“Protesta e PD-së, një tallava plot me çingije ku kërcehet e hahet qyl”

Deputeti i Partisë Socialiste, Pirro Lutaj ka reaguar për protestën e opozitës.

Lutaj ironizon protestuesit e mbledhur në shesh, duke e konsideruar tubimin e demokratëve si një protestë tallava, të mbushur sipas tij me çingije që hedhin valle, hanë pica dhe pilaf.

Statuti i plotë i Piro Lutaj

Nuk arrij ta kuptoj këtë kopje të shëmtuar të protestës tonë fiks 6 vite më parë.

Ne atëherë kishim kauzë dhe pjesëmarrësit në atë proteste apo edhe në grevën e urisë më pas, u shpërblyen me arritjen e asaj çfarë kërkonin.

Protesta e nisur para dy ditësh nga opozita aktuale, e ka ndryshuar kauzën thuajse çdo orë.

U nis me “premtimet e pambajtura të qeverisë” (nuk mund të krahasohet kurrë katërvjeçari ynë me 8 vitet e PD); vazhdoi me kërkesën për mosvjedhjen e votave (shqiptarët e dinë mire se kush vjedh vota); eci më tej me kërkesën për shtyrjen e zgjedhjeve (humbja e sigurtë i shtyn të përfitojnë kohë); dhe absurdi mbërriti tek protesta për arrestimin e vjedhësve të bankave!!!!!

O tempora e mores!

Për vettingun asgjë, kur në fakt kjo është arsyeja e vërtetë që i ka mbledhur zengjinet e PD në çadër, si përpjekja e fundit për të shpëtuar veten dhe pasuritë e tyre.

Ata janë vendosur pikërisht mbi pllakat që mbajnë emrat e heronjve të vërtetë të demokracisë shqiptare, Ziverit, Aleksit, Faikut dhe Hekuranit. Aty ku Saliu me të tijët, u strukën brenda gardheve e telave me gjëmba të kryeministrisë dhe ekzekutuan me gjakftohtësi protestuesit e 21 janarit 2011.

Tani, duke mos patur mënyrë tjetër për t’i mbajtur rreth tyre edhe ata pak mbështetës që u kanë mbetur, e shndërruan protestën që në fillim të saj në tallava, (në fakt me çingije dhe me ngrënie qyl e pa rend kanë qenë të gjitha festat dhe protestat e PD).

Shpresoj që kësaj here nuk do iu dalin picat e Ed Halimit si pilafi i Fahri Balliut në 14 shtator, se kusur i Erjon Velisë që duhet të pastrojë Tiranën pastaj.

Dhe e fundit: Kreshnik Spahiu mos vallë ka shkuar te protesta për të mbajtur premtimin e arrestimit të shtetasit Berisha!?

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në ““Protesta e PD-së, një tallava plot me çingije ku kërcehet e hahet qyl””

  1. shqip says:

    Kenget e vallet e shqupisteve te kujtojne filmat horror . Vrasesi pasi therrte viktimen , e perdhunonte. Shpesh per te kenaqur shqisat e tij prej sadisti, ve nje pllake gramafoni dhe fillim kercen mbi viktimen. Keta burrat e grate ketu ne çadren e sheikut Berisha , Jane te njejtes prerje. Kendojne mbi kufomat . Kercejne mbi nderin e qytetareve. Çfare presim ne? Kjo eshte si ushtria atiles, qe ku do qe shkelte digjte e plaçkiste. Me te tille kryetare komunash, police, deputete, doganiere, tritolsa, kanabiste , pushtues e perdhunues pronash, vlerash, e ligjesh, shqiperia rrezikon te humbase nga harta boterore. Zoti mos e dhente te vijne ne pushtet edhe nje Here .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *