Basha u jep zemër protestuesve: Kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha u ka dhënë zemër protestuesve dhe nga çadra deklaroi se protesta e opozitës po merr mbështetje ndërkombëtare.

“Në këtë sheh, që e keni pagëzuar dje si sheshin e lirisë, demokracisë dhe shpresës së re që lind për çdo shqiptar. Po rritet nga momenti në moment mbështetja për kërkesën tonë të drejtë, për kauzën tonë të ndershme. Zgjedhje me qeveri teknike që garanton zgjedhje të lirë.

Fitorja do të jetë e juaj e çdo shqiptari. Ne nuk jemi mbledhur këtu për kauzën e PD apo të Lulzim Bashës, por për kauzën e të ardhmes së Shqipërisë dhe të fëmijëve shqiptarë. Kjo i ka dhënë një kauzë”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Basha u jep zemër protestuesve: Kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve”

 1. koqja i pd says:

  o basha ti je per burg…. keni frike nga vetingu.. mund te bahet edhe hajduti meta

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Lulushanka i PeDe-së
   Ja fut si kau pelës
   Me mbështetjen
   E ndërkombëtarëve
   Kupton me mbështetjen
   E Aurelës !

 2. Petriti says:

  Eshte qesharake dhe tmerruese kur shohish si kriminelet hajdutet dojne ta mbroin veten me me “forcen e popullit”

 3. Fredi FR says:

  Ke mbeshtetjen e teteme,funderrine, te te mbeshtese ty Europa qe ke 2 vjet qe pengon Reformen e Europes,FUNDERRINE!

  Me zor po i pres ato zgjdhedhjet e qershorit kur te dalesh si i dhjere e krimb si je. Prostitute e Sali qenit.

 4. Ilir says:

  Klloun me simpatik sic ky Luli i Berishes, nuk ka per te patur Shqiperia !
  Ky do duhej te ishte ne burg se bashku me padronin e tij Sali. Kjo eshte fatkeqsia jone, e shumices se qytetareve shqiptare. TOLERANCA karshi shkaktareve te fatkeqsise se tyre po shperblehet me kete kllounade te tyre ne mes te Bulevardit kryesor te Kryeqytetit shqiptar,
  Turp per Ta, dhe mjere Ne qe vazhdojme tu bejme sehir !
  Duhej te ishte pikerisht kjo shumice qytetaresh – e neperkembur prej veprimeve dhe mosveprimeve te tyre, qe duhej te ishte ne sheshet e qyteteve dhe kryeqytetit tone per te kerkuar largimin e tyre perfundimisht nga Politika, per te kerkuar ndeshkimin e merituar te tyre.

 5. lulushi says:

  shokun e sales trump e ka mbeshtetes,por ce do ka ambasadoret kundra.
  te behet vetingu ,pastaj te behen zgjedhje.

 6. rita says:

  te kujt vendi keni mbeshtetje mund ti thuash emrin

 7. rita says:

  te kujt shteti mund ta dime emrin

 8. Fotot dhe Videot flasin qarte per pjesemarrjen Dje dhe Sot, si ne Proteste dhe Cader. Qesharake dhe turperuese per palo Opozite me emrin e vjedhur te Demokracise. Qytetaret e Tiranes pike separi si Dje ne Proteste e me pas ne Cader mungonin pothuaj teresisht (1% qe ishin nuk perfaqsojne qytetarine e Tiranes, por hajdute e sahalepires te Berishizmit=Enverizmit… “A NUK U ULE SALIU DHE SHPURRA E TIJ GJUNJE ME GJUNJE ME POPULLIN, si Diktatori Enver dhe shpurra e Byrose ne shume e shume takime me Popullin -gjunje me gjunje- per 4 dekada”. Mjeranet me emrin Parti Demokratike dhe personashe Mafia neper Particka te tjera ne aleance, s’duan Reformat qe kerkon Perendimi dhe Amerika ne vecanti, pamvarsisht se Edi Rama i ka mbeshtetur e po perpiqet per venien ne praktike te ketyre Reformave, ku Reforma ne Drejtesi eshte me kryesorja per Demokracine e vertete te Shqiperise. Ketu e kane friken bandat e Berishes+Nanos+Metes, qe jane kunder gjithckaje te Reformes ne Drejtesi, se do digjen edhe me familje bio… e politike, se kane vjedhur e vrare jo pak keto mbi 2-dekada post-Komunizem.

 9. butrinti says:

  partia demokratike eshte parti antishqiptare keta funderina te qelbur qe protestojne vetem per interesat e tyredhe per ti shpetuar burgut keta tradhtar qe i kan shkaktuar shum te keqija atdheut ton te shtrenjte me vjen cudi si ka shqiptar qe mbeshtetin keta qelbesir vetem turp ..qeveria nuk duhet te bej mbrapa e ka zgjedhur populli me votat e tij dhe kur te kemi zgjedhjet perseri do te jete populli qe do vendosi cilen parti do

 10. shqip says:

  Mbaj mend , kur lyli ishte ne shkoder tha : Nga ketu do filloje revolta. Pas ca kohesh shkoi ne kavaje. Atje u tha tubuesve se nga ky shesh do filloje revolta. Me pas ne durres. Me pas ne vlore, e me radhe. Tani ndane mendjen se i bere shpellaret lemsh. O ketu , o atje. Nje gje eshte e sigurte. Lylin do ta linçojne shqupistet pas zgjedhjeve. Kryetar karagjoz. Me 5 humbje radhazi dhe nje te dhuruar ne tavoline, ky behet per rekord boteror. Rruget Jane dy. O drejt hollandes, o drejt burgut te drenoves.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *