Besnik Mustafaj në çadër: Nëse protesta nuk ka vazhdimësi, do të dështojë

Ish- ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj e quan të drejtë qëllimin e protestës së opozitës dhe deklaron se nëse nuk do të ketë vazhdimësi atëherë ajo do të dështojë.

Në një prononcim për Ora News, nga çadra e ngritur prej 19 shkurtit 2017 para kryeministrisë, Mustafaj i bën thirrje studentëve t’i bashkohen protestës

Shqipëria ka nevojë për zgjedhje të lira e të ndershme.

Mos besimi i opozitës ndaj maxhorancës e qeverisë, institucioneve të shtetit është total.

Ky besim fitohet me gjeste nga ana e qeverisë.  Nëse këto gjeste mungojnë siç po shihet atëherë nuk ka rrugë tjetër veç protestës.

Nëse protesta nuk ka vazhdimësi atëherë do të dështojë. Nuk arrihet qëllimi.

Shpresoj se ka një vendosmëri të mjaftueshme. Ka një shprehje pakënaqësie të përgjithshme.

Përfitoj nga ky rast meqë jemi më 20 shkurt tu bëj thirrje studentëve ti bashkohen protestës. Studentët duhet të jenë këtu të parët“, tha ai

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Besnik Mustafaj në çadër: Nëse protesta nuk ka vazhdimësi, do të dështojë”

 1. Q says:

  Qeni qimen e nderon por zakonin se harron.

 2. xhixhi says:

  po ky c’pati…ik mor malok hipokrit..Shqiperia nuk ka opozite…ka nje bande me kriminele e hajdute qe shqiptaret i hodhen ne kosh te plehrave.

 3. Ali pazari says:

  Besnik Mustafen e kujtoj vetem atehere kur u perballua me Edi Ramen per postin e Kryetarit te Bashkise se Tiranes dhe konkluzioni eshte burre legen qe shkon e gruan e shokut i tha Ai…….etj etj.

 4. Vlora1912 says:

  Shko mor P*rdhu ti….

  Problemi Emergjent sot eshte Reforma ne Drejtesi dhe Vetingu ndaj Gjyqtarve dhe Politiqeneve…

  Ju, thjesht sa po shpikni nje kauz te rreme per te zhurmuar zbatimin ne praktike te Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut.

  Dhe ne kete pike ngjani me Poezine “Vrima” te njefar Rita Petro, te ciles ja perdoren Ustallaret, “Vrimen” poezi, per te zhurmuar perpjekjet e Ambasadorit Amerikan dhe te BE per reformen ne drejtesi.

  Ne menyre Kronologjike;
  1-Partia Vandale e surratit tend Krahinore e atakoi Reformen ne drejtesi ne gjykate Kushtetuese- Deshtoi … se Aty ishte Lu dhe BE.

  2- Korporata e Gjyqtarve te korruptuar e atakoi reformen ne Gjykate Kushtetuese- Deshtoi…..se Aty ishte LU dhe BE.

  3- Kryeprokurori juaj, me Dashnoret qe emeron Drejtoresha ne Energjitik, i nxitur nga llumi i “Florinjt”Sulmoi Reformen dhe dhe Ambasadori Lu- Deshtoi….. se aty ishte vet LU dhe BE.

  4- Vasili i Floririt sulmoi Reformen ne drejtesi, duke u ankuar te kapterri per OMN- Deshtoi… se aty ishte LU dhe BE.

  5- Gjosha e Cintegrimit te Florinjt atakoi Reformen, duke sulmuar OMN- Deshtoi……Se aty ishte BE, Lu dhe Ai ‘Burri” i Zgjerimit qe eshte sot ne Tirane…i cili ju ktheu nje pergjigje aspak Diplomatike(Po derrave nuk ju skuqet faqja)

  6-Dhe e fundit eshte kjo cadra juaj…kunder reformes ne Drejtesi….bashke me Pushta si surrati jot…..
  Harroni qe per kocidence, JU keni vrar qytetar te pambrojtur e te Paarmatosur aty ky festoni gjat nates…

  Aty rrini, te pafytyr e te paturp, per te vertetuar Aksiomen——–” Krimineli Kthehet Gjithmon ne Vendin e Krimit”

 5. Dajti USA says:

  Plasi per tu bere dhe njehere deputet,eshte gati ti lepije bythen Sali Qenit.

 6. un jam niku mashtrusi juj ndim ju lutem says:

  O STUDENT ju bej thirrje te dilni ne kra te mustafarait qe shiti selin e ambasades ne paris dhe beri vil ne tiran, ndimoeni o student nikun se po i mbarohen leket dhe pishtar si ky duhen se ndriçojn dhe halen kur nuk ka drita , ndimoini kta zgjyra o student se ne te kundert kta deshtojn dhe do merziten shum , ju nuk keni çe doni shtetin , shteti duhet vetem te siguroj para per nikun saliun e lulin le te vdisni ju te tjeret nuk ka gje , se nuk shuhet bota , çouni o student amon per nikun lulin e saliun , por dhe per xenin qe la pushimet nga borabora qe beri gjith ate sakrific vetem per ju , qe te mari saliu dhe luli pushtetin se i rri mir ne tup jo per gjo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *