Ejjjjjj intelektualë, Lulzim Basha ka vrarë!

Nga Erjon Braçe

 

Lulzim Basha paska gjetur zgjidhje;

Ka fshehur të gjithë hajdutët e qeverisë së Sali Berishës ku ai ka bërë pjesë.

I ka ndaluar të flasin, domethënë të shfaqen.

E lexova kete edhe si kerkese te nje intelektuali.

Ok, une e kuptoj qe Bode, Noka, Imami, Tafaj, Podho, Topalli, Vokshi, Bumci, Ristani, Paloka, Ruli, Mima, Strazimiri, Bozdo, Mediu, perceptohen nga njerezit si pergjegjes per shume krime ekonomike, vjedhje e grabitje, banditizem e dhune dhe, kjo ka mberritur tek Lulzim Basha.

Poooor, asnje prej ketyre nuk ka vrare (pervec Mediut)

Lulzim Basha ka vrarë!

Mu aty ku sot do flase, ka vrare kater njerez te zakonshem.

Ej, intelektual, jeta e para, pa placka behet e kthehet kur ka drejtesi.

E dyta, po degjoj nga ndonje protestues tek tuk, se po do protestoje sot per zgjedhje te lira.

Bukuri!

Por a e dini qe sot sistemi zgjedhor, rregullat e listimit te votuesve e rregullat e votimit, numerimit gjithashtu, jane ato te 2013-tes?

Atyre zgjedhjeve që PD i quajti të organizuara prej dhe, të lira e demokratike!

Tani cila do jete kenga?

Nga protestuesit: S’duam zgjedhje si ato te PD!

Nga Lulzim Basha: S’dua zgjedhjet qe bera vete!

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Ejjjjjj intelektualë, Lulzim Basha ka vrarë!”

 1. Lugati says:

  kur osht teper osht teper…te thush ka vra sala jom dakort po lul basha cin ka vra mer karakurve komuniste ??????flet ti mer baxhelle rregjimi me gramoz rucin.e kryeministrin nipi spiro kolekes mer hore pallatesh ke 20 vjet qe je deputet vetem si gore di me bo…flisni ju qe me 21 janar i bote njerezit kamikaz dhe vete rrishit tu pi kafe ..flet mer birre kurve qe ke 4 vjet qeveri dhe thoshe sala n burg dhe i hongre karin..cin do mashtru ti mer plere burre tu na bo moral…ti qe rri tu nrof karriken e deputetit qe paguhesh nga shqiptaret jo me si gore online po me punu per shqiptaret mer te qifsha xhinsin komunist burre pa bole….pranej rri urte kone zhuls burre shkerdhate mos na shqeteso me poshtersite e tuja…do me bo si intelktual ti…ene shko kerkoji falje familjeve te viktimave te 21 janarit se ti me lugatin kryeminister i vrave..

  1. Ali says:

   O lugati i plakut mere dhe i lulash mavrise komenti yt eshte tipik ai i nje militanti dele Pdist qe i ka ngleur ora ne vitet 90. Mjere shqiperia qe ju ka o mortjet e pdse. Bracja fjalen ka o legen. Nuk eshte asminister apo kryetar qeverie. Por eshte nder te vetmit qe eshte i paperlyer dhe qe godet me vertetesi e fakte fenomenet korruptive te qeverise se djeshme te qoftlargut sali dhe asaj te sotme. Prandaj go e fuck you dele e verber e pdse.

   1. Edkari says:

    Mire ka bere,me shume duhej qe te vriste se do i behej nder Shqiperise.
    Ju jeni race e keqe qe plumin e keni hak.

  2. O LUGAT, si e ke emrin je edhe vet!!! Lulzim basha (pedera), ka vrar 4 vete ne 21 Janar, ka qene Minister i Brendshem. Po Parate e kombit qe i vodhi 240 miljon Euro. Mire ja u bejne juve keto prostituta qe spo bejne gje per ti shpetuar verdiktit, ato do burgosen e do kthejne mbrapsht cdo cent te vjedhur. Rumania u ngrit ne Protesta per Reforma ne Drejtesi, per te futur ne burg te Korruptuarit, jo Kauzen e karrigen e Lulzimes. Populli cfar kerkon do gjeje ……

 2. Arber I says:

  O Erion mos bej bla-bla-bla: ty te dhaame ne dore pushtetin, pse nuk e perdor? Nuk di ta perdoresh, pyet Ahmet Zogun dhe Enver Hoxhen, por edhe …Saliun.

 3. Poradeci says:

  Sa i sinqert qe je more lugat, sic ke emrin duhet te jesh. N. Q. Se nuk e di ai ka vrare 4 vete aty tek sheshi se ka qene minister i brendshem ore hale.

 4. filan says:

  me urdher te ketij qeni u vrane 4 veta ne kete bulevard dhe tani ky lylili del proteston ,o popull mos i besoni keti njeriu qe qesh

 5. alphade says:

  Lugati po lugat mbetet ,sinonim i se keqes ,sinonim i djallit dhe djall
  ne Shqiperi ka vetem nje dhe Ai eshte Monstra e Vicidolit ! Sado qe
  te mbrohet nga mafia qe Ai vete ka krijuar ,nje dite kjo monster do te
  perbalket me drejtesine per te gjitha krimet qe bien mbi kete kryekri-
  minel !!

 6. Tani says:

  Erjon, saliu me te tijte vrane njerez por qeveria juaj e rilindjes po vret cdo dite shpresen per nje vend me te mire dhe pa korrupsion… ata duhet te denohen rende (per kete ju solli populli ne pushtet) por dhe ju nuk mund te qeverisni ne kete menyre… dhe disa nga ju te denohen per kanabizimin e vendit, mungesen e projektit ekonomik, korrupsionin ne mjekesi dhe kudo… keni deshtuar!!

 7. shvejk says:

  Lugat o kurve , e shite Salen , tashti po i lepin bythen Lulit?

  1. Lugati says:

   o shvejk e ju tjeret..lugati ka qene osht objektiv..ju jeni plera si puna ripjelljes dini vetem i drejtim vetem tu shajte kundershtarin…lugati te dhjet bashen.salen..ed ramen..liken e gjithe te tjeret..ju jeni parazita qe rrini mshef si kukumjacka e shani simas partise..ju jeni pjella komunizmit xhins degjenerumish..pranej kur te mereni me lugatin lajeni gojen komunista shkerdhata plena…ene hikni tashi merini leket mamit e bleni cigare te hapme ….

 8. a.f. says:

  Popull i tredhur, qe per te protestuar frymezohet nga Basha, por dhe budalla qe voton Bracen “me shoket e tij”.
  Sa kohe qe Mafia e pushtetit do ta komandoje kete popull, mos prisni te bejne shtet shqiptaret…

 9. Koli says:

  Sa police sakatuan ata burrat e partise tende o Erjonke. Apo nuk te kujtohet si goditeshin policet.
  Ik se te erdhi Muli dhe e di vete ti pastaj. Se ke dhene prova qe rrifesh ne sy te gruas

 10. fieraku NGA ferrasi says:

  Ha ha ha lugati prandaj e ka vene ate emer
  Qe ju ta thoshit me gojen tuaj c’eshte lugati.
  Dhe ja arriti
  Bravo lugati!

 11. DRENICA E KUQE says:

  Luli e Sala kane vrare shqiptare, besa e kane tradhtuar edhe UÇK… E Luli ka gisht edhe ne damkosjen dhe denimin e luftetareve te UÇK Shqiptare, si bashkpunetor i UDB qe quhet LDK!

  DRENICA E KUQE

  1. Ribeka says:

   Ja hangsh karin ti braces zhurmagji sali berishes koqemadh dhe mue personalisht se jam aty afer drenices komuniste.E LDK e puthsh ne zuze Isa Mustafen ti bashke me hashim brojen.

 12. ADN says:

  Me Lulin e Berishen nuk kane gje ne vije keta horra. Keta dy jane ortak ne vrasje e ne vjedhje. Populli e di mire kete pune dhe nuk genjehet nga komentet e disa cerrave. Aty ku sot protestojne, kane vrare kater veta. Kater veta iken nga kjo bote per karriken e Sales dhe Lulit. Prandaj nuk bejne dot revolucion ata, prandaj si ndjek kush mbrapa vec horrave te PD. Turp per ata komentus qe dalin ne mbrojtje te ketyre horrave. Turp.

 13. vaso says:

  Proteste paqesore.Ata qe e organizuan ishin prezente.Boll me ironite e KM.Mjaft me kercenimet e VETINGUT.Nuk behet drejtesi me shantazhe,por vetem sa imponon ligjin e me te fortit.Mjaft me banalitet ne parlament.Zgjedhim qeveri tonen dhe jo ambasadore.Duam te ardhme ne vendin tone dhe jo emigracion ne vend te azilit.

 14. Emigranti SHBA. says:

  Si ka mundesi qe mbas 26 vjet demokraci ne krye te PD, te vihet Lulezim Basha, vetem se e pelqen berisha, por, qe akuzohet per vjedhje, per keqinformime dhe denancime te kuadrove te UCK, gjat luftes ne Kosov, nje ish minister i jashtem qe ka shitur detin greqis, nje ish minister i brendeshem qe me urdherin e tij apo te berishes, mvatesit e tyre ne 21 Janar , vran kater qytetar me duar ne xhep.
  si mundet te pranohet e degjohet nje kryetatar partie qe nga cadra e hajnave ben thirje per dhun ndaj institucjoneve te shtetit, e deri tek sabotimi qe po i ben rreformes ne drejtesi dhe vettingut. Me qendrimin qe mban, per te mos votuar vetingun dhe mosmarje pjes e zgjedhje, kerkon ta kethej vendin ton, ne anarki, trazira vellavrasje duke e shkateruar demokracin, shtetin ligjor, ekonomin dhe te ardhmen e shqiptareve drejt BE. Ndekoh qe SHBA, BE, Brukseli e GJermania i bejn thirje te ler rrugen dhe ti kethehet prlamentit per miratimin e rreformes ne derjetesi, vetingut, si kushti kryesor per antaresimin ne BE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *