Berisha kërkesë zyrtare Metës për qeveri teknike: Ndahu nga Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë një ftesë kryetarit të LSI-së dhe partisë së tij që të largohet nga PS-ja dhe të krijojë me opozitën qeveri teknike.

“Ky është moment kritik për çdo forcë politike. Çdo forcë politike që nuk ka humbur prekjen, lidhjen me qytetarët, është e ftuar të bëjë bilancin, të bëjë zgjedhjen në anën e krimit, banditokracisë apo në anën e qytetarëve”.

Pra po ftoni LSI?

Berisha: Edhe Rama po të dojë të largohet të krijojë qeveri teknike.

Kush e drejton qeverinë teknike?

Berisha: Do vendosin forcat politike kush do e drejtojë, unë them që s’pengohet asnjë që të japë kontribut në qeverinë teknike.

Do e njihni rezultatin nëse rikonfirmohet në zgjedhjet e Qershorit Rama kryeministër?

Berisha: Zgjedhjet e qershorit me Ramën s’mund të ketë, më vjen keq, duhet të kuptojë cdo shqiptar këtë moment kritik dhe jetik. Përvec vitit 91 s’ka pasur kurrë protestë 4 muaj para zgjedhjeve.

Nëse Rama nuk pranon kushtet?

Mosbindja civile ka 52 forma demokratike të saj, kjo është vetëm njëra, do zgjedhim gjithësecilën për t’i treguar vendin atij Edi Eskobarit…

Në 1991 me kultin e Enver Hoxhës nuk kishte zgjedhje dhe tani me kultin e krimit nuk ka zgjedhje. Nëse Rama nuk pranon PD do t’ia imponojë me një këmbë.

Ish-kryeministri apeloi për përshkallëzim të protetestës edhe jashtë Shqipërisë.

Berisha: Thirrja ime për emigracionin dhe diasporën është të marrin të gjitha masat që të organizojnë protesta pranë selive të qeverive ku janë, pranë Ambasadave të Shqipërisë, kundër regjimit të banditokracisë. Kjo është rruga e solidarizimit në mënyrë që për Shqipërinë të votojnë të gjithë shqiptarët.

 

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Berisha kërkesë zyrtare Metës për qeveri teknike: Ndahu nga Rama”

 1. Vetingu says:

  Sali tyja Populli nuk te do. Shko n’Veting.

  1. kapterr says:

   o malok po te ngushtohet vrima e bythes.

  2. Tana says:

   Sali Pashe Toptani e shikojme qe te ka kapur frika dhe do te kthesh cdo gur mbrapsh per te shpetuar veten, familjen tende hajdute dhe kriminele si edhe te gjithe gansteret qe te kane ndjekur dhe perfituar nga llokmat qe ju ke hedhur ti si qener. Por Vetingu do te behet. Mund te votohet por do te behet. Nuk te pyet njeri ty per Ramen. Rama ka ardhe ne pushtet ne menyre demokratike dhe pushteti do te zgjidhet ne menyre demokratike. Lojrat tuaja nuk i ha njeri. Rama ne zgjedhjet e ardhshme do te fitoje me shume se 1 milion, pa Meten, sepse do tja japin ne votat qe ti te perfundosh ne burg.

 2. Fredi FR says:

  Ne mars eshte afati i fundit i ngritjeve te komisioneve parlamentare per verifikimin e kandidaturave,nqs digjet afati shtyhet vetingu. Prandaj kryeHORRI i Shqiprise,vendosi te bojkotoje parlamentin dhe tani fton Liken ta ndjeke nga mbrapa duke menduar se do te shpetojne,te pakten perkohesisht.

  Sali o LLUMI i LLUMIT mund te genjesh ata bathoristet e kamzalit qe te ndjekin por kurre shumicen derrmuese te popullit,bastard i ndyre.

 3. ATDHEU says:

  nsq nuk i dhimbset vetja Likes rrugen e ka te hapur. Ta provoj sa i vlen lekura.

 4. vjen cudi qe akoma ky kokrra e malukut qe pretendon te ngrihen dhe emigrantet ku do qe jan ,kam 15 larg familjes ne emigracion dhe kaq vite na kan shit e na kan blere qe kujtohen vetem diten e votimit per ne .me vjen keq per protestuesit e mjere qe po turturohen per disa plehra rrotull ….tyre,!!! TURP TURP TURP

 5. kozmo says:

  Populli shqiptar kerkon qe Berisha te ulet ne banken e te akuzuarve !!!

 6. shqip says:

  Germo Sale, germo.Aty do gjesh shqupin e ngordhur. Do ta bejne edhe qeverine teknike. Po perpara do bejne vetingun e te sistemojme ty dhe ministrat e tu ne Drenove.

 7. kalciani says:

  O Sali,merre dhe Meten po deshe,populli do ju dergoje ne ferr prap.Ju doni ti shpetoni drejtesise dhe nuk ju plasi shume per popullin dhe demokracin.
  O njerez, akoma besoni kete poshtersiren, qe behet nje here me serb e nje here me grekun, vetem te na shkerdhej.Provoje Sali edhe me M…eten,ne te semes do shkosh,pis burre.

 8. Guri says:

  Sali
  Po te kishe vetem vjedhur dhe grabitur kete popull do te vije perseri ne pushtet, sic vijne e shkojne Ilir Meta dhe Edi Rama qe nuk kane vjedhur e pak se ty.
  Problemi yt eshte se ti ke vrare 4 veta ne bulevard. Kjo eshte pengesa jote per te ardhur ne pushtet.
  Destinacioni yt eshte vetem burgu. Nuk ke rruge tjeter.

 9. Guri says:

  Sali
  Po te kishe vetem vjedhur dhe grabitur kete popull do te vije perseri ne pushtet, sic vijne e shkojne Ilir Meta dhe Edi Rama qe nuk kane vjedhur me pak se ty.
  Problemi yt eshte se ti ke vrare 4 veta ne bulevard. Kjo eshte pengesa jote per te ardhur ne pushtet.
  Destinacioni yt eshte vetem burgu. Nuk ke rruge tjeter.

 10. Epo kjo pune! says:

  merr masat per pizhamet vija vija, Meta edhe po ta kete mendjen e keqe, ia ben zerin e holle Amerika qe ti fut k… ne bige. Prandaj o hale, kete e ka ne dore SHBA dhe ti ke dale me kete palogreve kunder SHBA dhe nga pas e ke.

 11. Kanina e Ismailit says:

  Eh more dobic Serbie, sa gjynahe ke tek ky popull !Nuk kuptoj nje gje nga SHqiptaret e mi ,vertet nuk e kuptoni dot kete Esat pashe toptan ,me rrenje ,gjake ,dhe gjuhe Sllavo-serbe?!More cdo shifer qe mund t’j’u japin per voten ,mos valle ju duhen 4-ter vjet per ta konsumuar?!More c’te mire ka pare Shqiperia dhe SHqiptaret nga ky dobic Serbie?KY intrigant anti-SHQIPTARE per 26 vite radhe i ka hedhur vellon e zise SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE,,,,!Te mbeshteses SALI-SERBIN DHE ILIR-MAFJOZIN ,NUK BEN GJE TJETER PERVECSE BEHESH PJESE E KETYRE KRIMEVE ,KU AKOMA SHQIPTARET PO PAGUAJNE PASOJAT E TYRE TE RENDA!!

 12. NjeQytetarOptimist says:

  Klithma e fundit… Haha..

 13. .... says:

  O ngordhsh ( se kafsheve keshtu u thuhet) o shpellar, kriminel, komunist, enverist, sekretar i partise punes.
  Ngordhsh sa me shpejt qe te shpetojne shqiptaret!

 14. Drejtësia says:

  Ik or kriminel ordiner o bajgë e qelbur.Do të të dhjesin mbi varr shqiptarët kur të të dalë shpirti.
  Ndyrësir flet ti për zgjedhje që kurrë nuk bëre zgjedhje të lira o i lig apo i ke harruar kasapanat që ke bërë.
  Zhduku o i ndyr.

 15. Renato says:

  Qeveri teknike do te kete kur te shikosh Veshet pa pasqyre o krye/krimineli i Shqiperise o plaku i rrjedhur.

 16. Shqipe says:

  Edhe une si emigrant do te protestoj para ambasadave : do protestoj perse nuk te kan futur ne burg ty o pis i ndyre. vendi yt eshte prej shum kohesh ne burg

 17. albi says:

  PD-ja ka per tu shpartalluar ne zgjedhjet e 18 qeshorit,,

 18. XY says:

  Kryekriminel me miliardat e dollarve qe keni vjedhur, bleni bileta avioni per mercenaret nga Kosova dhe Shqiperia dhe per te gjithe kriminelet qe ke rreth e rrotull per te demostruar ne perfaqesite europiane, qe te duket si proteste e diaspores qe jeton jashte ne perendim. Si dikur ne Bruksel qe rrahet delegacionin qeveritar. Mere Ilir Meten dhe shkofsh mu ne t,sheqeres.Laku po ju shterngohet dita dites.Amerikanet ta kane bere bene more felliqsire kryekriminel,

 19. gopisti says:

  E kupton ti mor ndyresire qe shqiptaret te duan ne burg?. Ti i ke konsumuar te gjitha elementet e krimit, qe mjaftojne te denohesb me burgim te perjetshem. Dhe sa do qe te rezistosh aty ke per te perfunduar. Phy qelbesire.

 20. Rotullusi says:

  Po flet sali KAFSHA per zgjedhje te lira QE NUK.E DURON DOT LIRINE ….O FATKEQESI E KETIJ KOMBI keto jane perpelitjet e tua te fundit o KAFSHE …CUDI ESHTE SE SI NJE.KAFSHE SI TY BAZHDON AKOMA.TE KONSUMOJ OKSIGJENIN O BASTARD…..PTUUUUUUUUU O RACE E KEQE.

 21. llib says:

  emigrantet te, dh….in ne g..je ty o shpellar vicidoli.politika yte na la pa atdhe.Vetigu nuk do te ndalet. Sistemi i drejtesise do te triumfoje pasi te jete pastruar nga kalbesirat e regjimit salistan. rrofte BE,rrofte SHBA .

 22. Xhemi says:

  Ik mor shpellar, se ka perenduar koha jote. S’eshte me ne doren tende, as te atij kok’lopes te Skraparit, bile-bile s’eshte as ne dore te Rames. Perendimi (USA & EU) deshtuan duke sjelle “demokracine” ne Shqiperi dhe si rrjedhoje duan te vene nderin e tyre ne vend. Si arrihet kjo? Duke denuar ata, qe abuzuan me besimin e tyre.
  Hajt, boni gati bokshet per te vendi e mos n’a cani derrasat. …….

 23. xxx says:

  O sali populli shqiptar ka nje shprehje nqs ste vjen nga njerzit do te vij nga zoti. Ty po te vjen nga zoti. Ska pill motre e bir kurve ne bot te ket bo hajer ne gjakun e te vdekurve. Ben qef ca vite Po mallkimi mos sot neser do vij. Por mendoj do jet nje fund me turp enme dhimbje qenvetem zoti di ti japi.amin plak kurv.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *