Basha i përgjigjet Metës: Nuk i lutemi askujt, këtu do vijnë e falen…!

Kryetari i Partisë Demkratike Lulzim Basha mbajti një fjalim në çadrën e protestës para kryeministrisë ku u mblodhën edhe përfaqësuese të Forumit të Gruas Demokrate.

Ai deklaroi se në atë protestë nuk do t’i luten askujt, duke theksuar se do vijë koha kur të tjerët do vijnë të luten.

“Ne nuk jemi këtu për t’ju lutur askujt, koha kalon, koha po vjen kur do vijnë të luten ata. Më mirë të vijnë ata pasi nuk do shpëtojnë nga zgjedhja e popullit. Zgjedhje të lira pa qeverinë që i hapi rrugë dhunuesve të grave, trafikantëve. Largim të këtij kabineti të bërë njësh me krimin ose zgjedhje nuk do të ketë”, deklaroi Basha.

Edhe pse nuk dihet se kujt i drejtohej kjo deklaratë, prej ditësh nuk kanë munguar as ftesat konkrete nga opozita për Ilir Metën, teksa një ditë më parë ai drekoi me kreun e PAA, Agron Duka. Po ashtu edhe Vangjel Dule i ka bërë thirrje LSI-së të braktisë koalicionin qeveritar. Deklarata disi më të kujdesshme janë bërë edhe nga eksponentë të tjerë demokratë në adresë të LSI-së.

Ndërkohë Basha mes të tjerash deklaroi para grave demokrate se nëpërmjet zgjedhjeve të lira, dmeokratët do kthejnë pushtetin te populli dhe do realizojnë reforma të rëndësishme.

“Kjo merr fund kur ne me votë të lirë marrim të drejtën për të shkarkuar dhe emëruar të zgjedhurit tanë në emër të punës që bëjnë.  Ne vijmë me ofertën e taskave të ulta, ofertën me stimuj fiskalë për ata që mbështesin gratë. Ofertën për një Shqipëri që të rinjtë të mos ende rrugëve.

Të rinjtë pas mësimit të ndjekin lëndë shtesë nëpër shkolla sa nënat të kthehen nga puna. Shkolla që kujdesen për fëmijët deri në orën 4, deri në orën 4.30. Si arrihen këtom vetëm me votën e lirë, vetëm me zgjedhje të lira e të ndershme”, deklaroi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha i përgjigjet Metës: Nuk i lutemi askujt, këtu do vijnë e falen…!”

 1. Niko says:

  Ti ha njeri i neveritshem dato para tre vitesh kush ishte ne qeveri Kramer Jam sen ma te medhaja derisa ne gjirokaster ishte shteti i droges. O politikan i ndyre thuju njersve te verteten bastardo

  1. Fuck it says:

   Ky eshte lajm I mire qe Vangjel Dule ky vasali grekut, armiku me I madh I Shqiperis I paska punet keq me Ramen. E kuptoni absurdin , kur nuk te do Dule kurva dmth qe je ne regull me gjithcka, Dule te do vetem kur shet vendin kur I perulesh greko evgjiteve. Si duket Penicilina bashke me Bash vrasesin I kane premtuar tja kthjejne prape ligjin e Detit qe ja anulluan socialistet dhe me se fundi tja japin grekut. Mbase bashke me ndonje krahine tjeter te Shqiperis.

 2. Dio mio says:

  o zot i madh lart ne qill qe shikon ghithcka dhe pstaj vepron.shikoje icik me kujdes kete lulimin.
  o eshte i ikur nga fiqiri dhe ashtu duket se do e kete tredh sala etc ose eshte cope m.. qe s merr vesh ku eshte e ca ben.
  zoti ja ben te gjithve llogarite. no problem o popull

 3. tr says:

  HA HA HA , E BERI SI DHELPRA ME RRUSHIN . META E NJEH MIRE BASHEN ,PRANDAJ THOTE QE AI GENJEN SA HERE QE HAP GOJEN .

 4. Korabi says:

  Ik or bajgë.
  Ik o hajdut ordiner e vrasës gjakftoht.Ligji ose në mungesë të tij hakmarrja e zotit për ju e pjellat tuaja do të jetë e pamëshirshme.
  Ptuuuuuuu gjakprishur

 5. genci says:

  Po cfare gomari qe eshte! Po e majta eshte absolute mor rrote, ju kurr nuk fitoni!

 6. .toni says:

  PSE nuk i bere ter kto kur ishe ne pushtet o kokrra legenit , si nuk te vjen turp o pler qe na ofendon e na mban per injorant te terve o pallosh , ti kur nuk i bere tet vjet ne pushtet kto qe thua qe ikje si zorraxhi ministri me ministri dhe vetem vodhe 300milion euro , vrave 4njerez kur ishe minister i brençem dhe bere tradhti komtare kur ishe minister i jashtem , kte te fundit ju nuk e quani se nocioni atdhe per partin e hajdutve dhe antishqiptare siç esht PDja atdhedashuria nuk njifet si opsion , me vota te vjedhura me ant te ristanit atij drogmenit e pijanecit hyre ne bashkin e tiranes i bere mutin dhe asaj vodhe dhe fjete gjum , po çkerkon akoma nga ne o kokrra legenit ti ke ter te zezat qe nuk i ka as serbi me i keq kunder kti vendi , do qeverin ti , kte timin ke per te mor ti megjith ata kafshet qe te rrethojn o haleja kti vendi.

 7. Tironci says:

  Aman lulzime qafsh birishen mos kaq i ashper ?????

 8. Lulzime [email protected] says:

  Shkon mbytu ne lane more bibilush qesharak se je bere gazi i botes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *