Çadrat e ngritura para kryeministrisë, Policia paralajmëron organizatorët

Dy organizatorët e protestës së sotme të PD-së, Arben Ristani dhe Enno Bozdo, do të procedohen penalisht nga Policia e Tiranës, nëse tubimi zgjat pas orës 16:00, orar zyrtar për të cilin ishte marrë dhe leja.

Procedimi do bëhet menjëherë nëse protesta nuk mbyllet brenda orarit të përcaktuar.

Më herët Policia e Shtetit informo se protestuesit do të lejohen që të ndërtojnë çadrat dhe të protestojnë, derisa të mos të shkaktohen incidente.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Çadrat e ngritura para kryeministrisë, Policia paralajmëron organizatorët”

 1. Arber I says:

  Urdhra kontradiktore alla Rama: edhe procedim edhe leje?! O procedim, o leje per cadrat.

 2. rako ferra says:

  Ne nje kohe qe situat politiko-ekonomike ne rajon por dhe ne bote jane te trazuara kokepalaret e Shqiperise kerkojne pushtete me dhune
  Hienat dhe injorantet e se djathtes kujtojne se eshte akoma fillimet e viteve 90 dhe duan ta mbajne vendin akoma ne fazen e tranzicionit me qellim ashtu si esat pashe toptanet te marrin pushtetin dhe ofiqet
  O injorante kryesues te PD dhe ju o bageti dhe Bujqesi simpatizante beeeeeeee beee te saj
  Edi Rama erdhi me vota te lira dhe ne menyre demokratike ne pushtet dhe do iki andej perseri me vota te lira dhe demokratike kur te vendosi shumica e popullit
  Keto jane rregullat e sistemit demokratik ju pelqen apo nuk ju pelqen
  Keto metodat alla Berishiane qe mbajne ere myk dhe gjak nga viktimat qe ky kriminel i ka shkaktuare ketij populli qysh nga vitet 90 nuk mund te hedhin nje qeveri te ligjesheme e ardhur ne menyre demokratike
  Keni te drejten e protestes duke respektuare ligjet e kushtetutes deri ne nje kufi duke mos i shkelur ato
  Ne rast te kundert Drejtesia shqiptare duhet perfundimishte te nisi te beje punen e saj te mbroje ligjet kushtetuese te nje vendi nga turmma allabakesh kokepalare te se djathtes mjerane dhe kriminele shqiptare

  1. Am says:

   Kush drejtësi? Ajo e reformës së bllokuar apo ajo madje in shqupi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *