Berisha akuzon ambasadorët: Lu e Vlahutin na janë kthyer në Guvernatorë!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorëve të BE e SHBA në vendin tonë, konkretisht Romana Vlahutin dhe Donald Lu.

Nga emisioni “Studio e Hapur”, Berisha akuzoi Ramën se i ka kthyer dy ambasadorët në fjalë në guvernatorë të vendit tonë.

Sipas Berishës, është e papranueshme që një ambasador të ndërhyjë në një proces hetimor.

“Dy ambasadorët, Lu dhe Vlahutin sillen si Guvernatorë këtu. Nuk ndodh në asnjë shtet në botë kjo që ambasadorët të sillen si Guvernatorë.

Është rast i paprecedentë, që ambasadori të ndërhyjë në hetime. Nuk mundet në asnjë ligj të një vendi demokratik, që të kërkohet për një ambasador të ndëryjë në një hetim të një vendi tjetër.” tha Berisha

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Berisha akuzon ambasadorët: Lu e Vlahutin na janë kthyer në Guvernatorë!”

 1. i larguari says:

  Shume mire e ka Sali-huri qe ambasdori nuk duhet te nderhyje ne hetime, por per kete fajin e ka Llala I Sali-hurit qe ndjek keshillat e kujtdo qofte dhe shkel ligjin e Republikes se Shqiperise!

 2. Qoku says:

  Fol fol se goja dhape e shpina dape

 3. Qoku says:

  Fol fol se goja dhape e shpina dape mor i pa undyr

 4. Bushi says:

  Opo ky Saliu ka pethitur fare.More pse nuk e çoni ne psiqiatri kete mut se po tallet mileti me kete,dhe po na turperon ne sy te botes.Lu dhe Vlahutin po punoijne shume mire per shqiperine,kurse ky palaç vjell vrere.Do besh kakerdhi ti do besh atje ne burg o lumadhi ti.

 5. shqipetari2016albania says:

  Sali Berisha per interesat e tij dhe ndo nje ndonje shteti antishqipetare po bene te pamundur qe ta ktheje vendin tone ne gremine njesoj si ’97.
  Sharlatane politikane te djathe e te majte mo e shkaterrojne ate vend. Votimet duhen te behen te hapura me lita emerore te deputeteve.

 6. shvejk says:

  Po o Sali truthari ashtu eshte sic thua ti. Por neqoftese nje serb si Damiri mund te marri pjese ne keshillin e sigurise kombetare me ftesen tende, atehere pse ambasadori Amerikan nuk mund te marri pjese ne hetim ,kur ka ftesen e gjithe Shqiptareve?

 7. Bardhi Tolabi says:

  Po kur Rajersoni,ish ambasadori i pare i SHBA-se,deklaronte ne krahun tend,vrasjen e komunisteve,a kishte marre mandat nga Presidenti i tij?E pyete ti ate per kete?Po kur ambasadori i Amerikes,te quajti “burre shteti”,sepse vrave 4 veta ne mes te bulevardit dhe me duar ne xhepa,kishte marre mandatin prej Presidentit te tij?
  Me plehre dhe burec pa shtylle kurrizore se ty,nuk ka ne kete palnet qe quhet Toke.
  Bej lora fjalesh,bej,se edhe pak te ka mbetur per te dhene llogari.Prej burgut,lutjet nuk do ja drejtosh presidentit te rradhes ne Shqiperi,por do ja drejtosh ambasadorit te SHBA-se,duke ju pergjeruar qe te “marre” nje “mandat te posacem” per ty,por kete mandat,nuk ka per ta marre kurre e ti do kalbesh brenda,deri sa te kthesh patkonjte nga dielli…

 8. Beso says:

  Cari i shqiperise i paprekshem do te perfundoje ne burg se shpejti.
  Aty mund te shkruash pa fund kryeveprat e tua gjeniale duke treguar te verteten. Kjo ka per te bere me te pasur se kurre.
  Trego gjitheshka qe c’ke bere ne forme kujtimesh. Do terheqesh nje publik marramendes se do jete bestseller i kategorise thriller roman i zi. Regjizoret me te medhenj ne bote do te frylezohen nga kryeveprat e tua dhe do te te bejne te pavdekshem.
  Reflekto mire Sali Berisha. Historite me te bukura te njerezimit jane ato ku djalli ben ligjin.

 9. demokrati says:

  BE dhe SHBA jane dy modelet e demokracise per te cilat shqiptaret krijuan dhe iu bashkuan PD. Perderisa PD ka nje kryetar de jure qe i bejne syte xixa she shikon me shume se nje BE, perderisa drejtuesit e PD jane totalisht te paafte qe 27 vite pas rrezimit te diktatures nuk ka nxene akoma ABC e demokracise atehere perfaqesuesit e SHBA dhe BE jane me se te mirepritur per tu bere udherrefyesdhe dhe protector jo vetem te demokracise se deformuar shqiptare por edhe te sjelle ne islla klasen politike sa te korruptuar aq edhe infantile shqiptare. PA SHBA dhe BE Shqiperia do te kthehet pas dhe do ti perngjaj nje xhungle, ambasadoret e nderuar po bejne ate qe shumica derrmuese e shqiptareve kerkojne tash 27 vite qe ta bejne perfaqesuesit e tyre politike. Protektorat amerikan? Mire se te vije.

 10. DETARI Atllantidhes? says:

  Nderhyn vetem ne rast se ish kryeministri i nji vendi ,eshte vegel e shemtuar i sherbimeve lindore………,dhe kur ai vend eshte burdello dhe nuk ka funksional demokratik sistemin e xhusticias !

 11. Kur i vjen ngordhja qenit shkon permjer ne dere te xhamise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *