FOTO/ Aktorja dhe ish-drejtoresha e Metropol në protestën e PD-së: Edi Rama, ik q***

Aktorja Suela Konjari, ka dalë në protestën e PD-së me një pankartë në dorë, ku shkruhet “Rama, q***).

Ajo ndodhet në krah të pedagogut të Akademisë së Arteve, Ardian Isufi, një kolegu tjetër të saj, dhe Altin Goxhajt.

Konjari do të mbahet mend për deklaratën e saj në 2013-n, kur PD humbi zgjedhjet dhe ajo ishte drejtoreshë e teatrit Metropol, nën varësinë e Bashkisë së Tiranës, që atëhere drejtohej nga Basha.

“Do doja të isha në gjumë, duke parë këtë ëndërr të frikshme, nesër të zgjohesha… shumë shpejt do ta ndjejmë e prekim të gjithë atë që mbollëm në 23 qershor.

Por do të jetë vonë, shumë vonë…”, shkruante ajo në faqen zyrtare të teatrit të Metropolit.

“…e përsëri unë nuk do të rresht së ndjeri krenare që jam pjesë e PD-së me SHQIPTARIN e vërtetë e BURRIN e MADH të SHTETIT, me politikanin e përmasave botërore, vizionar siç di të jetë veç ai, me SALI BERISHEN, që me dashuri, sakrifica, punë e përkushtim, shkroi historinë më të ndritur të DEMOKRACISE në vendin me regjimin më të egër komunist.

Tashmë nuk më mbetet tjetër veç t’i lutem ZOTIT të na falë! Përzemërsisht Suela Konjari”, e mbyllte ajo.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela.jpg","attachment_id":635975},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-1-1.jpg","attachment_id":636162},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-1.jpg","attachment_id":636161},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-2.jpg","attachment_id":636163},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-3.jpg","attachment_id":636164},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suela-4.jpg","attachment_id":636165}]

52 komente në “FOTO/ Aktorja dhe ish-drejtoresha e Metropol në protestën e PD-së: Edi Rama, ik q***”

 1. perkthyesi says:

  Perkthim i gabuar! “Fuck off” do te thote “pirdhu”!

  1. Mero Baze ne protesten e PD says:

   Shifni aty mbrapa fshihet edhe Mero Baze, i futur nga Ilir Meta si perkrahes i Berishes.Ja ka friken akoma njoni.

   1. Elpiniqi says:

    Meqenese kjo plaka e ngjyer me emrin Suela Kok-cari,ka perdorur fjale rrugacesh ne tabelen e saj dhe ju e keni amplifikuar me kete shkrim edhe u8ne i dhuroj kesaj plakaruqeje nje tufe nga leshi im i bythes .

  2. Berati says:

   Perkthimi nuk eshte i gabuar. ‘Ik pirdhu’ do te ishte ‘get lost’, me pak me shume edukate. ‘Fuck’ e dime te gjithe ç’do te thote. Me prapashtesen ‘off’ do te thote nje here e mire. Me fjale te tjera ‘shko q…u’ ose me Shqip, ‘hajt ne pts’ qe sigurisht eshte mungese e theksuar edukate per nje grua ne moshe.

   1. PidhiISateme says:

    Me fal or taj Berati, po mbase beratçe eshte ashtu si thua ti, se “get lost” do te thote “zhduku”, kurse “fuck off” pavaresisht se e permban “fuck” nuk ka lidhje fare me “aktin seksual”. “Off” qe i shtohet prapa i jep kuptimin “Qërrohu prej ketu”. Gjithsesi, konsiderohet shprehje vulgare. Une mendoj se kjo zonja kot ka perdorur anglishten, qe jam i sigurte qe nuk e zoteron dhe mbase asaj ashtu i eshte mbush mendaj qe po i thote “ik e q_hu”. Nuk e kuptoj se perse nuk e ka shkruar shqip, po qe se donte vertet t’i thoshte “ik q_u”. Jo per gje, po ashtu nuk do te kisht vend per keto interpretime qe bejme ne ketu, “Jo po e q_u, jo po nuk e q_u”, si puna e lagu, s’e lagu.

    1. ortaj says:

     O malok i sateme!
     Sa mire e zoterolke anglishten,shume here me mire se..gomari im!
     Si shperblim po te fal samarin e tij se vetem ai te mungoka!

     1. PidhiISateme says:

      Po une me anglishte ha buke or torrollak, dhe nuk kam nevoje as te vjedh e as te me vjedhin. Ate sqarimin me lart e dhashe edhe per gomarin tend, por ne rradhe te pare ishte per ty se e mora vesh qe kishe me te zgjuar gomarin se vehten.

  3. Tim says:

   Juve jeni qorra dhe idiote qe shihni shtetarin ne nje tradhetar dhe vrases te kombit shqiptar. Shko q.u ti moj lavire bashke me Sali Pashe Toptanin (qe shiti detin Greqise dhe mbeshteti Milloshevicin) dhe Lulzim Xhafer Deven (vrasesin e 21 Janarit) sepse Ramen e kane mbeshtetur 1 milion votues. Qeveria nuk rrezohet nga hajdutet e CEZ dhe te Gerdecit dhe nga vrasesit e 21 Janarit. Kjo qeveri nuk mund te rrezohet nga ata qe vodhen votat ne 96 dhe 2011. Pergjigjen e 1 milion votuesve do ta merrni ne 18 Qershor.

  4. Mahmudeja says:

   Moj Suela!
   Hajde merr nje dore nga qimet e bythes time dhe veri ne koke se i kam edhe kacurrela!
   Se keshtu te duket koka si koka e….CARIT!

 2. Endri says:

  Kjo eshte nje injorante qe edhe ato 2-3 filma qe ka loz ne kohen e Dulles u fut me mik se ishte shum e shumtuar si aktore.
  Sa per Rama Fuck off ke te drejte.

 3. Anonymous says:

  Po, çfare prisni nga nje femer bushter si kjo Konjari.
  Nderkohe Fuck Off duhet perkthyer si Pirdhu

 4. Mirush says:

  Nje cope mish me dy sy. Pllazem sic i themi ne.

 5. timo says:

  çdo krijese njerzore dhe ajo më pak e denja, ka të drejtë të shkarkohet nga makthi duke shkruar aluçinacionet e saj, si puna e Suelës.

 6. andi says:

  Agjenturat serbe e greke te mbeshtetura nga agjentura ruse jane ngritur ne kembe dhe duan te rrezojne Edi Ramen per mbeshtetjen qe u jep shqiptareve ne Kosove dhe Maqedoni. Kete skenar ata po e realizojne neprmjet rrjetit shume te fuqishem agjneturor qe kane ne Shqiperi deri ne rangjet me te larta shteterore . Nese PS dhe populli patriot nuk ngrihwn ne mbrojtje te Edi Rames edhe ky do te pesoje fatin e Fan Nolit.

  1. Aufstehen says:

   Bravo Andi.
   Eshte nji analogji perfekte,me Shtetin Shqiptare qe nisi/ mendonte
   te ndertonte Patrioti me i madhe i Historie Shqiperise …imzot Fan Stiljan Noli.
   Ndodhemi ne te njejtat situata . Historie ne popujt naiv perseritet deri Fund-in e tij.
   Sigurishte qe nqs shqiptaret nuk i bashkohen Rama-s, e ky i fundit vete nuk Do veproje,
   Do marri me qafe Shqiperine . Muti Do mbuloje rruget e Shqiperise.

   1. PidhiISateme says:

    Muti e ka mbuluar Shqiperine qysh ne 1944 or ti me emer gjermoni, e vazhdoi me Saliun dhe ky Edvin nuk dhjet me pak. E mos na boni me qesh kur e krahasoni me Fan Nolin.

 7. €piriiiiii says:

  Me A’Kartore si Ju Sorosi fshin C’Karin. Gjithashtu edhe Rama, po nuk ju mbushet mendja e pat kur e nxoret me fotot nudo dhe kamzhikun qe i varej mes kembeve dhe si perfundim ja fshite se asgje si bete, sot e kemi Kryeminister sigurisht Jo Perfekt por shum here me Pozitiv se Shurraket Kryeministra qe kemi pas deri tani qe nga periudha e I.Qemalit.

  1. tit kaptinmodhi says:

   Te na rroje partia o koqe, dhe te fala I.Qemalit o i ridhjere …….. se sa mire jemi, do e shofim nje dite pas zgjedhjeve.

   1. €piriiiiii says:

    Ke rruafsh Topet o Kaptinkoqa. Nga 2 te keqia une Personalisht zgjedh me te voglen. Berish&Basha ua kemi par surratin. Mbase ndonje Servil si puna jote u rri nga pas per ndonje kothere buk,por une se caj trapin per asnje. Komentoj per qef nga Milanoja. Tung o pall

    1. PidhiISateme says:

     Ou qeke ne Milano zotrote? I pastrove halet e San Siros sot, or mut?

    2. Grigor says:

     E ç’e vret mendjen o Epiri. Ka shume njerez ne Shqiperi qe kujtojne se po mbrojte dike ne qeveri, je patjeter I lidhur me interesa. Kjo vjen sepse keshtu Jane gatuar. Kane tere jeten qe lapangjosen per nje pune ne shtet qe te dredhin zinxhirin dhe te kerkojne ryshfete.
     Me thene te drejten, as une as ti nuk kemi te drejten fizike t’u kerkojme llogari ketyre njerezve, sepse me e kemi bere zgjedhjen tone duke emigruar, por nje te drejte morale e kemi, sepse kemi njerezit tane me Shqiperi, dhe keta rronxho-bonxho sahanlepires, duan te rjepin popullin te gjalle we te pasurohen.
     Kete te drejte morale nuk na e heq dot kush, edhe pse keta pseudo-demokrate Jane ne fakt me te keqinj nga komunistet po t’u shash Partine Dhjerokratike.
     Sipas tyre edhe une qenkam komunist, kur une nuk kam votuar ndonjehere per PS. Kane Enver Hoxhen me bark dhe shohin vetem miq dhe armiq. Rruge te mesme nuk ka per ta. Kaq mesuan nga diktatura dhe lideri I tyre shpirteror, komunisti I perjetshem, Sali Katunar Berisha.

   2. AVNI RUSTEMI says:

    HA,HA ,HA NA PASKA DAL TIT PETLLA ( KAPTINMODHI) QE HA MUTIN E VET SE SKA BO HAJER PRI DEMEL LLIKUT . CA PO TDUHET ME U MORR ME POLITIKE MOR HAJVAN , POLITIKA SOSHT PER TY.

  2. PidhiISateme says:

   Or taj Epiri, te paska ngel menja ke kamxhiku i Rames. Mos i ke bo edhe noi gojore?

 8. alfons says:

  kurvat politike pd po dalin te virgjera por ne fakt jan kurvafm

 9. dash says:

  Jemi keq fare, jemi nivel bataku …
  As ka per tu bere kurre ky vend…..

 10. Shigjeta says:

  Meqenese ( perkthyesi ) e ka perkthyer drejt fuck of, nuk ja prishim qefin ndoshta ka te drejte , po i themi dhe ne fuck off , aktore , dhe nje here fuck off

 11. shqip says:

  Hera e pare qe mesoj se paska edhe nje aktore kamikaze me nje emer te tille. Nejse kjo eshte Pune tjeter. Perderisa kemi presidente e kryeministra uloke e te çmendur , sadiste e kriminele, nuk eshte çudi qe te kete edhe aktore-drejtore te nivelit ” te gabi “.gjeja qe me habit e me le pa fjale , gjithnje i referohem kesaj femres ne foto, eshte qe tek ne ekziston akoma tipi i gruas koreano veriore. Te Tilla deklarime mun ti hasesh vetem ne kongreset e partive marksiste ne azine lindore. Kam pershtypjen se me keto perversitete , shqupi do ta pershpejtoi proçesin e dekompozimit.

 12. Sala says:

  Mjaftojnë epitetet delirante, të tipit ultra enverian, për Sali Berishën, për të kuptuar nivelin (surrogato-injorant-llumpen), të kësaj “aktoreje” (?!) dhe të gjithë “farës” së PD-së… Kjo nuk do të thotë se aprovoj të gjitha sa bën Edi Rama dhe Qeveria e tij, që në fakt është “një bulmet” nga “stani shqiptar i Tranzicionit”…

 13. L leshi says:

  Fuck you suela kurva…..kjo eshte edukata e partise se b….q.. e mbushur me pederaste dhe baxhella ….votoni o popull per to se do beni seks gratis…

 14. popull debil,qe kur thot jam krenare qe jam me njeriun me te madhe te botes me zeusin e shqiptarev,me shpellarin me kriminel qe nuk u be njeri megjithese e sollen ne kopshtin zoollogjik te tiranes. a e kuptoni se me cfare speciesh kemi te bejme,ngatrrojne kafshen me njeriun.

 15. Genti says:

  Ka te drejte kjo debile per sa kohe qe nuk u ndeshkua per grushtin e shtetit te shtatorit 1998.
  Me siguri c’do kush e mban mend kur doli ne TVSH dhe perligjte krimin e kriminelit Sali.

 16. veke tema says:

  Po ca pret nga kjo qe vetem martadell (conad-i) ka honger gjith jeten.!!

 17. PO PATJETER O BUSHTER FEMER,,,TE GJITH JU LLUMI QE KENI DAL ATY ,,DO TI KTHENI BORXHET SALIUT PER FAVORET QE JU KA BERE KUR U BET ME POSTE QU NUK I MERITONIT KURRE,,,,DHE SOT PO JA SHPERBLENI ME MARRJEN PJESE NE PROTESTEN PER TE SHPETUAR SALIUN DHE FAMILJEN E TIJ NGA BURGU,,,,THELBI I PROTESTES ESHTE KY O BURRA TE SHPETOJME FAMILJEN E BERISHOVIC QE PO U DIGJET TOKA NEN KEMBE,,,PO MBLIDHET LAKU DHE BUSHTRA PLAKE PO E NDJEN,,,,,,PO AS SURRATI YT I SHEMTUAR NUK E SHPETON DOT SALIUN,ZENIN,DHE,ARGITEN DHE SUPER DHENDERRIN JAMSERB,,,SE ARBER NUK BEHET KURR,,,,,

 18. NjeQytetarOptimist says:

  Allahu Elbert !!! BUM…

 19. FREDI says:

  Kjo eshte kultura dhe edukata e asaj qe duhet te transferoj edukat tek publiku

 20. nord.al says:

  Cili eshte ai gomar qe harxhon lek per bileta per te pare kete debile? Prandaj jane boshatisur sallat e teatrove.

 21. Dielli says:

  E zeza!!!!! Kjo eshte petagoge?!!?!?! Tek Artet?!

 22. Alidemsi ri says:

  Me thene te drejten dhe pa komente ajo nuk eshte pjese e PD, por pjelle e saj dhe tere fotografite me siper jane te gjitha FACK OFF !

  f

 23. 9 Maj 1945 says:

  Pa shikoni c’fare koke ka dhe vrisni mendjen se kujt i ngjan koka e saj ?
  Sa per mendjen mendje kurve

 24. LORA says:

  Jane rreshtuar ne cadren shqup-se,me vullnetin e tyre, tere sumpervlumit prej Vetting-ut dhe reformimit te drejtesise.
  Nuk lene shteg per hetime,,,,,,,vetdeklarohen si kusare ekzemplare te parave dhe pasurive publike.
  Hajt pra,me shendet u qofte ritmi i pandalshem i ngritjes se shtetit te se drejtes,,,,,konjarkes,goxhajt,,,,,e pordhi kali.

 25. maximus says:

  yyyytttttttt sale race, prandaj dilni ne proteste ju felliqesira, sepse doni te kini perseri privilegjet qe keni patur ne kohen e qofte largut plakut te viçidolit, mos ardhshi kurrrrrrrrreeeeeeee ne pushtet ju felliqesira , llumi i llumit te shqiperise, ma shpifen keta militante bythelepires se pd, njerez me te ndyre s’mund te gjesh ne te gjithe boten, po gjithe llumi i shoqerise tek kjo parti eshte mbledhur xhanen. e kam thene dhe me pare, te gjithe keta qe kane dale ne proteste , jane te gjithe ata qe me 23 qershor te 2013 , humben , privilegjet dhe jeten lluksoze qe kishin me pare, jane te gjitha delet dhe desherit qe kullosnin ne kopene me ne krye kryebariun e viçidolit SALI RAME BERISHA

 26. populli D.V. says:

  PD-ja krenohet me rrugacet

 27. Eshte proteste kundra Vetingut kete e kupton edhe bufi !

 28. Na bashkoj kenga popullore says:

  rrac e flliqur

 29. Dibrani says:

  Po kjo qenka fare e perdale , mor burr ! Asht verbu krejt dhe tret mendsh !
  Marre per ket vend , me kta “intelektuale” !

 30. nari says:

  O qyqare ,qeke dhe me shkolle,dhe nuk e ke kuptu akoma se kush eshte Sali Berisha,apo po te ikin per duresh leket qe keni vjedh deri tani.
  Me siguri kjo e dyta.Hajt Ciao stronza !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *