Dule fton Metën dhe LSI-në në opozitë: Mos mbani koston e gabimeve të Ramës

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka ftuar publikisht Lëvizjen Socialiste për Integrim që drejtohet nga Ilir Meta, të largohet nga qeveria për të mundësuar krijimin e një qeverie teknike.

Duke folur për NeWs 24, Dule tha se LSI nuk duhet të mbajë koston e gabimeve dhe interesave korruptive të kryeministrit Edi Rama. Ai theksoi se kjo forcë politike duhet të marrë vendim në interes të shoqërisë.

“Është përgjegjësi e LSI të marrë vendimin që mendon se është në të mirë të vendit dhe të shoqërisë. Gjithsesi, opozita është detyruar t’i prijë lëvizjes popullore”, tha Dule.

Vangjel Dule u largua nga koalicioni me Edi Ramën pas afrimit të PDIU-së së Shpëtim Idrizit, lëvizje që ka shkaktuar gjithashtu pakënaqësi te LSI.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Dule fton Metën dhe LSI-në në opozitë: Mos mbani koston e gabimeve të Ramës”

 1. Fredi FR says:

  Nuk tutet shkembi nga dallget o te MJERE. Grek i ndyre,me Ramen rri urte,se ti fut koqet ne prapanice.

  1. Adami says:

   Ik more ndyresire e qelbur Greku.

 2. Drejtësia says:

  Atë greken ku ta kesh spiun m…i sigurimit të shtetit.

 3. Toni says:

  Merreni hajdutin dhe mblidhuni te gjitha plehrat ne nje hale. Ramen e do mbare populli mor grek i neveritshem. Nje nder te madh i beni kombit po e larguat hajdutin me ze dhe figure. Rama fiton dhe pa ate.

 4. albani says:

  Eshte futur sigurimi greke dhe serb me te madhe si ne vitet 90 duan me domosdo nje byth q..r politikan ne krye te shqiperise si lulezim basha . Ket mendim e ka nje votues i pd i 20 viteve

 5. BUJARI JU DEGJON says:

  Nuk besoj se gjithe ajo koke e madhe e Ilirit te jete bosh…
  Lodhesh kot o Dule…

 6. ,- says:

  buça dule dje na fliste per te drejtat e sklleverve grek te ardhur ne vendin tone.ndersa sot flet ne emer te opozites.dilaveri i bene thirrje plehrave qe ndotin ambjentin shqiptare per te krijuar nje qeveri pro greke,qe kjo ska per te ndodh kurre.populli do qetesi drejtesi dhe integrim ne Eu.

 7. Blubla says:

  Burracak, qe per pushtet q***n ne bythe. Kane harruar jeten e thjeshte reale. Me kete makth per pushtet me siguri nuk e shijojne kete jete. Dhe leket qe mbledhin s’dihet kush I gezon.

 8. nusja e malokut says:

  Vangjel nuk ta kemi dhene voten qe te besh aleance me nje sunit si Meta.
  Never trust a sunit :):):)

 9. Bardhi Tolabi says:

  Ua u be Dulaqis te beje te “madhin” e opozites e te ndermarre “nisma” per te ftuar ne koalicion me te Like floririn…Merre qe tani ,une ta fal,qofte edhe nese bije kjo qeveri dhe formon ti me tradhetaret e Shqiperise,Sali Berishen e Lulzim Bashen,te cilet i falen Greqise 355 km2 det.Jam i bindur se ne zgjedhjet e ardheshme,PSja dhe aleatet e saj do te fitojne ne menyren me spektakolare mbi 90 deputete.As 5 deputete nuk merr LSI-ja,pa mbeshtetjen e PS-se.LSI-ne,e kane votuar te majtet,sepse ka bere aleance me PS-ne,por ne se del e vetme,apo ne aleance me PD-ne,as ata 5 deputete nuk i merr.U genjyen ne zgjedhjet e 2009-es,nuk genjehen perseri…

 10. I says:

  Iliri ka frike se Rama ka 71 vota per te qendruar ne pushtet se perndryshe do e kishte rrezuar qeverine pa u menduar. Ai eshte skenaristi i kesaj rromuje.

 11. Renato says:

  O cna e mbushe mendjen me ato brockullat e tua o karrieristi i pafytyre
  grekofoni Vangjel Dule. Nje i pafytyre si ju qe shkon njehere majtas e njehere djathtas
  nuk duhet te jete deputet. Mos u merzit se 18 qershori po afron e populli vendin ta tregon.

 12. Tony says:

  Është e thjeshtë për tu kuptuar ,këtë e kanë vendosur Grekët që te hedhin me doemos qeverinë e Ramës.Grekët duan Bashën në krye qe te mos tju krijojë probleme dhe mos të ketë pretendime.O Dule këto janë metoda te vjetra nuk pinë me ujë.

 13. Treviso says:

  Patjeter, shoku do kerkoje per shok ate qe i pershtatet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *