Dhëndri i Berishës kritika protestës: PD i merr gjërat spontanisht

Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD Jamarbër Malltezi, njëkohësisht dhëndër i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka adresuar kritika sa i përket organizimit të protestës së opozitës.

Nga e ashtëquajtura çadra e protestës,  Malltezi tha se nuk është i kënaqur me organizizmin e protestës.

“Unë jam shumë më i kënaqur me pjesëmarrjen e qytetarëve në protestë, sesa me organizimin e saj. Për fat të keq PD shpesh i merr gjërat shumë spontanisht,”­është shprehur Malltezi.

Ai ka vlerësuar pjesëmarrjen  e qytetarëve dhe tha se protesta është në fazë tjetër.

“Edhe muzika më e avancuar, presim të dëgjojmë Bob Marley, dhe jo himnin e flamurit, apo ‘Për ty atdhe”­  tha ai.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...