FOTOT/ Dy vajzat 18-vjeçare që ishin kthyer në tmerrin e Tiranës

Vajzat që shihni në foto janë dy 18-vjeçare të cilat ishin kthyer prej kohësh në një makth për banorët në kryeqytet.

Dy xhepistet e Tiranës vepronin kudo nëpër lokalet e kryeqytetit, në autobusa dhe rrugë.

E.L dhe A.B janë arrestuar nga policia pas një hetimi të gjatë.

Por si organizohej vjedhja? Njëra prej vajzave bënte roje, ndërsa tjetra vepronte, raporton Lapsi.al.

Në shumë raste ka pasur edhe aparate celularë të vjedhur nëpër lokale, teksa klientët mund t’i linin në karikim.

Në raste të tjera dy xhepistet dilnin me thikë në rrugë dhe kërcënonin gra ose vajza për t’i marrë çantën.

“Oaz” vjedhjesh për to ishin autobusët e kryeqytetit.

Ato vepronin të koordinuara në disa prej linjave të Tiranës. Policia ka arritur të dokumentojë me prova shumë prej vjedhjeve të tyre dhe dy adoleshentet tashmë do të përballen me drejtësinë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vajzat-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vajzat-1.jpg","attachment_id":"636266"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vajzat-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vajzat-2.jpg","attachment_id":"636267"}]

1 komente në “FOTOT/ Dy vajzat 18-vjeçare që ishin kthyer në tmerrin e Tiranës”

  1. Leone-53 says:

    Nga fytyra kam pershtypjen se jane zingara (rome) qe po qe se eshte e vertet do ta shihja me dyshim “afrimin” e bashkiakut Veliaj qe “vdes” per ta (sigurisht i vijes se Bruxelit per ta) por qe ketu ne Itali jane bere TMER ne çdo cep sepse asnje ligj “nuk i kap” sepse keshtu thote Bruxeli i semure per ta!…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *