Video/ Shikoni ndryshimin mes Tiranës dhe Kamzës

Hyrja kryesore që lidh veriun e Shqipërisë me Tiranën ka marrë tashmë një pamje të re. Një muaj pas nisjes së punimeve, Bashkia e Tiranës ka përfunduar investimin e munguar prej 15 vjetësh për pajisjen e gjithë këtij aksi të rëndësishëm me ndriçim dhe barriera mbrojtëse.

 Pamjet e marra natën tregojnë më së miri rezultatet e këtij ndryshimi, ku rruga që nga “Casa Italia” deri në vijën ndarëse administrative me bashkinë e Kamzës është totalisht e ndriçuar, duke ofruar tashmë kushte optimale për drejtuesit e automjeteve por edhe më shumë siguri për banorët dhe kalimtarët.

 Por për të bërë dallimin mes asaj që ishte dhe asaj që është sot, mjafton të shohim pamjet në kufirin ndarës të Bashkisë Tiranë dhe asaj të Kamzës, ku imazhet flasin vet për diferencën mes dy filozofive të ndryshme të punës që zhvillohen në Tiranë dhe në Kamëz.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Video/ Shikoni ndryshimin mes Tiranës dhe Kamzës”

 1. Alidemsi prej Shkoze says:

  Ose me mire shiko Erion Veline me Zhelal Mziun.Ok?

 2. Kritiku says:

  E keni gabim. Nuk eshte ky ndryshimi ndermjet Tiranes dhe Kamzes, por eshte aty, qe ne Tirane jetojne qytetare dhe ne Kamez jetojne shpellare.

  1. fieraku4u says:

   @KRITIKU

   SHUME DAKORT ME TY. DIFERENCA ESHTE SE NE TIRANE JETOJNE QYTETARET, KU LULEZON ARTI, MUZIKA, SHKOLLAT TEATRI DHE SPORT. KURSE NE KAMEZ, ME PAK FJALE LULEZOJN SHPELLARET.

 3. Albi_I says:

  Me leket e vete i ka bere keto Eri apo me leket e buxhetit te shtetit? Ky buxheti i ka cu ndonje lek Kamzes? Jo, nuk i ka cu? Epo ec babe, qarkullo.

  1. fieraku4u says:

   @ALBI_l

   NDRUSHIMI ESHTE SE SI E ADMINISTRON ATE BUXHET O LALE. ERION BUXHETIN E VE NE PUNE, DUKE MBJELLUR PEME, DUKE NDERTUAR RRUGE, DUKE VENE DRITA, DUKE NDERTUAR SHKOLLA DHE KOPSHTE, DUKE KRIJUAR AMBIENTE PER TE LOZUR FEMIJE PARQE ME LODRA, DHE PARQE. KURSE XHELALI I MERR FONDET PER TE PAGUAR DHE PER TE MBAJTUR MILITANTE BARK-DERRA NE PUN QE NUK BEJNE ASGJE GJITHE DITEN.

   ERION I MBLEDH TE GJITHA TAKSAT NE FUND TE DITES…KURSE XHELUA, NESE JE MILITANTE I PD’S NUK PAGUAN ASNJE TAKSE VENDORE. NESE NUK MBLEDH TAKSA, ATEHER SI INVESTOSH…???

   1. Albi_I says:

    Ti mendo se paska politikan ne bote qe nuk do te harxhoj leket? Keto jane budalliqe qe i besojne militantet. Te gjithe politikanet vdesin te bejne pune qe duken prandaj hidhet gjithmone lek te infrastruktura.

    Bashkia e Erionit ka pesuar 6-fishim buxheti nga qeveria nderkohe qe me keto lek te munguar qeveria nuk mbyll dot Tirane-Elbasan.

    Ja keshtu.

 4. drita says:

  Erin del 10 here ne dite e nate ne televisore ,c`eshte kjo lakmi e inate me kultin e tij,keshtu ai demton veten.Ne asnji vend te botes nuk ndodh keshtu .Parate jane te buxhetit te Shqiperise,Mjaft me mburrjet e pafundme qe ai po ben..Nuk e di kush e orienton kete njeri.Shikoni rrethet. e tjera u thuhet nuk ka fonde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *