Transfertë 200 mijë euro në llogarinë e Shkëlzenit, 6 ditë pasi Kalaj tërhoqi 7 milionë euro

Komisioni hetimor për aferën CEZ është vënë ne dijeni nga nje banke e nivelit te dyte ne Shqiperi per nje transferte te dyshimte ne llogarine e shtetasit Shkëlzen Berisha me date 22 qershor 2009.

Sipas nje prej bankave te nivelit te dyte ne Tirane permes nje transferte te brendshme llogaria ne Euro e Shkelzen Berishes eshte shtuar me 200.000 Euro, e cila mund te jete derdhje nga nje llogari tjeter, ose transferte nga nje llogari e nje personi tjeter, raporton Shqiptarja.com.

Komisioni ka dyshime se kjo transferte mund të ketë lidhje me shumën e tërhequr cash nga Nue Nik Kalaj vetëm 6 ditë më parë në një bankë tjetër.

Ne llogarite e shtetasit Shkelzen Berisha, te cilat po hetohen nga Komisioni Hetimor ka edhe transferta te tjera ne vlera te medha.

Per kete qellim po hetohet edhe shtetasi Ismail Mulleti, person i cili ka kryer transferta ne drejtim te Shkelzen Berishes.

Komisioni kujton se Ismail Mulleti eshte nje nder shtetasit shqiptar te perfshire ne skandalin “Panama Papers”.

Komisioni Hetimor Parlamentar “CEZ” do te vijoje punen edhe pse PD po bojkoton punimet e Kuvendit. Deshmitari i radhes Shkelzen Sali Berisha ka konfirmuar ne sekretarine e Komisionit do te deshmoje perpara Komisionit me date 27 Shkurt ora 17:00.

Gjithashtu po ne kete date do te kerkohet perseri thirrja me force e deshmitarit Nue Nik Kalaj dhe e deshmitarit Ismail Mulleti.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Transfertë 200 mijë euro në llogarinë e Shkëlzenit, 6 ditë pasi Kalaj tërhoqi 7 milionë euro”

 1. veni says:

  zeni ka lidhje edhe me firmen austrinke lf construction group shpk qe ka ndertuar aty

  1. Kujtimi says:

   Botoni komentet Tema

 2. xhelo says:

  aty do vdesim tek Ombrella e hajduteve,por qeverine do te rrezojme ,pse neve te Familjes do te na gjykoni,ne nga Vicidoli kemi gjysmen e Tiranes dhe Durrsit,qeveri e “korruptuar” ,edhe Ristani me Precin dakort jane,biles Mustafaj ka mbajtur nje fjalim ne frengjisht (sepse anglisht nuk di)se si mund te behesh minister me fjalime dhe dinakeri.

 3. Kujtimi says:

  Po perse ngrihen demostron familja , kan vjedhur shum , kan vrar shum, shum kan bere aksidente dhe jan vrar po……. nuk ka faj familja, kane bere aksident naten ata diten kan vajtur i kan qare i kan bere deshmore . Skan faj

 4. Baca-Bajram says:

  O KUJTIM MIRE E KE TI, SE SIKLETI I NXORRI HAJDUTAT E SHQUPIT, PO C’SIKLET KAN TE TJERET QE DALIN PER HALLET FAMILJES ME TE URRYER DHE HIJENAVE QE I SHKOJN NGA PAS PER COPAT E MAJME, QE I RROPATEN KETIJ POPULLI… MA DO MENDJA SE DALIN PER TE MBESHTETUR ZEN DYLBERIN DHE AMONIN. TE SHKRETET U RROPATEN PER KETE VEND DUKE BREDHUR SA LART E POSHT BOTES NEPER RESORTET ME TE “FLLIQURA E NEN-STANDARTE”, PER HIR TE VATANIT… PO PO KE TE DREJT, ATA VRAN DHE RROPEN KETE POPULL DHE SI BAGETIJA I SHKOJN NGA PAS KUR THERRET “URRA!” SALI-BISHA. NA U DESH 50 VJET SI POPULL PER TE HEQUR QAFE KOMINIZMIN, POR DO NA DUHET DHE NJA 30 VJET TE TJERA PER TE HEQUR QAFE KAFSHEN E VICIDOLLIT. RROFT BERISHANIZMI

 5. Korabi says:

  Lus zotin ti bësh kimjoterapi për vete e fëmijët e tu lekët që ke vjedh o ndyrësirë.

 6. Xhaferri says:

  Ky kriminel me jake te bardhe duhet te jape llogari me t’jatin per te gjitha pislleqet qe i ka bere njerezve qe vijne si budallenj ne mitingun e tij qesharak.
  Te hetohet dhe t’i jepet ndeshkimi i duhur. Le te marre nje mesim te mirr ky spurdhjaku pasanik pa punue asnje dite.

 7. Sypeshkaqeni says:

  Duhet ngritur burg si i spacit prap per keta mostra we evodhen popullin. Qe gjith kete lluks qe kane jeruar dhe po jetojne me djersen e popullit ta jetojne mire ne burgjet e spacit.

 8. ??? says:

  Internal transfer do te thote se Zeni ka dy konto brenda te njejtes konto banke, nje llogari rrjedhese e nje kursimesh. Eshte praktike qe bankat kane vite qe e perdorin. Edhe une kam dy llogari brenda se njetes banke dhe bej internal transfer nga rroga ne savings dhe anasjelltas. Ky bir serbi kujton se njerezit jane budallenj dhe ne fakt jane derisa nuk kane marre informacion te plote nga banka.

 9. don says:

  Po ju marrin per budallenj, o njerez! Zeni mund te jete kryehajdut, por postimi i deklarates se veprimeve bankare te llogarise se tij eshte i jashteligjshem. Berja publike e tij tregon se komisioni hetimor duke mos pasur ndonje fakt te qenesishem, merr persiper te krijoj nje opinion ne publik permes nje veprimi te jashtelighshem. Per me shume, kjo deklarate nuk tregon asgje te qenesishme.
  Aty tregohet qarte se veprimi eshte nje “Internal Transfer” pra transferte e brendeshme. Kjo do te thote ose Zeni ka kaluar nga nje llogari e tij ne nje tjeter shumen ne fjale (pra nuk ka rritje te te ardhurave), ose nje pale e dyte ka bere nje transferte nga llogaria e tij ne po te njejten Banke tek ajo e Zenit. Por edhe ne nje rast te tille, Banka e nivelit te dyte qe ka bere njoftimin e ka pasur shume te lehte, dhe duhet qe te kete treguar edhe kush eshte iniciuesi i transfertes sepse eshte po nje klient i saji. Mosdhenia e ketij informacioni le te kuptosh qe ose eshte nje veprim brenda llgoarive te Zenit, ose iniciuesi eshte nje kontraktor i Zenit qe ka bere pagesen konform te gjitha ligjeve e procedurave fiskale.
  Sido qe te jete, lajmi hidhet ne media (ne menyre te jashteligjeshme) per te krijuar nje opinion mbi Zenin, opinion te cilin ata qe e kerkojne, nuk kane mudnesi ta bejne duke disponuar faktet ne menyre ligjore.
  Si perfundim, kushdo qofshin ata qe e kane nxjerre kete lajm per gazetaret, gjasat jane anetaret e PS ne komisionin hetimor per CEZ, ju marrin per budallenj dhe po kerkojne t’ju hedhin hi syve.
  Sa me siper, nuk ka te beje fare me faktin nese Zeni eshte vjedhes apo jo! Vetem se lajmi i hedhur nuk provon asgje nje lidhje me paligjshemrine e Zenit!

 10. Genti says:

  Dhe me paftyrsine me te madhe mblidhen e “protestojne”.Keto lloj monstrash jane gati ta djegin edhe njehere Shqiperine per te shpetuar lekuren e tyre.Do behet sistemi gjyqesore hani pica edhe pini coca-cola sa te doni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *