FOTOT/ Protestë për hallet e qytetarëve? Basha shtrohet në shesh, për të marrë pushtetin në tavolinë…

Gjatë këtyre ditëve është thënë nga PD dhe vetë Basha, se protesta do të jetë për qytetarët dhe hallet e tyre.

Por, strategjia e Bashës është e qartë: Ai kërkon të marrë pushtetin me pazare në tavolinë.

Sot u harruan hallet e qytetarëve dhe Basha është shtruar në shesh, duke ngritur çadra, për të kërkuar largimin e Ramës.

Ndërkohë që Ramën mund ta largojnë me votë vetëm pas tre muajsh, Basha kërkon largimin e tij me marrëveshje, pa pasur asnjë argument.

Pra, Basha kërkon që Rama të largohet nga qeveria me marrëveshje dhe PD të vijë në pushtet me qeveri teknike.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-8.jpg","attachment_id":635051},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-1-1.jpg","attachment_id":635052},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-2-1.jpg","attachment_id":635053},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-3-1.jpg","attachment_id":635054},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-4-1.jpg","attachment_id":635056},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/basha-5-1.jpg","attachment_id":635057}]

14 komente në “FOTOT/ Protestë për hallet e qytetarëve? Basha shtrohet në shesh, për të marrë pushtetin në tavolinë…”

 1. niki says:

  Sa turp, per shumicen e qytetareve qe nuk e kuptojne qe perdoren nga Basha dhe Berisha.Po i vjen dita per tu pergjigjur para drejtesise.

  1. Turi says:

   Kjo proteste eshte e pamoralshme per shume aresye. Se pari, nese ka varferi ne Shqiperi kete nuk e krijoj kjo qeveri. Per 25 vjet qeverite e PD-se (perfshi ketu edhe qeverine hajdute tev Nanos) nuk bene asgje per te permiresuar mireqenien e popullit. Me shume se 1.5 milion shqptare u larguan nga vendi per te shpetuar nga uria e padrejtesite e pafund politike (pushimet politke nga puna). Kjo qeveri nuk mund te fiksoje varferine e shqiptareve me shkop magjik. Duhen para, duhet pune, duhen paguar dritat, uji, taksat, gjobat qe te mblidhen parate. Se treti, nese protesta behet per votime te drejta atehere vjen pyetja se cfare ka bere PD per votime te ndershme? Asgje, vetem se i ka vjedhur ne menyre te vazhdueshme. PD gjoja kerkon te vendose zgjedhjet elektronike por keto lloj zgjedhjesh ne kushtet e Shqiperise kur numeri me i madh i votuesve jane pleq mbi 65 vjec dhe shumica e vendit perbehet nga fshatare ne zona teper te thella te vendit si edhe per faktin qe nuk ka internet dhe sherbime dixhitale ne cdo cep te Shqiperise e ben te pamoralshme kerkesen e PD-se per votime elektronike. Po ashtu kompjuterat mund te hekohen shume lehte ne kushtet e Shqiperise, edhe nga vende te huaja. Kur hekimet ndodhen ne SHBA, nga Rusia, cmund te presesh me Shqiperine. Votimet mund te manipulohen nga hakera te vendit dhe te huaj. Se katerti, nje tjeter imoralitet i PD-se eshte qe z. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk kane vjedhur asnje zgjedhje elektorale sepse ata kane ardhur ne pushtet pak me shume se 3 vjet me pare. Perrallat qe qeveria do te vjedhe zgjedhjet nuk i beson njeri sepse kjo qeveri nuk ka ne rekordet e saj vjedhje te tilla. Ndersa SHQUP-i me Bershe e kompani e ka bere vjedhjen e zgjedhjeve ne menyre te perseritur, perfshire vjedhjen spektakolare per Bashkine e Tiranes ku Lulzom Basha u be kryetar. Se pesti, po ashtu, nese flasim per kanabisin edhe kjo eshte e pamoralshme nga ana e PD-se. Ne kohen e qeverisjes se vendit nga PD kanabisi perfshiu gjithe vendin dhe u perkrah nga PD (sepse nuk beri asgje ta ndalonte), qe nga Lazarati si edhe ne gjithe Shqiperine. Shqiperia u be delja e zeze e Europes per kanabisin dhe drogat. Kjo qeveri ka bere me shume se cdo qeveri tjeter kunder kanabizimit te vendit. Faktet e Guarda di Finanza e tregojne kete. Raportet e BE-se e tregojne kete. Se fundi, Edi Rama dhe PS nuk kane nje Banke qe ti bejne te gjithe shqiptaret te pasur brenda dites. Po ashtu ata nuk kane nje Banke qe te financojne rindertimin e te gjithe Shqiperise brenda nates. Qeveria e Edi Rames eshte ne rruge te drejte. E vetmja aresye qe PD ngrihet eshte Vetingu dhe reforma ne drejtesi. Sigurisht qe PD financohet me banditet qe kane vjedhur miliona dollare nga Bankat me ish komandot qe punonin per ta. Ku i gjen PD gjithe keto para qe te ushqeje dhe financoje levizjen e qindra mijerave njerezve pa para. Te gjithe ne proteste jane te veshur shik dhe nuk duken te uritur apo te vuajtur. Plus, po ushqehen gjate protestes dhe me siguri qe jane paguar ne forma te ndryshme. Qeveria duhet te shikoje se nga vine keto para. Vine nga Greqia, nga Serbia nga vjedhjet e Bankave me komando!? Si eshte ne gjendje nje parti qe te financoje nje demonstrate kaq te madhe nese nuk do te kishte onde per kete? Por SHQUP-asit dhe te gjithe qe jane aty duhet ta kene te qarte qe shumica e popullit shqiptar nuk eshte me vrasesit dhe kriminelet e hajdutet e SHQU-it. Dita e votimit do te vije. Qeveria duhet te tregohet e forte dhe te demaskoje cdo veper kriminale te PD-se. Nuk duhet harruar qe qeveria Rama i vendosi krenarine dhe dinjitetit Shqiperise dhe shqiptareve ne rajon dhe ne Europe. Edi Rama u tregoj Serbise dhe Greqise se e kane kufirin tek thana, nderkohe qe Sali Pashe Toptani dhe Lulzim Basha (isj Minister i Jashtem) u shiti detin dhe u fali varrezat grekerve dhe sigurisht na i uli serbet (Fazllic) ne mes te Keshillit te Sigurise Kombetare shqiptare. Kjo eshte vetme qeveri qe po punon per ate popull por si gjithmone shqiptaret blihen per nje grusht miell.

  2. Mira says:

   Sot kur keto dite populli i Kosoves gezon 9 vjetorin e pavaresise, Serbia e gjeti menyren per te larguar vemendjen e botes nga pavaresia e Kosoves. Te krijojne turbullira ne Shqiperi duke organizuar protesta para kryeministrise shqiptare dhe ne te njeten kohe te shpetojne te infiltruarit e tyre ne Shqiperi, Sali Pashe Toptanin dhe Lulzim Xhafer Deven (vrasesi i protestuesve te 11 Janarit) nga procesi i Vetingut. Shkurti eshte i njohur per masakren e Xhafer Deves (bashkepuntor i fashizmit dhe Serbise) kunder luftetareve te lirise ne Shqiperi gjate luftes se dyte boterore. Pacin faqen e zeze te gjithe ata baskepuntore te krimit dhe vrasjeve dhe vjedhjes se shqiptareve qe marrin pjese ne proteste. Eshte nje turp i papare se si keta pjesmarres e shesin veten per nje grusht miell apo per nje 50 apo 100 euro pagese. Si mund te mendosh qe duke marre pjese ne proteste do te zgjidhen hallet e tua? Ja ta zeme se Sali Pashe Toptani dhe Lulzim Xhaferr Deva erdhen ne pushtet. Mendoni, or ju trushplare qe keni dale ne protesta, qe do tju zgjidhen hallet qe mund te keni. Kjo qeveri po paguan ish te persekutarit, po paguan ish pronaret, po legalizon pronat, po ju permireson sherbimin mjekesor, po ju nderton dhe kujdeset cdo dite per qytetet tuaja per spitalet, per shkollat, per kopshtet e femijve, per sheshet e lojrave per femijet, po kujdeset edhe per emigrantet dhe pensionet e tyre (gje qe as qe i kishte shkuar nder mend Sali Pashe Toptanit), ka ulur krimin dhe trafikimin e njerezve dhe drogave, po nderton marredheniet me Europen (Sali qeni na coj ne vendet arabe), i vendosi nderin dhe dinjitetin Shqiperise, ka vendosur marredhenie te shkelqyera me vellezerit tane ne Kosove, dhe per here te pare po mbron camet dhe ceshtjen e tyre. Nuk e kuptoj se cfare kerkojne keta barbare qe kane dale ne shesh pervecse te mborjne hajdutet, kriminelet, dhe tradhetaret e kombit ne sherbim te Serbise dhe Greqise. Kjo nuk do te ndodhe sepse shumica e popullit shqiptar i njeh shume mire Toptanet dhe Devet dhe nuk do t alejoje kurre qe keta kriminele e tradhetare te rimarrin pushtetin. Mbeshtetje te fuqishme qeverise Rama. I uroj qe ti shthen forcat dhe energjite qe ti sherbeje popullit shptar perfshire edhe keta trushplaret qe kane dale te protestojne. Eshte tendenca klanore e shqiptareve qe i ben keta njerez te dalin e keto sheshe dhe sigurisht edhe hamzalleku i disave qe u kane sherbyer dhe u sherbejne interesave te vendeve fqinje per disa para qe kane marre. Edhe njehere z. KM i vendit vazhdoni dhe punoni per shqiptaret e Shqiperine. Ne jemi me ju!

 2. nje qytetare thjeshte says:

  O popull, jam shume dakord me protestat, nga cilado force politike qofshin ato dhe kete jua them me shume çiltersi. Gjithashtu dua te jem e sinqerte te ju them se jam pa asnje bindje politike, qe shume me paragjykojne se s’eshte e mundur, pasi populli shqiptar sot e 27 vite eshte bere nje zvarranik i partive politike. Ju sugjeroj t’ja hedhni nje sy fotps ne fjale dhe te gjykoni. Aty perballe jane ulur Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Fatmir Mehdiu, mendoni ose meditoni vetem pak sekonda dhe do verejme se te tre jane vrasesit e 30 qytetareve shqiptare te pagjykluar nga gjykatat tona super te korruptuara. Jane vrasesit e 26 qytetareve te Gerdecit dhe 4 qytetareve te 21 Janarit dhe kane moral te therrasin me fjalet: “Te largojme nga qeveria kriminelet”, Jo. Kjo nuk eshte aspak e moralshme. Aty afer eshte ulur manikinja Grida Duma. Po pse o popull ju vete mendja se Grida Duma ulet ashtu rrafsh me token per hallet tona,,,!?. Kurre JO, te jeni te bindur per kete. Ajo aty eshte ulur per pushtetin e vet, per karrigen e saj. Aty ne nje ane tjeter eshte e ulur bushtra Albana Vokshi, e cila s’ka lene gje pa bere e gje pa i vjedhur ketij vendi duke perdorur burrin e saj gjojo si nje biznesmen i fuqishem. Ajo eshte ulur aty qe te vazhdoje traditen ne fjale. etj etj etj etj. Ndaj ky popull eshte ne piken e hallit,. Nuk di se kujt te ja japi voten. Nuk eshte Lulzim Basha njeriu i duhur per t’i dhene voten. Ish Ministri i Transporteve qe vodhi te gjitha parate e Rruges se Kombit dhe jo vetem kaq, por e la te pergjysmuar, e cila ndahet me thike me ate te Kosoves. Ish Ministri i Jashtem, i cili i shiti detin Greqise, Ish Ministri i Brendeshem, i cili solli 21 Janarin me 4 te vrare. Dhe ish kryetari i Bashkise se Tiranes, qe fjeti gjume per 4 vite. Dhe se fundmi pinjolli i Sali Berishes, i cili e solli ne krye te PD-se si dore te forte te tij si dhe si nje “shok i ngushte” i Argites.
  Faleminderit!

 3. Shigjeta says:

  Akoma nuk e kupton ky karabushi , qe kryetar shteti nuk do te behet kurre ,koha per te cilen i hidhje hi syve popullit mbaroje ,dhe ata e dine fare mire qe demon nuk e bejne per pushtet , por per tju shmangur dhe vonuar sa me shume reformes ne drejtesi dhe kudo , ajo u mer shpirtin , i con tek vendi fizik burgu , nje gje me ben pershtypje ,sillen sikur nuk ishin ata te djeshmit qe vrane e prene , shiten pasurite e vene me gjak dhe djerse per dekada te tera , por i shiten sikur ua kish lene babai , sillen sikur populli nuk i njeh ,dhe vine nga tjeter planet ,o lul karabushi, qe kudo qe shkove nuk bere asgje te prokopise dhe cfardo qe te besh , qe te drejtohesh do ngelesh bisht qeni o lul karabushi

 4. Tirona says:

  Na flliqen, e bone shqiperine qesharake para syve te botes se qytetetuar…. Vettin -gu duhet duhet te perfshije te gjithe kete kaste politike qe eshte instaluar ne shqiperi para zgjedhjeve te qershorit…..

 5. BUJARI JU DEGJON says:

  Te behesh Kryeminister duhet te kesh bythe … 🙂
  Mirepo Lulushi thone se i ka bere bythet cope e cike… 🙂

 6. enveri vogel gju me gju me popullin,dhe karabushet perreth te gezuar bejne fot ta kene si dokument qe te marin ndonje cop kocke neser.pak a shum po ja arrijne qellimit qe te shtyjne vetingun,por te mos behen merak se edhe aty ne mes te cadres do ju hidhen hekurat per ato qe keni vjedhur.

 7. Elba says:

  Duan ti shpetojne drejtesise per vete e cfare nuk po bejne…Kjo eshte e vetmja kauze e tyre.Ndjej keqardhje per ata qe besojne se po u digjet lekura per popullin…Duan te shpetojne lekuren e tyre…Vemje te ndyra…

 8. Drejtesia says:

  Po si ka mundesi te kerkosh pushtetin ne tavoline eshte dicka e pa precedent , Berish ik ri pleqero ne shpi se ke bere shume zullume me shqiperine dhe shqiptaret , si sju vjen turp qe bete gjith ate tragjedi ne Gerdec dhe sot vazhdoni dhe po talli me popullin
  .
  Po si sju vjen turp per 4 jetet qe i vrate ne mes te bulevardit ,
  Por Detin si aritet qe e shitet pa ju dridhur dora, pa mare parasysh qe per trojet shqiptare eshte derdhur gjaku lume .

  Kur e haruat 1997 qe bere kasapanen duke vrare e prere
  Sa padrejtesi kini bere ju , qe na erdhet si shpetimtaret e demokracise duke shfrytezuar sinqeritetin e popullit .
  Sa e sa te keqija keni bere .

 9. Drejtesia says:

  Po si ka mundesi te kerkosh pushtetin ne tavoline eshte dicka e pa precedent , Berish ik ri pleqero ne shpi se ke bere shume zullume me shqiperine dhe shqiptaret , si sju vjen turp qe bete gjith ate tragjedi ne Gerdec dhe sot vazhdoni dhe po talli me popullin
  .
  Po si sju vjen turp per 4 jetet qe i vrate ne mes te bulevardit ,
  Por Detin si aritet qe e shitet pa ju dridhur dora, pa mare parasysh qe per trojet shqiptare eshte derdhur gjaku lume .

  Kur e haruat 1997 qe bere kasapanen duke vrare e prere
  Sa padrejtesi kini bere ju , qe na erdhet si shpetimtaret e demokracise duke shfrytezuar sinqeritetin e popullit .
  Sa e sa te keqija keni bere .

 10. Poradeci says:

  Njekoment brilant. Por jo per ata kafshe, qe jane mbledhur aty. Ata jane zvarranike hiena dhe kope kafshesh.., qe nuk e kuptojne llogjiken tuaj, por mercenenare qe nuk e dine pse kane dale. Shoket dhe marionetat e salbishes dhe xhelal mziut. Sa turp.

 11. Pelasgian says:

  Ktyre ju lumte byyyyythaaaaa , biles do me behej qejfi Nese e rrezojn corapekuqin se ashtu e meriton.

  Shume ftyra te ndyra ne kte proteste duhet te ishin ne qeli me nji gjykim – BURGIM TE PERJETSHEM PER TRADHTI NDAJ ATDHEUT DHE KRIME KUNDER NJEREZIMIT.

  Ska shtet normal qe plehrat do mbysin vendin.

 12. sopiqoti says:

  Tamam si ENVER HOXHA, gju me gju me popullin.Pikaaaa…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *