Protesta pa motiv e opozitës, Al Jazeera: Izreali dhe SHBA pushtojnë edhe Shqipërinë muslimane

Protesta e opozitës, e nisur ditën e djeshme dhe që vijon për një afat të pacaktuar, ka marrë vëmendjen edhe të mediave ndërkombëtare.

Madje mungesa e motivit të protestës së opozitës është vënë re dhe nga media shumë pak të interesuara për zhvillimet politike në Shqipëri, duke evidentuar kaotizmin e simbolikës.

Mes shumë mediave prestigjoze, edhe rrjeti televiziv Al Jazeera, e ka pasqyruar protestën e PD-së. Por më tepër se me kauzën mbi të cilën është ngritur kjo protestë, për Al Jazeeran, lajmi u fokusua tek flamauri i Izraelit, që u pa të valëvitej dje në protestë.

Në një postim në faqen e saj zyrtare në gjuhën angleze, Al Jazeera, e komenton këtë duke thënë:

“Izraeli dhe SHBA, pushtojnë një tjetër vend mysliman”

Siç duket, në vendet e Lindjes së Mesme, valëvitja në protestë e dy flamujve krah njëri-tjetrit, ai i Izraelit dhe i SHBA është parë si një “dorë” e këtyre dy shteteve në Shqipëri.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Protesta pa motiv e opozitës, Al Jazeera: Izreali dhe SHBA pushtojnë edhe Shqipërinë muslimane”

  1. Albanian Orthodox says:

    JOOOOOO MOJ AL-JAZERA JO TE SHKERDHEFSHA RROPT KREJT ARABEVE DHE MUSLIMANEVE: SHQIPERIA KURRE NUK KA QENE VEND MUSLIMAN O RRACE E QELBUR ARABE…..SHQIPETARET JANE KOMB I VJETER DHE RRENJET I KANE NGA KRISHTERIMI OR FUNDERRINA ISLAMIKE:!!!!! KERRMA E VICIDOLIT KRIMINELI I PABESE MALOKU I SHPELLAVE s-hale Berisha FUTI SHQIPERINE NE 1994 NE KONFERENCEN ISLAMIKE KJO ESHTE TRADHETI NDERKOMBETARE: QE KY QELBESIRE TURKU Berisha I BERI SHQIPETAREVE: SHQIPERIA ESHTE VEND EUROPIAN DHE NUK KA ASNJE LIDHJE ME ISLAMIN E QELBUR ARAB APO TURK: DHE ATA FUNDERRINA SI SHPELLARI BERISHA E LULZIME BASHA NDIHEN MUSLIMAN SEPSE JANE VEGLAT E TURKUT E ARABIT:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *