Dhëndri i Berishës kritika protestës: PD i merr gjërat spontanisht

Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD Jamarbër Malltezi, njëkohësisht dhëndër i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka adresuar kritika sa i përket organizimit të protestës së opozitës.

Nga e ashtëquajtura çadra e protestës,  Malltezi tha se nuk është i kënaqur me organizizmin e protestës.

“Unë jam shumë më i kënaqur me pjesëmarrjen e qytetarëve në protestë, sesa me organizimin e saj. Për fat të keq PD shpesh i merr gjërat shumë spontanisht,”­është shprehur Malltezi.

Ai ka vlerësuar pjesëmarrjen  e qytetarëve dhe tha se protesta është në fazë tjetër.

“Edhe muzika më e avancuar, presim të dëgjojmë Bob Marley, dhe jo himnin e flamurit, apo ‘Për ty atdhe”­  tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Dhëndri i Berishës kritika protestës: PD i merr gjërat spontanisht”

  1. Dielli says:

    Kjo batuta “PD i merr te gjitha spontanisht” mos do te thote “Jemi te pa organizuar totalisht?”. Nuk ja keni haberin se sa vertete populli mund te jete i lodhur dhe i merzituar nga qeverisja aktuale. Sikurse nuk ja keni haberin per nevojat e ketij populli. Nuk ja keni haberin te puneve qe ka bere kjo qeveri. Dhe si gjithmone, me kete proteste treguat se jeni te paafte, krye keput.

  2. IVANI I MADH says:

    dihet se si dhender e nip sllav ska mundesi te te pelqeje hymni shqipetar apo per ty atdhe .Po hymenin serb,kenget e Zdrafkos e shume serbeve te tjere te dashur per Sllobodanken e Berishen.nuk mohoen dajat e xhaxhallaret seb kete e ka pohuar dhe supershura jote ne ate kohe kur u ngrit dromi ne Beograd.Nga nje familje e degjeneruar e me gjak serbi si dhe spiune te udb kete do presesh.Se racen e felliqur tuajen se lidh asgje me kombin shqipetar dhe Shqiperine.

  3. Spartaku says:

    Ky dhenderri i erishes dhe i kurves Liri,mut ka qene dhe mut eshte,ashtu ka per te ngelur.Po pse more gjakprishur nuk te pelqen ty hymni “per atdhe”,se nuk eshte ky atdheu yt? Ke te drejte se ti ke gjak serbi nga jotem e nga ytat.Pis,felliqesire,ndyresire. Doni dhe pushtet ju muter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *