Ironia e Elton Dedës me protestën e PD: Edhe Dulla ulej gju më gju me popullin, por jetonte në Bllok, ndërsa populli hante presh

Këngëtari i njohur Elton Deda, ka ironizuar protestën e PD-së.

Ai thotë se populli po shfrytëzohet që të jetojnë mirë politikanët dhe të kenë pushtet.

“Dikur dhe shoku Dulle u ulte gju me gju me popullin ndonjehere, por jetonte ne Bllok, me roje, me femijet qe degjonin muzike te huaj kur burgoste popullin pse degjonin rocknroll, kur hante gjera te mira dhe populli hante buke misri me presh!

O popull, sa gjera behen ne emrin tend.

Shendet e te mira”, shkruan këngëtari i njohur.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...