Majlinda Bregu flet nga SHBA për protestën, reagon edhe Topalli

Majlinda Bregu nuk ka qenë në protestën e PD-së, për shkak se ndodhet në SHBA.

Megjithatë, ajo ka komentuar protestën, duke thënë se ajo ishte më e madhja e këtyre viteve.

“Per shkak te nje vizite pune me kolege nga Parlamenti i Kosoves, Serbise, Ukraines dhe Gjeorgjise ne SHBA, nuk kam mundur te jem ne protesten e sotme te PD.

Por jam e kenaqur qe kjo ishte protesta me e madhe e ketyre viteve dhe po aq e bindur se nuk ka ceshtje me te rendesishme se sa rikthimi i demokracise ne vend, permes zgjedhjeve te lira e te ndershme, luftes kunder krimit dhe korrupsionit, hapjes rruge te zbatimit  te ligjit dhe rikthimit te besimit tek politika e ndershme dhe jo e pazareve”, tha Bregu, e pyetur nga gazetarët.

Ndërkohë, edhe Jozefina Topalli, e cila ndodhet në Bruksel për Asamblenë e NATO-s, ka reaguar për protestën.

Ajo thotë se e mbështet atë.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Majlinda Bregu flet nga SHBA për protestën, reagon edhe Topalli”

 1. ..... says:

  jeni ju te bordellos PD ,qe si hapni rruge vetigut,hyrjes ne BE.Arsyeja dihet!keni njezet vjet qe na flisni per demokraci,por nga ana tjeter veproni si hjenat per ta rjepur kete popull te cilet po vuajn varferine qe i dhuruat ju agjento bandite komuniste qe shtireni si demokrate.

 2. Arber says:

  sa me kurve qe te jesh, aq me shume do ta dredhesh!

 3. Tallje me Shqiptaret says:

  Z. Bregu.
  Protestoni qe Ju te ktheheni prape ne pushtet ? Protestoni qe Berisha dhe hajdutet e familjes se tij te vijne prape ne pushtet ? Nuk u ngop Berisha dhe Basha qe per vite me rradhe kane pasur pushtetin dhe sollen ne Shqiperi nje korrupsion dhe tallje me popullin Shqiptar te papare ndonjehere. D.M.TH ju te PD doni te riktheheni prape ne pushtet ? . Nuk arrij te kuptoj shqiptaret ,jane trullosur fare , nuk dine ke te sjellin(votojne) PD e Berishes apo PS e Rames. Qe te dy partite è kane shakterruar kete vend dhe prape shqiptaret ndjekin PD. Prape ju te PD kini paturpesine te kerkoni pushtetin qe te talleni me shqiptaret ? o zot ku kemi arritur. Hajdutet e meparshem ju kerkojne si “buke me djathe” pushtetin shqiptareve qe te vazhdojne zanatin e meparshem. Vazhdoni keshtu zonja Bregu… Keni gjetur “shesh beni pershesh”. Me sa duket ky popull keshtu deshiron(mekat)…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *