FOTOT/ Ironia e fatit? Suedia në flakë si pasojë nga përleshjet

A kishte Donald Trump-i të drejtë sa i përket Suedisë?

Përleshje me policjinë dhe zjarrvënie të makinave pati në periferi të Stokholm-it, disa orë pas deklaratës së bërë nga presidenti i SHBA-ve.

Persona të përfshirë në përleshje nisën që t’u vinin flakën makinave, të hidhnin gurë ndaj policisë dhe bastisën disa dyqane në lagjen Rinkeby, pas arrestimit të një shpërndarësi droge.

Tensioni ndodhi në veri të Stokholmit, në një zonë ku 75% e banorëve janë emigrantë.

Policia u detyrua që të qëllonte ndaj protestuesve për t’i paralajmëruar.

Trump-i i bëri komentet e tij në lidhje me trazira nga ana e emigrantëve në Suedi gjatë një mitingu të dielën.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-14.jpg","attachment_id":636766},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-13.jpg","attachment_id":636765},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-12.jpg","attachment_id":636764},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-11.jpg","attachment_id":636763},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-10.jpg","attachment_id":636762},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-9.jpg","attachment_id":636761},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-8.jpg","attachment_id":636760},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-6.jpg","attachment_id":636758},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-7.jpg","attachment_id":636759},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-4.jpg","attachment_id":636756},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-3.jpg","attachment_id":636755},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/suedi-2.jpg","attachment_id":636754}]

8 komente në “FOTOT/ Ironia e fatit? Suedia në flakë si pasojë nga përleshjet”

 1. Alban says:

  Ose ose, sherbimet qe mbajne ne kembe Tramp paguan ndonje mavri qe te shkaktoj trazira sa per ti dal fjala atij gallopit.

 2. keng spartane per miting says:

  shif kur t dali trumpi dhe t thot se ai esht parashikus I s ardhmes.

 3. Usa says:

  Jam dakort me Albanin.
  Mjere Amerika ne dore te kujt eshte.

 4. tom says:

  Nje genjeshter me brire dhe lajm i sajuar.

 5. Edhe ti says:

  Edhe pse ju a kuptoj ironine komentueseve te mesiperm, them qe nuk ka nevoje qe trump te behet nastradamus me turmat afrikane dhe te azise qe vershuan vitin e kaluar ne europe .Dihet qe keto do jene dhe jane probleme qe do vazhdojne te zgjerohen.Ajo qe eshte per tu habitur qe neper gazetat europiane liberiste ,te te majteve ,apo te atyre te tipit WELKOMMEN REFUGEES jane shkruar vetem dy rreshta te vegjel aq sa me zor gjeta edhe artikullin ,koencidence valle ?

 6. Ada says:

  Shqiptaret jane shume te zgjuar dhe kane nje talent te madh qe quhet narcisizëm !!!

 7. Eni says:

  Shqiptaret jane shume te zgjuar dhe kane nje talent te madh qe quhet narcisizëm !!!

 8. Treviso says:

  Ndoshta puna me e pershtatshme per zotin Tramp do te ishte si parashikues dhe jo si president i SHBA.se.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *