Andi Bejtja: Më 21 janar, Edi Rama mori gjak (edhe pse protestuesit i vrau Berisha me Bashën)

Andi Bejtja shkruan se protesta e PD-së është civile dhe qytetare, ndryshe nga ajo e 21 janarit.

Sipas tij, në atë protest Edi Rama mori gjak.

Në këtë sfond dhe me këtë kërkesë, kërkesën për të hyrë në zgjedhje në kushte të barabarta, kjo protestë e opozitës është një nga protestat më civile të zhvilluara ndonjëherë në Shqipëri. Ndryshe nga i famshmi 21 Janar i Rilindjes ku pamë demonstrues që godisnin policinë në mënyrë të dhunshme, që sulmuan shtetin në mënyrë të dhushme, kjo është një protestë qytetare.

Mund të ketë të përbashkët çadrën, por asgjë tjetër. Në 21 Janar Rama e kishte të qartë, që fitorja e tij vinte me gjak, shkoi për gjak dhe mori gjak.

Këtë herë opozita po shkon thjesht dhe vetëm për të kërkuar, konsoliduar demokracinë, po kërkon as më pak e as më shumë: rregulla demokratike për të hyrë në garë në kushte të barabarta”, shkruan Bejtja.

Edhe pse protestuesit u vranë nga Berisha dhe Basha, sipas Bejtjes, është Rama ai që ka marrë gjak.

Ndoshta Bejtja nuk e kupton, se PD e humbi pushtetin edhe prej njerëzve si puna e tij, që mbrojnë vrasjet në shesh të njerëzve të pafajshëm.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Andi Bejtja: Më 21 janar, Edi Rama mori gjak (edhe pse protestuesit i vrau Berisha me Bashën)”

 1. armand says:

  Llogjike bythlepirese. Edhe ne kohen e Enver Hoxhes s’kishte kaq servilizem. Thjesht njerez pa karakter,pa moral,te degjeneruar deri ne palce. Heshtni o morrat e shkerdhatokracise,kini pak meshire te pakten per te vdekurit.

 2. Shigjeta says:

  Shko keput qafen more legen , sigurisht qe qe e civilizuar , kush i beson sot dhe cfare kerkojne , arsyet nuk jane te njejta , sa per vrasesit, i vrau sali dhe lul karabushi , dhe mos e nda fajin per gjysem bashk me ta dhe ramen , ik ore legen , sahanlepires i sales te tjara kerkesa atehere , dhe krejt te tjera sot

 3. Besoj says:

  Ky qenka palaco fare. Ky gomari barazon vrasesin me te vrarin. Ik ore plehre gazetar.

 4. ALDI says:

  HALL TE MADH KA KY I SHKRETI…QE KUR IKU I IKU BEGETI AKOMA NUK KA NJE PUNEDHENES QE TA QASI, NDAJ TE CADRA DO E KAPI NOI LEK

 5. vaso says:

  SHIGJETA.Po te nisen te marrin me force institucionet,te godasin policine,si te veproi sot shteti.Najep nje mendim.

 6. LORA says:

  Tere tru-pjerdhurit coc presin nga cadra shqup-se e bulevardit.
  Si nuk doli nje i vetem me nje fije mend ???? Sic duket habitati shqup-s eshte tejet refraktar ndaj njerezve racionale.
  Bejtja,,,pffffffffff, ,,mjerim total intelekti dhe moraliteti.

 7. Shpresa says:

  Ik more pler krahason ti 4 te vraret qe vrau saliu jot qe ste vjen zor ti je nji mbetjee saliut te zente gjaku i atyre 4 protestuesve te ndershem ju jeni turpi I kombit!!!!

 8. timo says:

  Edhe ky Bejtja qenka prekur nga Alzajmëri.

 9. DETARI Atlantidhes @ says:

  Me kete deklarate ,ky kokkungulli dhe shume tranguj te tjere si ky,tregojne se kombi yne ka degjeneruar ne nji shkalle shume te larte !
  Shoqeria shqiptare eshte ne nji ekstrem te madh injorance !
  Njerez qe fryhen e shfryhen me kollare dhe kostume para ekraneve tv,kur flasin te japin pershtypjen te kuptosh se cfare parajse ka ne cervelat e tyre te shkrrumbosur prej paditurise dhe arrogances alla shqiptarce !
  Ndjej vetem keqardhje !

 10. AVNI RUSTEMI says:

  Na enjte topet. Keshtu e nxjerr buken ti?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *