Humori/ Sali Berisha: Në shesh kanë dalë 500 mijë njerëz (fotot që poston vetë e përgënjeshtrojnë)

Pa përfunduar protesta, Sali Berisha ka bërë një status të shkurtër në FB.

Ai thotë se në shesh kanë dalë 500 mijë njerëz.

“Mbi 500 mije shqiptare ne funeralin e Rivdekjes”, shkruan Berisha, që ka publikuar edhe disa foto.

Për Berishën, çdo protestë e PD-së është më e madhja në historinë e Shqipërisë.

Por, të sjellësh 500 mijë njerëz në shesh, është më shumë se ëndërr.

Për më tepër janë vetë fotot që ka postuar Berisha, që e përgënjeshtrojnë atë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/protesta-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/protesta-1-1.jpg","attachment_id":634978},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/protesta-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/protesta-2.jpg","attachment_id":634976},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/protesta-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/protesta-2-1.jpg","attachment_id":634979}]

14 komente në “Humori/ Sali Berisha: Në shesh kanë dalë 500 mijë njerëz (fotot që poston vetë e përgënjeshtrojnë)”

 1. Real says:

  EPO MIRE E KA : ESHTE FUNERALI I RIVDEKJES SE PD berishjane!

 2. Arber I says:

  Jo 500 mije njerez, por as 5 milion veta nuk e shpetojne dot hajdutin, kriminelin dhe tradhtarin e popullit dhe atdheut Sali Berisha!

 3. PLAKU says:

  LLOGARITJET E MANIFESTIMIT TE PROTESTES SE SOTME TE OPOZITES DISTANCA E MATUR ME GOGLE EARTH ,NGA ISH LULISHTJA E MONUMENTIT TE SKENDERBEUT (TEK MIN E ENERGJETIKES DHE E BUJQESISE E NDERTIMIT NE KRAHUN LINDOR TE BULEVARDIT ) DERI TEK RRUGA QE DEGEZOHET NGA BULEVARDI DESHMORET E KOMBIT ME KRAHUN JUGOR TE NDERTESES SE KRYEMINISTRISE ESHTE PLOT 300 M ,NDERSA GJERESIA MESATARE E BULEVARDIT ESHTE 30 M DMTH ,SIPERFAQJA BRENDA KETIJ DREJTKENDESHI I BIE TE JETE 300 X 30 = 9000 METRA KATROR .SIPAS FOTOGRAFIVE TE PUBLIKUARA NE PJAESEN ME INTENSIVE TE MBULIMIT ME PROTESTUES ,PARA TRIBUNES KU PO FLITET NUMUROHEN NE RASTIN ME TE MIRE 6 PERSONA NE NJE METER KATROR DHE NUMURI I PJESMARRESVE REZULTON 9000 X 6 = 54 000 ,KJO SHIFER NE MENYRE ABSOLUTE NUK ESHTE ME E MADHE SEPSE GJERESIA DHE INTENSITETI I MBULIMIT ME PROTESTUES PER METER KATROR JANE MARRE JO ME PAK SE 15 DERI 20 % ME TE LARTE

 4. tema says:

  Qytetari i ka dhene disa here mundesi PD-se se Berishes qe te udheheqe vendin por kemi pare me shume gabime (me dashje dhe padashje ,cez,pakti detar) se dobi.

 5. Endri says:

  Me shum duhet te dilnin duke pare situaten ekonomike te vendit. Rama ekonomi nuk ben dot dhe mir ben qe te iki. Problemi eshte qe lulin do e rrej mendja se populli ka dale se beson tek luli.
  Por RAMA IK OSE QERROHU ESHTE MESE E DREJTE PASI RAMA ESHTE ARROGANT I PANDJESHEM I KORRUPTUAR ME FIJET BEQA NUSHI MANE DAKO ETJ.

 6. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

  Ku e keni hadhin ju, une pres qe Kryeministri Edvin Rama te dekoroi Adriatik Llallen ashtu sic dekoroi Visho Ajazin per kontribut atdhetar.

 7. Angjelini says:

  Sali Gerdeci, Sali Fasllici, Sali Karadjici. Sali 21janari. Sa I madhkuar jemi si popull te kemi patur kryminister kete vrases, hajdut, agjent te dyfishte dhe komunist te flakur. Ka perfunduar koha e jote njehere e mire o mbeturine sovjetike. Ku e ke sypeshkaqenin? Pse nuk ju bashkua protestes apo ishte ne pushime me ate larasken? U zhdukte fara e jote.

 8. Endriti says:

  Jane 500 000 000 veta se jane edhe ata qe s’kane lindur akoma.
  Berisha eshte optimist deri ne fund.
  Ne funeralin e tij do jene jo me shume se 50 veta. Edhe ata vetem se i lidh arsyeja financiare.

 9. shqip says:

  E kam kete merak . Keta te shqupit gjithnje Kane patur probleme me shifrat. Ne fakt kjo r sotmja me shume se manifestim , eshte nje sondazh qe pedja ( lexoje si eshte shkruar ), llogarit Nese do dale Force e trete apo e katert. Ne te gjitha opsionet do kete ndryshime. E para , lyli nuk do jete me kryetar . Saliu edhe i pa denuar nga ndonje gjykate , do vuaje nga semundje psiqike te forta. Nje pjese e mire e deputeteve idiote e perverse, nuk do Kemi me shans ti shohim ne tv. Thjesht dhe qarte, protesta u sherben votuesve te majte , te rikonfirmojne edhe nje kater vjeçar koalicionin qeverises. Per shkelzenin nuk i dihet si shkon. Po Duke njohur Arminen, nuk besoj se do sakrifikoje rinine per nje serbo – mongol.

 10. lavdosh says:

  Sipas Google maps gjatesia nga Lana tek Kryeministria eshte 200-250metra, gjeresia e bulevardit eshte 25-30 m: maksimumi i siperfaqes mbushur me protestues eshte 250*30=7500m2. Sa veta mund te rrine ne nje meter katror? Sipas fotove jo me shume se 2 persona per m2 (me siguri organizatoret ukane dhene udhezimeper kete). Sipas llogarive maksimumi eshte 4 persona per m2. Dmth ne bulevarde kane qene minimumi 15,000 protestues, maximumi 30,000 protestues. Gjykoheni vete!
  E dyta, me shume mu duk si nje piknik me fara luledielli sesa nje proteste. Nuk kishte shpirt, gjalleri dhe energji. Kjo tregon me shume se sa numrat qe jemi mesuar me Berisha/PD ti shumezojne me 20-30 here

 11. Shqiptari says:

  Kam vene re nje gje interesante, komentuesit e temes nuk e kane shqipen gjuhe natyrale. P.sh. nuk shkruajne Karaxhici por karadjitsi,
  Nuk shkruajne mallkuar por madhkuar, Mero Serbe te kosoves ke punesuar per komentet?

 12. Shqiptari says:

  Kam vene re nje gje interesante, komentuesit e temes nuk e kane shqipen gjuhe natyrale. P.sh. nuk shkruajne Karaxhici por karadjitsi,
  Nuk shkruajne mallkuar por madhkuar, Mero Serbe te kosoves ke punesuar per komentet????

 13. Fred Cola says:

  Duke u bazuar ne fotot qe ka derguar vete berisha,llogarija del shume kollaj sa njerez kane marre pjese ne miting.
  Ne foto njerezit duken qe jane te pranishem duke filluar nga piramida ,deri ke kryeministria.
  Nje shumezim i thjeshte. Bulevardi nga Paramida deri ke kryeministria = 500 m dictance.
  Ateher nqs marrim dhe 25 m gjeresine e bulevardit dhe i shumzojme bashke jane =(L500 x B25 m 12500 m2 siperfaqja). Le te llogarisim nje mesatare per m2 3 tre demostrante. ( siperfaqja 12500 m2 x 3 persona = 37.500 diversanta )kaq kane qene ne proteste. asnje me shume.
  repliko..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *