Trump nuk dorëzohet: Gati urdhri i ri për ndalimin e myslimanëve

Pavarësisht se gjykatat amerikane i hodhën poshtë urdhrin e parë, Donald Trump nuk dorëzohet.

Ai ka i informuar se shuam shpejt do të firmosë një urdhër të dytë në bazë të së cilit në SHBA do të hyjnë vetëm ata persona që e duan Amerikën dhe që respektojnë vlerat e tyre.

Për më tepër që shumë shpejt do të nisë edhe ndërtimi i murit përgjatë kufirit me Meksikën.

Trump po punon që të nxjerrë një urdhër të ri të përmirësuar krahasuar me atë të pezulluar të gjykatës federale që ndalonte hyrjen e shtetasve myslimanë nga Siria, Sudani, Somalia, Iraku, Irani, Libia dhe Jemeni.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *