Izet Haxhia: Këtë qeveri s’mund ta rrëzojë një dordolec si Spahiu dhe një kamarier sigurimi si Luli

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, e ka ndjekur protestën e PD-së nga Turqia.

Ai thotë se kjo qeveri nuk mund të rrëzohet nga njerëz të korruptuar dhe qesharakë, që duan të mbrojnë Zenin dhe babin e tij.

Iku koha e dhjetoristëve, erdhi koha e shkurtistëve.

Ne protestonim ta bënim Shqipërinë si gjithë Europa, këta që të ruajnë çiflikun e Berishës e kopesë së tij.

Ne protestonim të shëmbej blloku e bllokmenet, këta protestojnë që Zeni me Arminën të bëjnë qejf të qetë me paratë e vjedhura.

Ne protestonim që të denoheshin krimet e diktaturës, këta qe të nusërojnë përsëri ata që ja kaluan në krime edhe diktaturës vetë.

Ne protestonim që të vendosej drejtësia e ligji i barabartë për të gjithë, të largoheshin nga sistemi i drejtësise ata që kishin dënuar me mijëra njerëz të pafajshëm për fjalën e lirë, këta që të vazhdojnë sundimin koorporata e krimit të plepave.

Ne protestonim të largoheshin nga jeta politike sigurimsat e bashkëpuntorët e tyre, këta që të bëjnë kryeminstër një kamarier te sigurimit.

Shkurti ikën shpejt e shumë shpejt vjen qershori.

Kjo qeveri e korruptuar, nuk mundet as me çadra, as me dordolecë të tipit Spahiu, e aq më tepër me kamarierë sigurimi apo qytetar dixhital, kjo mundet me alternativa e njerëz të pastër që i shpallin e i mbrojnë këto alternativa..”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Izet Haxhia: Këtë qeveri s’mund ta rrëzojë një dordolec si Spahiu dhe një kamarier sigurimi si Luli”

 1. Shqiptari says:

  Nje gje nuk marr vesh nga ky Izeti, e ka me Berishen apo Bashen?

 2. Dardani says:

  E tmereshme e tmereshme e tmereshme .
  Kaq pa mend Jane keta njerez qe dalin ne proteste per kete bande kriminele serbo-Helene .
  Shikoni more futyrat e ndyra te saliut, lulush, fatkeq mediut, go…..idiot kreshlesh .
  Nuk ju bejne pershtypje kur kreshligu qe bertiste per saline sot eshte aleance.
  Po pse more kaq antishqiptare jeni , apo te gjithe keni ngrene corbe te prishur.
  Bandes kriminele antishqiptare I ka ardhur fundi e ju perdor mish per top.
  A mendoni per veten e femijet tuaj.a e shikoni shkerqeni berishen qe shteit e tallet me popullin.
  Ju prape. Por cfare doni te kuptoni. Cfare.
  Izet te rujte Zoti.te gjithe gabojme ne jete por je I lire kur pranon Gabimet
  Gazetare FLM per komentin se gazeta panorama e bllokoi , eshte sherbyesja e bandes sic duket.

 3. toni says:

  Sa djale I zgjuar ky izeti! O tema, do piqeni ju? Me keta kriminele do ta sulmoni opoziten? Me Izetin?! Shikoini fytyren dhe eshte mjaft.llum Tropoje.

  1. Eshte si eshte ky Izet Haxhia, por thote te verteten se e njeh si askush tjeter familjen dhe individin Sali Ram Berisha.

  2. teli says:

   Ja kalon ti per llum o toni militant gjakprishur dhe antishqiptar.Kur I mbronte lekuren kryeqelbesires se vicidolit ishte I mire izeti apo jo.Te preku liderin tend shpirteror he.Pis I pisave deri ne shtate breza

 4. PidhiISateme says:

  Edhe ti o Izet je bere si puna e Sadies. Tani qe nuk ju pjerdh askush beni gam-gam.

  1. PidhiISateme says:

   Ma beni hallall se si malok bole me prirje incesti qe jam vetem te ha mut di.

   1. PidhiISateme says:

    Epo vazhdo te hash mut ti qe vjedh nicket.

 5. L leshi says:

  O ska faj Izeti qe eshte budalla populli qe del ne protesta per te mbrojtur hajdutet qe e kane ngrene deri ne kocke kte vend…Shqiptaret vetm per zgjuarsi nuk jane shquar kurre, thuaj te beje nje pune per shtepine e tije se ben ama po e thirren hajdutet e politikes i ve flaken vendit….me pak fjale populli me trashe ne Ballkan,,,

 6. timi says:

  Ku e zbulove qe qeveria e sotme eshte e korruptuar or ish zagari i kriminelit Sali Berisha. Mos ta tha gje Shkelzen Berisha

 7. lulashi says:

  Si the ti Izet? Qeveria e korruptuar? Po ti more malok me kryemalokun tend e mbollet korrupsionin ne kete vend dhe vendoset padrejtesine.

 8. DAVID says:

  O Izet nuk te njof dhe nuk me njef nga afer por te uroj hallall qumeshti I nenes qe ke pire ,se je I vetmi Shqiptar qe s’te ben syri terr nga ky kriminel, qe ja thua gjerat hapur ,kur ka akoma syleshe si Flamur Noka qe s’kane cfare ti bejne gamorit dhe marrin hak te samori,se po ju vjen fundi ketyre funderrinave dhe e dine cfare I pret tani hakmarrja e popullit te vuajtur per demokraci te vertete .

 9. Vlor vlore says:

  O izet legeni po kur nuk të intereson më pd, mos e shiko protestën dhe mos kometo.

 10. Sandri says:

  Shyqyr o Izet ne si malesor te njohim nga afer se çfar burrash jeni ju ti me vellezerit e tu. .njeri i bjen bythes ne burg, tjetri peshtyn ate qe ka lepir gjith jetten. .Malesia e gjakoves ju nje mir se cfar legenash jeni..ju kapiert F.Haklaj pres veshi qe ta nxirrni Azemin ne prit. .bej te fala Sabetinit se kemi qen ushtarak bashk..I .Gjuryci

 11. Student says:

  Izet Maloku me shkerdhata qe kam njohur,me maskarai,me i padituri.Bashke me kriminelet,hajdutet dhe injorantet e PD edhe ti o kriminel e ke vendin ne burg.Sa veta ke rrahur,made per vdekje vetem ti edi.Te dukeshi vetja si kapo i kapove.Nuk mendoj se duke share kelyshet me te cilet ke bashkpunuar do te beje ti shpetosh burgut.Sbesoj qe qeverija madje dhe vete Rama ti harrojne aventurat tuaja prej rrugaci.Sa me shume flet aq me shdevjellur behesh.

 12. Leo lika says:

  Izet Maloku me shkerdhata qe kam njohur,me maskarai,me i padituri.Bashke me kriminelet,hajdutet dhe injorantet e PD edhe ti o kriminel e ke vendin ne burg.Sa veta ke rrahur,made per vdekje vetem ti edi.Te dukeshi vetja si kapo i kapove.Nuk mendoj se duke share kelyshet me te cilet ke bashkpunuar do te beje ti shpetosh burgut.Sbesoj qe qeverija madje dhe vete Rama ti harrojne aventurat tuaja prej rrugaci.Sa me shume flet aq me shdevjellur behesh.

 13. Isa says:

  O komentuesa lereni Izetin por shikoni realitetin,nuk e kishim ne pushtet PD dhe i pame sa iu hapet barku per popullin

 14. pro says:

  neqoftese demostrata do te udhehiqej nga njerez te” paster”{!},pjesemarrja do te kishte dimensione te tjera,por ne qoftese elektorati i perzier opozitar eshte ky,qe pame dje{!}…opozita do qaje edhe ca kohe.

 15. Adi says:

  Rëndësi ka ta shohim realitetin në sy pa edhe Izeti do japi llogari për akuzat , fatkeqësisht militantët të përkrahin pavarësisht realitetit të dhimbshëm të krimeve dhe vjedhjeve të papara si djathtas dhe majtas , por që djathtas e kanë në përmasa gjigande..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *