Shtohen zërat për largimin e Aleksis Sanchez nga Arsenali

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

E ardhmja e Aleksis Sanchez është larg skuadrës së Arsenalit.

Mediat britanike kanë raportuar sërish se sulmuesi kilian do të qëndrojë tek skuadra angleze deri në fund të sezonit, dhe më pas do t’i japë lamtumirën “Topcinjtë”.

Sipas Calciomercato.com për Aleksis Sanchez interesohen  disa skuadra të Serisë A, si Juventusi, Interi, dhe Milani që janë të gatshëm të shpenzojnë për ta afruar 28-vjecarin në klubin e tyre.

Sanchez ka një kontratë me Arsenalin deri në vitin 2018, por bisedimet për rinovimin e tij kanë ngecur.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *