Të gjithë në PD i luten Ilir Metës: Aman reago, që t’i japim fund kësaj proteste

Tani është bërë e qartë.

Protesta e PD-së dhe çadra e ngritur përballë Kryeministrisë, bëhet për të bindur Ilir Metën që ta bashkohet me opozitën.

Nga PD-ja kanë dalë hapur dhe kërkojnë që Ilir Meta t’iu thotë se çfarë do bëjë.

I pari ishte Sali Berisha, që kërkoi një ditë më parë nga LSI të fliste dhe të shkëputej nga Rama.

Sot janë dy drejtues të tjerë të PD-së, Edi Paloka dhe Aldo Bumçi, që i bëjnë sërish thirrje LSI-së të reagojë dhe t’iu japë përgjigjie.

Ndaj, nëse kishit ndonjë dyshim se kjo protest bëhet për qytetarët, përgjigjien e kanë dhënë vetë drejtuesit e PD.

Ata kërkojnë që të marrin në tavolinë pushtetin, duke përdorur LSI-në.

Meta deri më tani është duke heshtur dhe me sa duket, po e shijon këtë përgjërim që i bëhet nga opozita.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Të gjithë në PD i luten Ilir Metës: Aman reago, që t’i japim fund kësaj proteste”

 1. KOMBI says:

  Protagonustja kryesore per kete proteste pa asnje arsye , eshte e korruptuara e Berishes Doris Pack .
  Pensionistja i la detyra Bashes dhe u largua . Tashme duhet te vij Flecenstein qe ti shkul vesht kefyre masakarenjve te cilet duhet ti shmangen Wetingut .
  Meta hidh gurin dhe fsheh doren , po pret si do te rrjedhin ngjarjet ,pas vizites se tij .
  Nje grusht dordolecesh nuk mund te destabilizijne qeverine . Ata duhet te pregatiten per te dhene llogari per demet qe i shkaktuan ketjj vendi .
  Wetingu eshte i pashmangshem !!!

 2. Spartaku says:

  Bashkimi i Metes me pd-e do jete fundi i LSI-se.Por nqs Metes i ka hyre frika nga kercenimet e pd-ke,ka mundesi qe ai te shkeputet nga koalicioni me ps-te.

 3. Shigjeta says:

  I vine nga brapa lsi_se , ndoshta ndryshon mendje dhe rezojne qeverine , hahahahahah njesoj si dhelpra qe i shkon nga mbrapa dashit se mos i bien koqet , deri ketu jan katandisur , dhe pretendojne se popuulli shqiptar do ti zgjedhi , e pse nuk u bie pika , legenave , ndoshta une jam gabim , peraja e zeze dhe pa djerse eshte e embel ,prandaj bejne te pamunduren , dhe do ti shkallezojne veprimet , ajo eshte me se esigurt, vetem ta dine qe , do ti kene bere varin vetes politikisht , dhe fizikisht

 4. Toni Fieraku says:

  Le te futet edhe Ilir Meta ne cader se aty e ka vendin…ai eshte hallka e fundit qe duhet te ajo cader…edhe pastaj ti zene te gjithe si miu ne cark! Hahaha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *