FOTOT/ Tahiri e merr me “sportivitet”, policia rrethon Kryeministrinë

Policia ka marrë masat për mbarëvajtjen e protestës së sotme.

Raportohet se për protestën janë angazhuar rreth 2 mijë forca policie.

Kryeministri Edi Rama sot nuk ndodhet në Tiranë, duke qenë se është ende në Kosovë.

Pas kthimit nga Kosova, raportohet se ai do të shkojë në Vlorë.

Ndërkohë, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, duket se e ka marrë me “sportivitet” protestën e PD-së.

Ai është fotografuar duke hyrë në zyrën e vet ndryshe nga herët e tjera, i veshur sportive dhe me atlete, jo me kostum.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-2.jpg","attachment_id":634908},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-2-1.jpg","attachment_id":634910},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-1-1.jpg","attachment_id":634909},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-3.jpg","attachment_id":634911},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/policia-4.jpg","attachment_id":634913},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminstiria-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminstiria-4.jpg","attachment_id":634924},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeministria-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeministria-1.jpg","attachment_id":634918},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-3.jpg","attachment_id":634919},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-6.jpg","attachment_id":634921},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-5.jpg","attachment_id":634920},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryem-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryem-8.jpg","attachment_id":634917},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/kryeminsitria-7.jpg","attachment_id":634922}]

2 komente në “FOTOT/ Tahiri e merr me “sportivitet”, policia rrethon Kryeministrinë”

  1. Arber I says:

    Sajmir Tahiri do ta tregoje se ne dejet e tij rrjedh gjak i paster si ujet e gurrave te Kurveleshit. Kokes hajduteve, krimineleve dhe tradhtareve te popullit dhe Atdheut: Sali Berisha, Lulzim Basha e CO.!

  2. Aleksander says:

    Problemi qe shikoj ketu eshte qe policia duhet te paiset me mjete moderne. Si psh tasers. Keto jane goditesa elektrik qe nuk te vrasin por qe paralizojne sulmuesit. Shteti demokratik nuk duhet prekur dhe duhet respektuar. Nese protestuesit sot do te vendosnin te sulmonin godinat e qeverise, policia nuk mund ti zbrapse me gishta. Sot pata rastin te lexoj nje lajm qe dikush hodhi nje cope druri ndaj autokolones se nje Presidenti. E gjithe policia ishte ne vendin e ngjarjes duke hetuar dhe duke marre kamerat perreth qe te kapnin personin qe e hodhi ate cope dru ne drejtim te autokolones se Presidentit. Ky eshte shteti! Ju tregon atyre qe sulmojne shtetin qe qellimet arrihen jo me dhune por me votim dhe me menyre paqesore. Nese guxon te sulmosh shtetin nuk te kthehet faqja tjeter qe ta godasesh si ne Bibel. Nuk ka moral fetar ne autoritetin e shtetit. Ka vetem moral patriotik qe i sherben interesave te vendit. Gandizmi nuk mund te perdoret ne berjen e shtetit. Edhe rastet e sulmit ndaj KM Rama dhe Mnistres Nikolla duheshin denuar edhe minimumi me gjobe ose me 1 muaj heqje lirie apo mbyllje ne shtepi. Leri nje rekord ne dokumentat personit qe beri sulmin ndaj qeverise. Njolle per jete, si kriminel dhe i dhunshem. Nuk mund te lihen persona te tille te lire dhe te tallen me shtetin! Z. Rama mos bej Gandin ne mbrojtjen e shtetit! Leri menjane ndjenjat e piktorit dhe perdor mjetet e shtetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *