Basha kundër Koçijançiç pas deklaratave për rikthim në Kuvend: Ka dhe BE që injoron drogën, korrupsionin..! Unë njoh vetëm PPE

Kreu i PD­-së, Lulzim Basha i është përgjigjur sot deklaratës së Maja Koçijançiç në lidhje me protestën e PD-­së.

Kjo e fundit, e cila është zëdhënëse e KE-­së, tha sot për RTSH­-në se dialogu politik gjendet në Parlament dhe se bojkoti i tij vetëm sa pengon reformat dhe përkeqëson klimën politike.

Por Basha tha se nuk e kishte dëgjuar këtë deklaratë, e megjithatë u përgjigj duke thënë se ka disa BE.

Duke folur në “Top Story” me Sokol Ballën direkt nga protesta, Basha tha: “Nuk e kam dëgjuar këtë deklaratë, por me duhet të them se ka disa BE. Ka BE që dënon drogën, dënon korrupsionin dhe kërkon reformë në drejtësi.

Po ashtu siç ka BE që injoron korrupsionin, drogën etj.

Unë i referohem mbështetjes nga rezoluta e Partive Popullore Europiane dhe nga raportet e Bundestagut”.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha kundër Koçijançiç pas deklaratave për rikthim në Kuvend: Ka dhe BE që injoron drogën, korrupsionin..! Unë njoh vetëm PPE”

 1. vjola says:

  O hajduter , o kriminela hidhuni perdridhuni sa te doni nuk keni nga te shkoni . Se shpejti do te merrni denimin qe meritoni . Haha..Hahaha…..

  1. Kujtimi says:

   Ketij Plere kur si peqe vjell vrer po te jet nonje rugac e te thot mire e ben te madhe ne na perkrah bota. Rugac rrugesh . Fytyr e keqe b….. q

 2. Korabi says:

  Ti je një bajgë.
  Një hajdut e vrasës ordiner.

 3. Fatosi-kosove says:

  Mallkuar qofte ajo dite qe ju solli ne token shqiptare ty e sali berishen,o ididot kriminel,po BE eshte “shteti” e PPE eshte asgje ,eshte si PD-ja jote,qe ka grumbulluar gjithe kriminelet si ty,po edhe drogen edhe krimin e kemi dhurate nga ti o lul,kush e krijoj Lazaratin ti me PPE apo Rama me BE,ti je aq i poshter sa edhe para atyre qe i ke futur ne tenden e turpit i genjen se rama te ka ofruar shkarkimin e Tahirit per ta ndaluar protesten,je aq i poshter sa ste vjen turp ti genjesh as ata qe po orvaten te te shpetojne ty dhe sali berishen e jo shqiperine as zgjedhjet epse zgjedhjet shpetohen nese do ndalohet marrja ne dore nga ju siq bete me drejtesine,ti lul po orvatesh qe te behesh vrases me pushtet te perjetshem pasi po mendon se millosheviqi ta ka lane ate pushtet,JO lul JO shqiptaret nuk jane kafshe por as BE nuk jane te varur nga Lazarati yt dhe bandat qe grabisin bankat e vrasin njerez çdo dite ne shqiperi,here me maska si ushtarak here si garda e turpit “azem hajdari”,shqiperia do te qetesohet kur ty do te ndalohet te shkelesh token shqiptare ose do te perfundosh ne Burrel bashke me kryetarin tend sali berishen.

 4. DETARI Atlantidhes @ says:

  populli yne thote ;
  qeni kur terbohet ha koken e vet !

 5. Bardhi Tolabi says:

  O Shqiptare!
  Ja nje “haber” i ri,prej mendjeve te “ndritura” te PD-se.Ne “paskem qene” ne BE,por nuk e paskemi ditur.
  Sot,doli Lulushja dhe na e dha kete “sihariq”:PD-ja njeh si BE,Partite Popullore Europiane dhe meqenese PD-ja e Lulushes,eshte antare e PPE-se,ne qenkemi antare te BE-se
  Si lum ne,qe qenkemi antare te BE-se te Lulushes,perse te na duhen BE-te e tjera….
  Aman o te “mencurit” e PD-se,na i numuroni ca keto te flamosura BE te tjera,qe i ditkeni ju dhe t’i mesojme dhe ne “injorantet” e tjere.
  Jeni bere gazi i botes,o Lulushe,jo vetem i Shqiperise,sepse keto “deklarata-bombe”,bejne dhe nje “xhiro” andej nga Strasburgu e Brukseli…
  Hahhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaa.

 6. Adi says:

  Ore ky është politikani që do të na drejtojë nesër? Lolo është ky që thotë që ka disa BE. Jo po ka edhe disa SHBA. Këta edhe në opozitë tallen me shqiptarët dhe inteligjencën e tyre mendo të vijë e të bëhet ky kryeministër. Mos i fal o zot se e dinë shumë mirë se çfarë po bëjnë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *