Grida Duma, turni i natës në protestën e PD-së: Këta njerëz me zor e kanë prit këtë ditë

Protesta e nisur paraditen e së shtunës nga Partia Demokratike pritet të shkojë më tej edhe në ditët në vazhdim.

Në tendën e ngritur në bulevard janë rreth 1 mijë vetë. Kryesisht atje dominon muzika, por ka edhe fjalime nga qytetarë të ndryshëm.

Në një prononcim për Top Channel, sekretarja për marrëdhëniet me publikun në PD, Gruda Duma ka deklaruar se, reagimi i opozitës do të vijojë deri në një periudhë të pacaktuar, derisa kryeministri Rama t’i japë përgjigje problemeve, që sipas saj, i ka krijuar vetë me qeverisjen e tij.

Top Channel: Zonja Duma, ju do të qëndroni në çadër?

Grida Duma: Pa tjetër që do qëndroj. Kam turnin tim sepse jemi të organizuar. Do të jemi pas mesnate, do të bëjmë pak pushim dhe do të kthehemi prap.

Top Channel: Deri kur do të vazhdoni?

Grida Duma: Pa limit.

Top Channel: Pa limit deri më 18 qershor?

Grida Duma: Pa limit sepse po bëjmë një rezistencë në mënyrën më qytetare.

Top Channel: Po si do bëhet rezistenca, me muzikë dhe fjalime?

Grida Duma: Ju ndoqët një protestë ku fjalimet i mbajtëtn qytetarët, ku nuk u përmend asnjëherë emri i Edi Ramës dhe pati një fjalim të kryetarit Basha. Është një mënyrë e re komunikimi. Në thelb qëndrojnë zgjedhjet e lira e të ndershme, sepse me Edi Ramën s’ka garanci.

Top Channel: Kështu keni ndërmend ta mbani protestën, me këtë numër njerëzish?

Grida Duma: Këta njerëz me zor e kanë pritur këtë protestë.

Top Channel: Kolegu juaj, Aldo Bumçi tha se i kërkon Ramës të dorëhiqet butësisht, ose do të përdoren mjete të tjera. Cilat janë këto mjete?

Grida Duma: Mjetet janë të gjitha. Mjetet politike, kushtet që do të vendosim ne, që janë të kombinuara e që do të na çojnë aty ku presim. Kjo është e sigurtë.

Top Channel: Mendoni se Edi Rama nuk do t’i bëjë dot ballë kësaj rezistence?

Grida Duma: Ai duhet të përballet me atë që ka shkaktuar vetë. Është një individ që nuk kërkoi njëherë falje për premtimet që nuk i mbajti. Është përgjegjësia e tij dhe e opozitës për ta vendosur në qendër e të përgjigjet.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Grida Duma, turni i natës në protestën e PD-së: Këta njerëz me zor e kanë prit këtë ditë”

 1. Xhemi says:

  Ti je tamom per turn te trete, o Gride…..

  1. armand says:

   Obobo plasi gang bang para kryeministrise.
   Lajmeroni Rocco Siffredi se eshte i vetmi qe mund tu beje derman 1000 shqupistave.

  2. kujtesa says:

   Se kuptoj dot kete proteste dhe kerkesat e opozites!
   Qe opozita ka te drejte te protestoje,kjo eshte paresore. Por te dali minoranca dhe te thote ik nga pushteti se nuk me pelqen mazhoranca,kete nuk mund ta kuptoj.
   Qeverine e ka zgjedhur populli dhe vetem populli mund ta ndryshoje me vote.
   Po sikur neser te dali ne proteste populli qe e ka votuar kete qeveri,cdo te ndodhi? Pse keshtu eshte demokracia,pushtet ne tavoline dhe me dhune?
   Qeveria ka mandatin e saj deri ne zgjedhjet e ardheshme.Nese populli nuk e do,rradhen e ka ai qe votohet.
   Keshtu krijohet precedenti qe,sa here ndryshon qeveria,minoranca ja fut me cadra ne shesh dhe brenda muajit qeveria e sapoardhur duhet te iki!
   Asnje leshim per ordineret hajdute te parave te rruges se kombit.
   Asnje leshim per vrasesit masiv te Gerdecit.
   Asnje leshim per vrasesit e 4 te pafajshmeve ne bulevard.
   Asnje leshim per grabitesit e pasurive te ketij vendi qe familja Berisha e & Co i ka bere ketij vendi.
   E vetmja menyre qe i mban larg keta vrases-hajdute eshte reforma ne drejtesi dhe vettingu!

 2. Epo kjo pune! says:

  je dhe ti fajtore per Gerdecin, rrugen e Kombit, 21 janarin, shitjen e detit…. keshtu i bie sa kohe i beni fresk plakut te abuzimit, vec qytetare dinjitoze nuk jeni, e keshtu i bie te mos jeni as shqiptare sepse plaku juaj vec nder serbise e greqise i ka bere ne pushtet e opozite, tre here eshte djegur Shqiperia nga ai qe adhuroni ju, jeni te gjithe fare e se keqes por edhe plehrat kane te drejte te ulen ne bythe ne toke dhe te protestojne pse duan ti ndeshkojne se kane vjedhur, rrini aty dhe beni zjarre partizane dhe hidhni valle se u ben mire ajri fresket, kesaj rradhe po i kunderviheni jo Rames por BE dhe USA dhe nuk keni bythe ju per kete gje. Te pakten e flaket masken…

 3. Fredi FR says:

  HAHAHAHAHAHAHHA ikni o debila te pafytyre,proteste per te mbrojtur bythen e Saliut vetem ne Shqiperi mund te behen.

 4. Dajti USA says:

  Vetem ne Shqiperi bon vaki qe udheheqsit si puna e Saliut,Mediut etj nuk i ze gjumi per hallet e popullit,sa ikin nga pushteti,te nesermen e duan perseri ate per te miren e popullit.Jo si ne perendim,humbet burre i botes zgjedhjet dhe nuk ja ndigjo me kush emrin,bah ca indiferentesh,merni mor jahuuuu shembull nga shpellari yne prej Vicidolit,qe per popullin eshte gati te rrij ne pushtet deri sa te vdesi.

 5. Struga says:

  Ik oj kuck beju ndonje gojore… ramen nuk e kam dashur kurr por paskam qen gabim… rama ben politik shqipri maqedoni kosov.. serbi folte shlir e ndersa ne ulshim koken… tani serbi fol per kosov rama pergjigjet nga mema shqipri… vetem rama i ben 2 shqiptar bashk sic i beri bukshkalet e maqedonis… pershendetje nga ilirida

 6. termoberthori says:

  o grida. turni tret osht per “pun” mi goce jo per llafe. hajde,shko atje pak me posht,kesemafori ke ura lanes se ka klienta sa t dush qe presin me shtrydh bolet.
  dhe mos u merr me llafe por merru me pun goce. se per at pun te kena qit n rrug jo per me u pispillos dhe llap.
  shtrije hapin,hapi shalet dhe ….

 7. Como says:

  Me qe grida do te beje turnin e tret .un kam nje propozim ta cojme ke burgu ne peqin te kenaqi te burgosurit…

 8. Qytetari says:

  Po meqe jan mbledh tufat e budallenjeve,le te rrine cte keqe ka? ata nuk jane mazhoranca,vetem mazhoranca ka te drejte te ndryshoje Qeverine me voten e saj,do ja jep,do sja jep,e kjo vendoset diten e zgjedhjeve,prandaj o protestues ne minorance, mos u merni me sali berishen e kelyshet e tije,se ata nuk kane hallin tuaj,keni apo skeni pune,ata kan halline tyre se u ka ardh laku ke fyti, per vjedhjet qe kane bere, prandaj jeni ne kete derexhe ju e une, se nuk na erdhi keto tre vjet kjo,eshte pasoje viteve shkuara kur drejtonte hajduti sali.

 9. grer says:

  Punet e keqia dhe ato te qejfit behen vecse naten! Urime grida! I realizofsh keto dy objektiva! Grida edhe nje pyetje: Doktori do jete naten?

 10. Ann says:

  Grida nuk do pushtetin ..ka dale per popullin se po I digjet zemra..po kaq budallenj te jene shqiptaret???????? O Grida ke menduar ca posti do po erdhe ne pushtet????

 11. Renato says:

  Mos shihini enderra me sy hapet o vrasesit e 21 janarit 2011. Qeveri teknike nuk do te
  kete kurre me, apo ju duhet per te vjedhur popullin e zgjedhjet e ardheshme, sepse e dini mire se
  ju ndryshe nuk i fitoni. Vazhdo te besh turnin e trete ti Grida, sepse keshtu cadra do te jetegjithmone plot me pjesmarres. Edhe muzika nuk ju mungon.

 12. fteri says:

  Votën e lirë e sjell drita e mendjes ,jo turni i tretë te çadra e krimit ,ojë Grifsha e Sali-lulit dhe e lul-saliut ,që tani nënë çadër jeni bërë lesh arapi ! Këngë tallava ,lule dielli,salçiçe dhe duhan ,dhe shurrën mbrpa mushamasë !!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *