Kreshnik Spahiu: Ambasadorja Vlahutin, një fshatare nga Kroacia që ka ardhur të mbushë xhepin në Shqipëri!

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus, kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, foli me një gjuhë të ashpër për ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin.

Ai e quajti një fshatare nga Kroacia, e cila do të mbushi xhepin me para dhe do të largohet nga Shqipëria.

Është një fshatare nga Kroacia që është akuzuar për korrupsion si në Kroaci, edhe në Shqipëri.

Vlahutin ka vendosur 140 deputetë rresht në Shqipëri dhe u ka treguar se si do të bëhen reformat.

Pyetja është a ka përgjegjësi politike nëse reforma dështon?

Vlahutinit nuk ia ndjen fare për reformën, mbush xhepin me para dhe largohet më e pasur sesa ka ardhur.

Nëse opozita e ha presionin e ndërkombëtarëve, atëherë ka për të qëndruar 12 vite në opozitë”, tha Spahiu.

Kujtojmë që nga BE-ja ka reaguar për protestën e opozitës Maja Koçijançiç, zëdhënësja e KE, e cila tha se debati politik duhet të zhvillohet në parlament dhe jo jashtë tij.

Ndërsa lideri i opozitës, Lulzim Basha u tha protestuese se në rrugën e tyre kanë mbështetjen e ndërkombëtarëve.

REMOTE_ADDR:[]

65 komente në “Kreshnik Spahiu: Ambasadorja Vlahutin, një fshatare nga Kroacia që ka ardhur të mbushë xhepin në Shqipëri!”

 1. Adami says:

  O Niku, sa lek do t’me llustrosh kepucet? Se i besojn Shqipetaret genjeshtrave te tua, po mos e vrit mendjen.

  1. Kujtimi says:

   Mos u teriq e nderuara AMBASADORE ke krah shumicen e Popullit. ATA VETEM BALTOSIN KAN DITET E NDERUARA . PLERA

   1. Adriatik says:

    Kur turkoshqiptari spahiu merrej me Greqine ishte i mire per ju turkoshqiptare. Ndersa sot eshte i keq.

  2. Kujtimi says:

   Niku si ata Minjt e Haleve

  3. VK says:

   Nik qytetari qe deri dje hante buk qe ishte gatu ne hale, po na tregon fshatarllekun kroat. Ik mer bythshqyer se qyetet e shqiperise jane si hale kroate nga qeverisja e plehrave te seres tende.

  4. sadiu says:

   E kupton se me c derr kane te bejene shqiptaret, me nje idiot si puna e Spahiut???

   Edhe vere ne karrige kete derr te eger??

   1. Toni Fieraku says:

    Nuk eshte idiot! ishte cdo gje e llogaritur. Ai ne zgjedhjet e kaluara doli gjasme i pavaruar thjesht qe te merrte vota nga e majta. Sikur nje dy deputet te merrte edhe pastaj bashkonte keto deputet me PD. Po nuk morri asnje edhe ky plan deshtoj. Ne fund fare doli e verteta me protesten te cadra. E mblodhi “tufen” e tij e bashkoj me PD. Keta jane v.k.. Bashke me Liken qe e perdredh sa here andej, ose rasti flagrant i Kac Ilsmamit. Njerez pa dinjitet..b.ira! Por ka edhe shume dele qe i perkrahin. Rob me probleme qe vijn nga familje me probleme, qe jane mesuar te perfitojn ne menyra jo te drejta deri te ata pabuksit qe e shesin voten per nji thes miell edhe nuk ja kan haberin fare qe jetojn ne evrope ne 2017. Ata jane akoma ne mesjet! Keto jemi ne! Uroj sot ne 2017 te jene ne pakice keto njerez. Edhe zgjedhjet e 2017 do jene indikatori kryesor nqs po emancipohet shoqeria shqipetare! Me mend ne koke njerez! Jini racional! Kush nuk e kupton fjalen “racional” mund ta studjoj ne google!:) Racional kur te veni para kutise…mos u rrembeni nga ndjenja, nga fjalime liderash…arsyetoni me racionalitet….ca eshte prioritare ne jeten tuaj qe e ardhmja te jete me e mire? Cili eshte ndryshimi qe te arrihen keto prioritete? e keshtu me radhe pyetjet..deri te pyetja kur te jesh para kutise: CFARE MUTI DO BEJ ME KETE VOTEN TIME? Fatkeqesisht ne Shqiperi nuk votohet per partine me te mire…por votohet per ate me pak te keqe! Edhe sot ka nji parti me pak te keqe qe po perkrahet edhe nga Evropa edhe USA. Ndaj hapni syte…ksaj radhe duhet te votohet keshtu! Ta hedhesh voten prap per PD ose LSI eshte vote e humbur! Pse? Jo se PS eshte super, por e para sepse PD nuk diti te rinovohej. Kishte shansin te rinovohej me njerez te rinj ne zgjedhjet e fundit parlamentare por nuk e beri dot. mbizoteroj frika e liderave te ruanin pasurite e njerzit e tyre. Qytetaret qe jane PD-ist ti hapin zelet edhe te shohin ku po e cojn popullin. vertet mund te ken ndonji vend pune per 1-2 vjet ose ndonje perfitim te vogel, por kjo nuk zgjidhje asgje. Prap ngelesh ne llum! Lere pastaj LSI. Problemi me i madh i shoqerise shiqptare. Nuk them qe te votosh PS eshte maksimumi, por eshte zgjedhja e vetme e zgjuar. Te filloj pastrimi sipas radhes. PS u vete pastrua nga Nano, tani PD duhet te pastrohet nga Sala (edhe Luli i bie) ..me pas Likja…edhe zgjedhje e ardhshme pse jo edhe Rama! Ndaj, me mend ne koke te kutia! Person i zgjuar eshte ai qe eshte racional ne zgjedhjet e tij! U kuptume or taj!!! 😉

    1. xhulio says:

     Nje sherbetor qe kerkon te zgjase jeten e oligarkise ky Fieraku edhe pse fshihet pas emrit Toni. ne rastin me te keq nje vlleh, me te mire ndonje nga ata camet mafioz te Fierit.Asnje zgjatje me. Vendi eshte ne zgrip te ekzistences.perpara nje reforme si krijese e ish sekretareve te partise se punes mes nje mjedisi mafioz, te papermbajtur qe ne emer te se majtes po varferon gjithmone e me shume shumicen e popullit.Nga ana tjeter nje Berishe i diskretituar familjarisht me nje bande qe i shkon prapa besnike per te mbrojtur pisllieqet dhe jo per parime.Ne mes padrinua, al Kapone i Shqiperise, rrjepesi i popullit ne emer te hajduterise shekullore te skraparllinjeve fshatae te varfer.Cila eshte zgjidhja? Bojkoti ose fuqizimi i nje poli te trete, jashte tyre.Ndoshta grupi i ardhur nga SHBA bashke me partine e Bojaxhiut.Mund te marrin dhe Blushin, pse jo dhe Kokedhimen, ish pronaret e vertete dhe ish te perndjekurit e tradhetuar.Ndodhta do t u duhet nje periudhe tranzitore per te eliminuar kete klase poltike qe ka mbetur ne klase.Jo me burgime.Populli s mund t i mbaje plehrat edhe ne burg.Sekuestrim gjithe pasurive te vena ne menyre te paligjshme.Tonii ka pak djallezi propozimi ne favor te nje te cmenduri, injoranti( as vizatime s’di te beje mendja e tij e coroditur), te droguari dhe imorali megalomadh.Ne esfel te shkojne te gjithe.

  5. Spartaku says:

   Adami! Opo çfare duan keta muter? Duan votat,kush jua jep? Duan pushtet keta pushta,kush jua jep? Keshtu siçpo bejne e po yallen me popullin shqipetare dhe po peròmojne Ameriken dhe BE-n,kurren e kurres nuk ju JEP NJERI VOTEN.ATA ME KETO QE PO BEJNE KURREN E KURRES NUK I DO NJERI NE PUSHTET.T’A SHIKOJNE ME DYLBI.

  6. Timi says:

   Keshtu fliste Enveri per Europen. Keta bastarde komuniste jane kthyer kundra Europes dhe Amerikes. Duan te na cojne me vendet arabe. Eshte udhezim i Serbise.

  7. €piriiiiii says:

   E mooo Nik Xhelatina na rruaf Topet o Qitetari i Shqipnis. Paske Pjerdh fare o i ziu ti. Mer Dylbit e dil 1 Xhiro nga Kroatcia te shohesh kush edhte Fshatar e kush Qitetar o bole.

  8. gjoka says:

   O kokrra e gomarit! Vlahutin te qet per xhepash ty edhe nje vister “dinakesh” te ashtuquajtun “te zgjuar” qe ka mejhana shqiptare!

  9. J says:

   Më i ndyri në Kroaci ,është më i pastër se më i ndershmi në shqipëri .

 2. Diana says:

  Kur s’te ha mortja o palaco…me 700 pale fytyra ….I peshtire ne pafundesi….

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o ripjellja po nuk ishit ju qe gati ingrejtet monument ktit para kater vjetesh???mos gaboj kur tha sala n burg ju e bote gati hero apo jo????jasha ripjellja

 3. WEB1 says:

  JKur u be edhe ky lloj parafangoje te jape gjykime ,dhe behet perfaqesues i flakte i demokracise ,,,,,,,mos ngelte gomar pa pellitur .Nuk njoh njeri ne politiken shqiptare te kaloje nga thirrjet per shqiperi etnike dhe perralla me mbret ,ne sahan lepires me patente brenda nje 5 vjecari !!

 4. Jatroi i bythes te papa Tfgs 1 says:

  Beqir kaçurrels. Ti sikur doje ta fusje ne burg ” qytetarin berisha” ca vite me pare.

 5. shqiptar says:

  Edhe nese eshte FSHATARE cfare te keqe ka? Ke te drejte kur thua qe s’mund te drejtoje reformen, pasi nuk ka pergjegjesi as politike as morale. OK Niku? Fshatare apo qytetare, si ne mentalitet apo me gjendje civile, s’ka lidhje me ate qe po ben. Ndihmen e saj dhe te kujtdo dashamiri tjeter e pranojme.

 6. Endri says:

  Nik MORRI. KY QE I KERKOJ NJE VAJZE 250 mij $ qe ta bente deputete.
  KY ESHTE NJE IDIOT QE SKA 2 PARE TRU DHE ESHTE I PA SHKOLL. ZERAT E LIGE THON QE ESHTE PAK HOMO PO NEJSE.

 7. keli says:

  Ky është një zhgarravinë,fityrë e së keqes.Pas vetingut, skeni për ta dëgjuar më!
  plehërat, në kazanin përkstës!

 8. Labi Vlore says:

  Nik Spahiu ose shkurt “Sorra Kuq e Zi”. Krra krra krra krra krra krra krra.

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Nje palo rrugac qe ka bere kerdine ne gjyqesor. Edhe ketij do I dali emri po prisni.. Dridhu e sperdridhu qerrata skeni vrime ku te futeni..

  1. fredi says:

   Kreshniku me bamir topin president e bene kete katrahure ne gjyqesor e prokurori duke mbushur xhepat e tyre se ishin kothere dhe tani degjojme kete kanarine te kendoje se i ka xhepat plot sa dhe lukun e nderoj .turp o popull qe degjon kete turp

 10. Tani says:

  Aman o ka bythqire plot si ky, nuk e merr njeri seriozisht se duket palaco

 11. Albanistan em i dashtun says:

  Ka ofendu gjithe fshatarett Niki Islamiku. Po Spahiu nga e ka origjinen? KY ka ofendu edhe Meron me kete rast.

 12. Tironsi says:

  Po nga je o shoku, nga Parisi?
  Ti je i zhvilluar keq o kokebole me kembe bretkoce !
  Na mbyten qëniet hibride!

 13. LORA says:

  Eshte lajm i mire;si nje kredencial marxhinal per te respektuaren kryeperfaqesuese te EU ne Shqiperi,zonjen Romana Vllahutin.
  Nik sorren me dylbi e kane zene konvulsionet e shpagimit,per krimet e tij te perbindshme nga poltroni i zv.kryetarit te KLD-se,,,,,si tregetar i vendeve te gjyqtareve dhe i percudnimit kriminal te gjyqsorit.Spurdhjakut spahi i ka mbet cadra me mcef kryet,si strci,,,,por edhe ai e di qe e ka te kote.
  Vetem falnderim per punen e deritanishme te zonjes Vllahutin.Uroj pershpejtimin e ritmeve te Vetting-ut dhe reformimit te drejtesise.

 14. bisturia says:

  Te paska hyre vetja ne qejf o langaraq.

  Po nuk keni faj ju jooooooo jooo , fajin e kane ata qe ju perkedhelin juve , dhe ju krehin bishtin , ju doni lidhur me tel dhe tu treqesh zvarre deri sa tu dale shpirti.Na e neveritet vendin o kelysha qelbesish.

  I jepni gojes para de mbrapa , se e dini qe ata jane me kulture demokratike dhe i respektojne edhe langaraqet sic je dhe ti, njelloj si intelektualet.

  Ti doni Putinin te te vije hakut ,deri sa te hash mutin tend……….. qe ta lusesh vdekjen dhe ta paguash per te te ardhur o pjera e planetit.

  Po ka me katundar se ty qe pervec mutit nuk di te besh gje tjeter, ore hajdut xhepash ????? Ptuuuuuu o rrace qelbesi

 15. Rr. B. Gramshi. says:

  Analizoni me kujdes deklaraten e ketij Kerrick ku pa u thelluar ka thene nje te vertete; “Nese opozita ha presionin, (nenkuptohet nese votingu do te zbatohet) opozita d.m.th PD do te qendroje 12 vjete ne opozite.

 16. Epo kjo pune! says:

  he mer hidhja prangat berishes se e ke aq prane…. dole dhe me dylbi per te ruajtur detin dhe sot e ka autorin perbri. Hidh napolonin vallen ti dhe mbase te dorovisin me ndonje lek se njerez pa bythe jeni te gjithe, o gazeta, po pse harxhoni megabyte per kesi lajmesh, na lini rehat, merruni me kauze reale, bojkotojini keta plehra se ju ndotin faqen

 17. Fjerakja says:

  I Niku o BUALLA, cfare te flet !

 18. Relax says:

  Romana Vlahutin?Eshte kroate,…nuk kam dijeni a kemi ndonje popull vella me te afer se kroatet,per nga gjaku,…Ne te gjitha evenimentet sportive nderkombetare ku nuk merr pjese Shqiperia,e ndjej veten te perfaqesuar nga kombetarja kroate.Fjalen(me qellime ofenduese) ,fshatar-e,e perdorin ata qe jane fshatar ne kuptimin e plote te fjales,pa marre parasysh ku jetojne ne fshat apo ne qytet.Vazhdoni punen moter e nderuar Romana Vlahutin.

 19. Liu says:

  Me mire fshatare o shpifesire se sa me 200 fytyra si ty o njeriu me I urryerr

 20. AVNI RUSTEMI says:

  IDIOT . TY TE TAKON TE RRISH ME VIZE NE TIRANE O LEGEN. NA BERE KARAGJOZE NE SY TE BOTES. PHU PLEHRE.

 21. Alban says:

  Po deri dje ngele duke i thene partia Bolshevike ksaj PDs, dhe sot je be brek e byth me to.

 22. DRINI says:

  Ordiner i pa ndreqshem.

 23. artan says:

  ik e re nuk je veç nje kokra e idjotit shqiptaret njeres si ty qe dhe vet nuk e din se cfar thon kan per tja treguar vendin shum shpejt.por nuk ke faj ti kur te therrasin neper emisjone .

 24. Nick says:

  Bashibuzukut ngjyren e tepert te flokeve po ja thith truri!

 25. buj says:

  ky mashtrues ordiner qe desh boni shkrumb e hi enrrdat e ca te rinjve idealiste e patriote eshte me keq se sa agjenti serb qe na vendos kufijte ku i do qejfi… plehree!..

 26. Liu says:

  Me mire fshatare se sa injorant si ty o shpifesire

 27. ani says:

  I papjekur komplet, pa bosht thjesht i ka shkrep te behet minister. Te pakten mos ofendo Kroatet qe i kemi miq.

 28. Shqiptari says:

  Haha Mero, spaska asnje koment kunder Vllahutin!
  100% si votimet e Enverit!

 29. Skam cfar te shtoj, I kane thene te gjithe komentuesit me lart cfar karagjozi, shumefytyreshi eshte ky person i lartpermendur….

 30. Chicago says:

  O Niku Po fshatrat kroate jane me mire Se qyteti! Te ishim dhe ne si fshatrat e dalmacise o kreshnik idiot bythlepirs pse duhet te besojme ty dhe lulushin

 31. Fitim says:

  po ku ke ftyr ti langaraq te ofendosh njeri , po ty do besojm mor pederast, qe ka 25 vjet qe e keni katandis ate vend , dhe tani me paturpsine me te madhe don te hedhesh balte amerikanve dhe europjaneve , qe ta dish ti niku te gjith shqiptaret kan me besim tek te huajt se tek shqiptaret , nga qe nuk beson me askush tek ju , kshu qe niku fuck you

 32. Ermir Beka says:

  Bravo VLAHUTIN. Shume faleminderit per mbeshtetjen. Niku me Bashen jane kriminela. Duhen future ne burg.

 33. kalemi says:

  ky Kreshi me te vertet te fut FRIKEN – kurse ne i fusim LLOZIN – te qifja udhet o Kresh gjysmetroshi !!!

 34. Tiku says:

  O NIKU A E KE ME TE DASHUR ARTAN PECANIN? AHH TI JE NJE BQ QE E KE FILLUAR QE KUR SHKOJE ME KLASEN NE PUNE VULLNETARE.

 35. Emigranti says:

  E nderuara z Vlautin si nje zonje me ndjenja te pastra te vellezerve tane Kroate se bashku me ambasadorin Lu ndjejme kenaqesi T’JU falenderojme per kontributin Tuaj .Mos u cudit per idiotsite qe degjon ketu .Qe ta kuptosh mire se kush eshte Kreshnik Spahiu ne e kemi quajtur Diarea e ketij vendi.Populli Ju do, jeni ne rruge te drejte,Ju prifte e mbara.

 36. danilo says:

  Niku qykapiku Ti do rrahur me gjethe fiku

 37. ortopedi says:

  Or ” kompetent ” i (zh)drejtesise, si mendon ti
  se jane harruar bemat e tua.Ato te korrurat e tua
  kur u merrje gjyqtareve jo vetem per transferim,por edhe per
  vendimet qe merrnin ne favor te klienteve te tu! Pa le qe nuk harrohen edhe fjalet e tua kunder
  kastes berishiane ect,ect.
  Do tu ngecibn ne gryke o hajduter e mashtrues ato cfare i keni marre ketij populli.

 38. Ollga Toronto says:

  Nik Spathiu,Mediu,Saliu,Balliu,Vasili,Manjani,Islami,Shejtani,Meta,Lulushi,Blushi etj,jane bere grusht bashkuar kunder vetingut,por me i rrezikshem per momentin eshte Ilir floriri me blloke ne dore.

 39. e sakte says:

  Je shume ne rregull Kreshnik! Populli shqiptar historikisht ka vuajtur nga idilizmat dhe sidomos te huajt I ka pare si “te paprekshemit qe kane rene nga qielli”. Keta harrojne qe kjo zonje konkretisht eshte nen nje investigim teper serioz qe s’e besoj te dale palagur. Ne fund te fundit edhe te huajt njerez jane, dhe kur shikojne dele te shperndara, marrin rolin e “dashit qe prin kopene”.

 40. ali vlora says:

  O Kreshnik o zhapik. O majmun omashtrus ! Po tisikur ithe: zvarraniku i fundit i Beogradit ! Oplere o ordiner. Si te mban kjo toke.

 41. ali vlora says:

  O Kreshnik o zhapik. O majmun omashtrus ! Po tisikur ithe: zvarraniku i fundit i Beogradit ! Oplere o ordiner. Si te mban kjo toke.

 42. ripjellja says:

  Keta rilindasit jane te papare e shajne me liber shpie nikun e shqiperise etnike per nje kartore kroate. Kjo eshte raca e ripjelljes qe kush shante leninin maon causheskun e conte dhe djalin dhe vllain tek 7 penxheret keshtu jane keta karatelindur.

 43. Beni says:

  Me vjen turp qe kam nji mbiemer me kte zhapikun .na turperoj ja qifsha racen

 44. aqif tahipi says:

  Ti je loqe gamori komplet o i shkrete.Sa me teper idiote si ti te mblidhen nga e “djathta ” aq me teper do rrini ne opozite or derr katunari.

 45. Popull says:

  O Tema, na e shpifet me fytyren e ketij psikopati te shitur per pese pare xhepi.

 46. o Dio mio says:

  ky eshte i pari per ne burg bashke me topin prandaj bertet. mbron milionat qe s ja numeron njeri dhe gjyqtare e prokurore qe e kane ble vendin e punes te ky hale.
  kujton se nuk e di vllahutinja listat tuja te cmimeve mor hale.
  o zot s ka asnje ky vend qe te punoje e te pastroje .

 47. undefined says:

  O loqe po ti vete e di se ca je

 48. undefined says:

  O loqe po ti vete e di se ca je

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *