kam shkruar ketu dhe tek portali i tij, e lexoj vetem per te pare ku shkojne teorite konspirative, kulisat e krimit dhe fantazite e muhabeteve te kafeneve. Eshte bere per ti qare hallin. Por me shkrimet e protestes fantazia e tij ka kaluar cdo kufi. Ne nje aspekt eshte bere si nxites dhune. A mos valle beson se dhuna i bene dem PS-se dhe Rames?.
  Thjesht Mero djali, shkrimet e Koha Jone nuk kane vend per Tema. Jane nivel shume shumei ulet. A e lexove ate tjetrin per armet e vendosurapas skeles ne hyrje te kryemenistrise! A mund te shkoje PD, opozita, Koha Jone, N Lesi,I Meta me poshte dhe keq se kaq?
  A jane kaq idiote sa te moskuptojne zgjuarsine e Rames qe nje moment si ky di ta perdore per interesa te tij me PR perfekte !
  Asnje gje nuk ka per te ndodhur ne nje proteste pa fryme, pa shpirt. Nje gje eshte e sigurte qe te dielen me daten 19 me pak te kerkuar do jene te lire, pasi Policia do arrestoje shume “protestues” qe jane ne listen e te kerkuarve. Kjo presupozon qe ata si budallenj do dalin ne proteste me shprese qe te rrezojne Qeverine dhe te fitojne amnistine nga PD, bande kriminelesh. Vetem mos i jep hapesire N Lesit ne portalin tend te nderuar

 2. Endri says:

  NIKO SI VERIORE QE ESHTE I BIE QE TE KETE TE DREJTE. PD NE HISTORIN E SAJE NUK KA BERE NDONJEHERE PROTESTA PAQESORE. PER AQ KOH SA ESHTE PARTI E THEMELUAR NGA MALOKE DHE MALOKET NDRYSHE NJIHEN SI SHPELLARE NORMAL QE DO KETE RREMUJR.
  SI DO FILLOJ:
  1) GJUAJTJE ME VEZE NGA NDERRESA E KM
  2) FRUTA PERIME KU DOMATET DO ZEN VENDIN E PARE.
  3) DIKUSH MERZITET KERKON TE KALOJ VAJZAT POLICE SHTYHET PAKSA NGA POLICIA ( nderkoh luli qesh) TURMA HYN NE KM.
  4) ALDO BUMÇI I JEP FLAMURIN E PD FLAMUR RROÇKES DHE KY SI BOLE SHKON E VENDOS NE BALLKON.
  5) SHPALLET NGA BALLKONI SHQIPERIA E LIT DHE E PAVARUR NGA EDH PADHOKA.
  6) NDIZET ZJARR PARTIZAN DHE PLASEN FISHEKZJARRE NE NDERE TE LIRISE QE I SOLLEN PO-PULLIT
  7) LEXOHEN EMRAT E QEVERIS TEKNIKE. KM BLUSHI M. RENDI KLYSH SPAHIU
  M I JASHTEM ZONJAT SEXI TE PD
  8) BARBARET PRISHIN STOLA LULUSHTE AUTOBUZ PARQE SE I KA BERE ERJON VELIA.
  9) ORA 11:00 ARRESTOHET LUL BERISHA OSE LULI ME BERISHEN.

  1. Tori says:

   HAHAHA,,,PIKA 9 ME PELQEU ME SHUME,,,KU NE OREN 11 ARRESTOHET LULI I BERISHES,,,,

 3. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

  t shofim neser ado jete dhe vete luli me salen perpara????? apo do ja boje si edi rama qe coj njerzit kokerr per kaqol….edhe neser neqoftese afrohet njeri me dhune afer institucioneve polizia ti bi sa ti shkerdheje nonen…sic e boni mire me 21 janar

 4. Projekti says:

  Nuk e kuptoj pse shkrimi i Lesit duhet te mbushet me terma si “bathorist”, “skraparli, ” etj. Politikane si Lesi duhet te largohen njehere e mire nga politika dhe perdorimi i prejardhjes si mjet cilesues apo ofendues duhet te mos perseritet.

 5. undefined says:

  Keshtuna si e paska organizua keta ja q nenen dhe Napoleoni do jua kishte zili

 6. undefined says:

  Keshtuna si e paska organizua keta ja q nenen dhe Napoleoni do jua kishte zili

 7. undefined says:

  Keshtuna si e paska organizua keta ja q nenen dhe Napoleoni do jua kishte zili

 8. Gani says:

  Atehere mire ja ka bere sala ketij koqje…

 9. Drejtësia says:

  Ha m…..o nikoll bajga ha.

 10. Vrite Lokun says:

  Te [email protected] maloken o Nikoll o kelysh i [email protected] pse nuk ngrihet edhe njehere i Madhi i Gjirokastres te filloni e ti kendoni qe te rroje sa malet.. more hiena te ndyra shpellash

 11. 456 says:

  MOS dilni NE MITING se do ju vrase BERISHA NGA BRENDA ME CADRA PISTOLETE..///

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *