Artan Hoxha: Pse Berisha ka mbathur atletet(opingat)? Dhe Ahmet Zogu më 7 prill veshi opingat, por për të ikur…!

Artan Hoxha, gazetari investigativ ndërton një  teori konspirative, duke hamendësuar në lidhje me veshjen e atleteve nga ana e Berishës në këtë protestë.

Ai thotë se dhe Ahmet Zogu veshi opingat per të dalë e për të luftuar kundër italianëve më 7 prill 1939, por iku jashtë vendit.

Po Berisha, atletet(opingat) si Ahmet Zogu i veshi…?

Historia e fundit te viteve ’30, thote se Mbreti i Shqiperise Ahmet Zogu kishte premtuar se nese Italia do pushtonte vendin, ai do mbathte opingat per te luftuar. Ne fakt kur Italia pushtoi Shqiperine mbreti i mbathi opingat, por per te ikur nga vendi.

Ndersa Sali Berisha me 18 shkurt 2017, per here te pare ne nje proteste, ka mbathur bashke me kostumin serioz, atletet sportive te markes prestigjioze Adidas….

Cfare mesazhi po perpiqet te jap me kete simbolike?!!!”, shkruan gazetari.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/sali-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/sali.jpg","attachment_id":635830},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/sali-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/sali-1.jpg","attachment_id":635831},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/sali-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/sali-2.jpg","attachment_id":635832},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Artan-Hoxha-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Artan-Hoxha.jpg","attachment_id":635099}]

15 komente në “Artan Hoxha: Pse Berisha ka mbathur atletet(opingat)? Dhe Ahmet Zogu më 7 prill veshi opingat, por për të ikur…!”

 1. DODA says:

  Me atlete vrapohet me shpejt!

  1. kujtesa says:

   Mesazhi eshte i qarte. Kembe te shpejta,faqja e bardhe.

 2. shvejk says:

  Kembet e lehta, faqja e bardhe.

 3. Sali Kari says:

  Ka dashur te tregoje dhuraten e Fazliqit

 4. Drejtësia says:

  Lus zotin të ikij përgjithmon dhe shqiptarët ti dhjesën mbi atë mut varr.
  Bajga e ndyr.Po si smendon ai i çmëndur për fëmijët e tij po i ka zhytur në batak e nuk dihet si do përfundojnë.

 5. shqip says:

  Nuk ka lidhje me arratine. Si zogu, si sala, Jane malo(K)atunare. Dhe shpesh kthehen ne origjine. Sikur katunaria zbriste ne qytet me terital dhe atlete nish gome. Kishte raste edhe me cizme , gjithashtu te nish gomes. Po per ta plotesuar hamendesine e gazetarit , kujtojme vargjet,”dhe te ndrrojne shtate lekure, qytetar nuk bohesh kurre”.

 6. ky kriminel i betuar i shqiptareve nuk iken pa djegur edhe njehere Shqiperine.
  Ky ka amanet nga milloshevici dhe njerezit e sllobodankes qe sa here qe Shqiperia te progres ky me forcat e erreta duhet ta shkatrroj
  .Nuk ka si te shpjegohet qe ky haxhi qamil i serbezuar ben thirrje per armatosje n epopullit,per rrezimin e qeveris ,per shkatrrim dhe vrasje.Edhe dje u beri thirrje te gjithe shqiptareve kudo qe jane (kosovar maqedonas turqi greqi e kudo) te vijne ne Shqiperi dhe te filloj lufta vellavrasese dhe ky kriminel qe nuk mund te rrij pa karrike te vij ne pushtet.
  per kete kriminenel serb nuk ka rendesi se sa vriten se cfare digjet e shkatrrohet vetem familja dhe hajdutet e tij te mos preken.
  ky kriminel i ka premtuar servilave qe i shkojne mbrapa nje grusht florinj apo nga ato tokat qe akoma nuk i kane xanun.
  Ky eshte trembur nga vetingu dhe ka vesh opingat,por nuk iken se i ka ne emer te zen mongolit dhe i ka siguruar neper ishuj ku ky mongol ben pushime me dashnoret.

 7. qytetare says:

  Ka vene dhe qeleshe ,per te mashtruar popullin me thjeshtesine e tij , gjoja gjunj me gjunj me popullin .
  KUSH JANE KETA NDERKOMBETARE QE I KANE MBESHTETUR KETA ,PER TU LARGUAR NGA WETINGU ?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Arber I says:

  PROF.DR.ABDULLA MEHMETI: ZGJOHU SHQIPËRI…

  Tetovë, 20. 02. 2017: Sa herë që është përkeqësuar situata politike dhe e sigurisë në Kosovë, Maqedoni dhe viset tjera shqiptare, në Tiranë ka shpërthyer ndonjë ,,revolucion”! Shumica e pjesëmarrësve në këto ,,revolucione”, të realizuar, ose në tentim, sigurisht që nuk e kanë ditur se këto trazira janë nxitur, përgatitur dhe financuar nga jashtë, si i ashtuquajturi ,,Revolucioni i vonuar demokratik 1997″, tani ,,Revolucioni demokratik i shkurtit 2017″ i paralajmëruar, si edhe disa tentimeve të mëhershme për ,,revolucione” të këtillë, që t’ua përkujtojnë frymëzuesve, ideatorëve dhe financuesve të tyre se, në shoqëritë demokratike ka rrugë të tjera pakufi për ndryshime të nevojshme në shoqëri dhe qeverisjen e shtetit.

  Neve që jetojmë jashtë kufijve administrativë të shtetit amë nuk na ka habitur asnjëherë ky fenomen i çuditshëm politik, sepse intrigat sllave i kemi pasur gjithmonë afër mesh, por vërtet na shqetëson lehtësia e manipulimit me qytetarët, gati të gjitha shtresat e shoqërisë shqiptare, që doemos të sjellin në përfundimin se, gjithçka në punën e këtyre ,,revolucioneve” matet me interesin personal, peshohet me monedha të huaja, e asnjëherë me cilësinë e pushtetit, mënyrën demokratike të qeverisjes, progresin e përgjithshëm shoqëror, prestigjin e shtetit dhe interesin kombëtar!

  Prandaj, nuk është për t’u habitur kur të huajt na njohin më mirë seç e njohim ne vetveten, duke i detyruar të ndërmarrin masa për ta ndihmuar kombin shqiptar, si në rastin kur në prag të intervenimit ushtarak të forcave ndërkombëtare për çlirimin e Kosovës, u desh të përjashtohen nga loja liderët e të dy forcave politike më të mëdha në Tiranë dhe u soll në pushtet një kryeministër i ri, jashtë këtyre strukturave politike; si edhe në rastin që duhet të na bëjë të skuqemi të gjithë, kur serbët, armiqtë më të përbetuar të kombit shqiptar, kërkuan zyrtarisht llogari nga qeveria e tyre, se ku kanë përfunduar dhjetëra milionët e tyre për destabilizimin dhe copëtimin e Shqipërisë, në vitin 1997?!

  Këta liderë, që fatkeqësisht janë drejtuesit e shtetit tonë, e kanë sjellë Shqipërinë në këtë gjendje të mjerueshme, si asnjë regjim i mëhershëm nën pushtimin dhe sundimin e huaj; e kanë katandisur atdheun e 22 milionë shqiptarëve në këtë gjendje sa, ambasadori i një shteti aleat të kujdeset më tepër për shtetin e së drejtës dhe sundimin e ligjit në vendin tonë, seç kujdesen sipas detyrimeve kushtetuese këta kriminelë e horra të politikës shqiptare, të cilët për të satën herë na turpëruan para botës!

  Opinioni shqiptar është i informuar mirë se, aktualisht Kosova ballafaqohet me probleme tepër serioze politike dhe të sigurisë; se shqiptarët në Maqedoni gjithashtu janë para sprovave të mëdha politike, si asnjëherë më parë në historinë e këtij shteti; se gjendja nuk është më e mirë as në Mal të Zi, Luginën e Preshevës dhe në Çamëri; ndërsa udhëheqësit e politikës në Tiranë e paskan zgjedhur momentin më të përshtatshëm për fillimin e ,,Revolucionit demokratik të shkurtit 2017”, i cili më tepër mund t’u shërbejë kriminelëve se sa interesave të shqiptarëve dhe të shtetit?!

  Kësaj radhe, kjo përrallë me lugetër të moçëm të komunizmit, të ushqyer e ndërsyer nga serbët, grekët dhe rusët, nuk duhet të kalojë tek shqiptarët!

  (19 shkurt 2017)

 9. alo says:

  Per tia fut vrapit kur ti hyjne ne dru

 10. Lugati says:

  or artan…ju pseudo rilindas e demokrat ku e gjeni te drejten ju me krahasu mretin e politikanet e athershem…ato nuk ishin vetem politikan po ishin dhe atdhetare …jo si plenat nga 44 e siper…po juve skeni faj se ju ka rrit dulla me ptopoganden e vet..dhe ju sot dilni e modifikoni historine si ju do kari juve…analista ju?????ju edhe plena me ju qujt osht gjynof se ofendohen plenat…

 11. Petriti says:

  Eshte shume e vertete kjo qe thote profesori Saliu vazhdon ne rolin e tij antishqiptar.Misioni i tij eshte te mbaje peng gjithe kombin shqiptar.Tani qe ne Maqedoni pritet qe shqiptaret te perfitojne nga zbatimi i marreveshjes se Ohrit ai shpik revolucionin ne Tirane.Ishte ai qe i percau partite politike ne Maqedoni ne fillim te viteve “90” percarje e cila ishte me pasoja per te qe vazhdon edhe sot e kesaj dite.Misioni i tij vazhdon….

 12. landi says:

  Interesant! Te gjithe kunder Saliut ne faqen e Temes. Por ama, te gjithe kane frike se mos Meta kalon nga ana tjeter. Pse, kur jeni te sigurt se do fitoni ne zgjedhje?
  Te gjithe kunder PD! Po kush ishin ata qe morren pjese ne proteste?
  Edhe investigativi Artan Hoxha, qe paguhet me leket e Sorrosit, edhe ai kunder PD dhe Saliut, per te cilin thote se ka veshur opingat per te ikur!!!
  Historia njeh drejtuesir e PS qe ikin jashte shtetit sa here ngrihen kunder tyre. Kujtoni Nanon! Kujtoni kete “rilindasin” e tanishem! Per tre dite iku dy here ne Kosove!
  Mero, e ke kthyer gazeten ne nje faqe te zgjebosur te PS…

 13. opingari says:

  Nuk ka asgje te jashtezakonshme ne atletet qe ka mbathur Sala. Ju thjeshte haroni se pleqeve te rrenuar u flillon ngordhja nga kembet.Shikojeni foton me vemendje, lidhsat e kepuceve te pa shtrenguara, kembet e enjtura. Duket e ka marre rrugen e mu…tit.

 14. Emigranti says:

  O lugat me kete pseudonim qe mban ,na ben me frike bile nuk na mbahen as pordhet. Dukesh edhe nga komentet qe ben,me te vertete je nje Panxhar i madh me sakte akoma, Panxhar goxha panxhar. O Tani ,veshja e kepuceve atlete Adidas nuk e shpeton kete gjakatar ,Vetingu do ti jape atij ate qe meriton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *