“Sali ziu ngrihet me verdhacukët e Ramiz Alisë kundër qeverisë për të protestuar kundër Vettingut. Të korruptuarit duan mbrojtje nga shqiptarët që t’i shpëtojnë ndëshkimit…!”

Nga Spartak Ngjela

Shih si vinë punët: duke pasur frikë të dalin kundër politikës amerikane, flasin përçart me sloganet e vitit 1991….

Saliu dhe të tjerët pas tij thonë: ta bëjmë si në Rumani…

Jane fare të tjetërsuar: në Rumani janë ngritur kunder qeverise dhe pro Reformes; kurse Sali ziu ka të kundërtën: kërkon të ngrihet kundër qeverisë pse kjo është me Reformën – domethënë me Amerikën.

Protestë kundër vetingut! kur politika amerikane thotë hapur se “vetingun do ta drejtojmë ne dhe europiano-perëndimorët”.

A ka mundësi që me protesta pa arsye të drejtpërdrejtë politike të fitosh një kauzë që është kundër teje?

Kur sheh të korruptuarit që flasin sikur të jenë heroj në një çadër qesharake, kujton realisht një gjë: hallin e të inkriminuarëve që kërkojnë ndihmën e shqiptarëve që t’i shpëtojnë ndëshkimit, dhe të vijojnë të shtojnë pasurinë e tyre me abuzim kundrejt shqiptarëve.

Dhe shihni si janë katandisur: disa fytyra verdhacuke që kujtojnë ditët kur Ramiz Alia iu dha të drejtë të dilnin nëpër sheshe dhe të kontrollonin turmat e egërsuar me djallëzinë, e cila realisht, brenda së njëjtës metodë, e çoi më pas shumicën e tyre në një korrupsion banal.

Tani kanë frikë dhe kërkojnë mbrojtje nga shqiptarët pasi i kanë vjedhur.

Por kanë politikën amerikane kundër. Ja, kjo i tremb, dhe me mendjelehtësi mendojnë të neutralizojnë hetimin kundër tyre.

Por tani është vonë: të gjithë jane të identifikuar. Në fakt ketu, shqiptarët duhet të ngrihen kundër bllokuesëve të Reformës… Të presim!

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Sali ziu ngrihet me verdhacukët e Ramiz Alisë kundër qeverisë për të protestuar kundër Vettingut. Të korruptuarit duan mbrojtje nga shqiptarët që t’i shpëtojnë ndëshkimit…!””

 1. Korabi says:

  Kriminelat ata që vodhën dhe vranë shqiptarët nuk do kenë më shanc të kenë më fatin e tyre në dorë.
  Bajgat e ndyra.

  1. Kujtimi says:

   Sali Qeni si plaku Mere gjezdis qoshe me qoshe kerkon revolucion. Kerkon Kokn e Rames . Vetem koka te prera do ay te shpetoi vet . Ndyresira qe vjedhin dhe thon qe vjedhinte tjeret , vrasin atje ku eshte ulur sot Sali dhe Luli dhe theresin vrases

  2. Kujtimi says:

   Sali Qeni si plaku Mere gjezdis qoshe me qoshe kerkon revolucion. Kerkon Kokn e Rames . Vetem koka te prera do ay te shpetoi vet . Ndyresira qe vjedhin dhe thon qe vjedhinte tjeret , vrasin atje ku eshte ulur sot Sali dhe Luli dhe theresin vrases ….,,,,,,,,,

  3. Igli says:

   Bravo Ngjela qe po i demaskon cdo dite keta kriminele e vrastare! Pa permendur qe jane tradhetare te ceshtjeve kombetare perfshi detin, Kosoven, dhe perfshrjen e vendit ne Konferencen Islamike. Kreret e tyre e meritojne te quhen njeri Sali Pashe Toptani (per ngjashmeri me Esat Pashe Toptanin qe tradhetoj interesat e Shqiperise) dhe tjetri me Lulzim Xhaferr Deva (per ngjashmerine me Xhaferr Deven per masakrat e 4 Shkurtit 1944 ne favor te fashizmit). Lulzim Xhaferr Deva me urdher te Sali Pashe Toptanit vrau 4 te pafajshem ne 21 Janar 2011, pervec vjedhjes se 200 milion eurove nga rruga e kombit dhe krijimit te historise se shtepise se verdhe per gjoja trafikimin e organeve te serbeve gjate genocidit te popullit te Kosoves duke fajesuar me kot luftetaret e lirise ne Kosove. Lulzim Xhaferr Deva gjithashtu ishte krynegociatori qe shiti detin shqiptar Greqise. Krimet dhe mekatet e tyre nuk ka lume qe i lan. Por sigurisht qe ata duan ti shpetojne burgosjes se sigurte per krimet qe kane bere.

   1. Spartaku says:

    Igli! Jame dakord me mendimete tua,por dua te beje nje korigjim.Lul Basha,nuk vodhi 200 miljon euro,por 232 miljon euro.I shiten grekut 352 km katror det.Pra,jo vetem hajdut e vrases,por ata akuzohen edhe per tradheti te larte ndaj atdheut.

 2. sot says:

  Jemi vend i çudirave. Ata njërëz të rraskapitur
  që i shkojnë pas kreut të tyre të degraduar, se kuptojnë që duhet të zgjedhin udhëheqës të rinj?
  Të largojnë shumicën e inkriminuar dhe të dalë
  boje të kreut të PD ,duke i shërbyer vehtes dhe vendit.

  Atëherë PD do të meritojë pushtetin.

 3. Tajari says:

  Avokat ! Thirrja juaj per ngritje te popullit ne mbeshtetje te reformes eshte si te flasesh me shurdhin.Ai lloj populli di vetem te jetoje e te broçkullise neper kafene.
  Te mbeshtes per optimizmin Tuaj.

 4. Shpetimtari says:

  Cdo proteste sot duhet te kete vetem nhe EMER: “SHPEJTONI REFORMEN te
  SHPETOJME SHQIPERINE”

 5. Selim Rroshi says:

  Shume feminore jeni mor aman po ce pengon vetingun te mare te pandehur dhe ne cader brenda. Rilindja spati as kurajon me te vogel te denonte krimet e opozites betem bla ble ka bere. Ama sa here kishte nevoja vete per drejtesine drejtesia punoi per rilindjen.
  Mos u fshihni pas vettingut se ai ka rrugen e vet e opozita kudo ku te jete ne parlament a jashte saj vepron njelloj.
  Shum qesharake jane per zotin duke u fshehur pas gishtit ne unison.

  1. Spartaku says:

   Selim Roshi! Sa per dijeni,dhe t’a dish mire,se drejtesia nuk ka punuar asnjehere per rilindjen,por per Sali Berishen se ai i emroi ne poste te gjyqesorit dhe te prokurorise,njerzit e kastes se tij,njerzit me medioker,te plepave,me tre muaj kurs.Keshtu qe ata nuk mund t’i binden Edi Rames,se mernin urdhe nga padroni tyre Sali Berisha.Pra drejtesia ishte e kapur nga Saliu.

 6. LORA says:

  Populli Shqiptar,ne shumice te cilesuar eshte cdo dite ne vigjilence civike per reformimin qilizme ne drejtesi dhe Vetting-un e mezipritur.
  Pra shqiptaret ne shumice jane cdo dite ne mbrojtje te luftetarit te pare ,Kryeministrit Rama, te reformimit te drejtesise dhe ngordhjen perfundimtare te korporates kriminale dhe antishqiptare “gjin gjoni”.
  Ndersa Tak Ngjela ben cdo dite badigardin e Donald Lu-se ,(nuk e besoj se Lu-ja eshte nevojtar sherbimesh te tilla) shqiptaret patriote bejne rojen permanente te procesit europianizues historik te Shqiperise.
  Tung.

 7. fcb says:

  Ha mut avukat ha… :))

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *