Vettingu, Llalla: Të mos përdoret për të imponuar vendime

Kryeprokurori Adriatik Llalla në analizën vjetore të prokurorisë në Shkodër ka folur për reformën në drejtësi dhe për luftën kundër drogës.

Sipas tij Vettingu nuk duhet të përdoret për të imponuar vendime.

Nga ana tjetër për sa i përket luftës kundër lëndëve narkotike u shpreh se zbulimi i rasteve është shumë i vogël.

Vettingu të mos përdoret për të imponuar vendime. Reforma ka mjaft risi dhe për prokurorët. Do të përzgjidhet struktura të posaçme. Derisa të krijohet KLP inspektimet do të bëjmë ne” u shpreh Llalla.

Nga ana tjetër për sa i përket luftës kundër lëndëve narkotike u shpreh se zbulimi i rasteve është shumë i vogël.

“Kultivimi i narkotikëve, zbulimi i rasteve është shumë i vogël” tha Llalla.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *