Mbani lotët/ Basha nxjerr gruan të flasë në çadrën e protestës: Kam vuajtur shumë në jetë. Ta bëjmë Shqipërinë si Holanda

Lulzim Basha ka nxjerrë sot të flasë edhe gruan e vet holandeze në çadrën ku qendrojnë protestuesit.

Aurela Basha tha se ishte aty si përfaqësuese e brezit të parë të të rinjve shqiptarë që në vitet 1992-1993 iu dha mundësia të iknin jashtë shtetit për një jetë më të mirë.

Sipas saj, Shqipëria duhet të bëhet si Holanda dhe vendet e tjera europiane.

Dhe këtë gjë, do ta bëjë Basha!

“Unë doja të thoja që jam këtu si bashkëshorte por jam këtu edhe si nënë e dy fëmive të vegjël.

Jam këtu edhe si përfaqësuese e brezit të parë të të rinjve shqiptarë që në vitet 92-93 iu dha mundësia të ikin jashtë shtetit, të studiojnë e të kenë një mundësi për një jetë më të mirë.

Jam këtu edhe si bija e atyre prindërve, nënave dhe baballarëve, që na rritën me aq sakrifica.

Dhe sot, është detyra jonë që ta kthejmë këtë sakrificë mbrapsht.

Është detyra jonë që sot të bëjmë ne sakrificën tonë.

Tani që ne dimë më mirë, kemi parë më shumë, është detyra jonë që të qëndrojmë këtu në këtë shesh e të mos pranojmë asgjë më pak se sa standardet europiane.

Ne nuk jemi qytetarë të dorës së tretë, ne nuk duam standarde të tjera, ne duam standardet e vërteta.

Ne i kemi parë këto standarde, e dimë shumë mirë se çfarë janë ato.

Ne duam për Shqipërinë atë që do çdo europian për vendin e vetë”, u shpreh Aurela Basha.

57 komente në “Mbani lotët/ Basha nxjerr gruan të flasë në çadrën e protestës: Kam vuajtur shumë në jetë. Ta bëjmë Shqipërinë si Holanda”

 1. Ilir says:

  O zot cfare komunistash i ka pasur prinderit kjo! Gjysherit e mi te persekutuar po levizin me varr kur kjo perfaqeson te djathten shqiptare.

  1. racionali says:

   Leri moralizimet Aurele!!!.A e din ti se ne Hollande nuk te vret njeri kur proteston kunder qeverise Aurele!!!! . Kur ka pakenaqesi per nje ndeshje futbolli (tifozet bejne vandalizma ne qytet dhe kunder policise duke gjuajtur me gure dhe shkopinj )NUK TE VRET NJERI NE HOLLANDE AURELE.Burri jot ka vrare 4 njerez, e degjon 4 njerez i ka vrare per mos tu ngritur kurre kurre me AURELE !!!!! Vrasesi kthehet ne vendin e krimit. Ne Demokraci nuk vret njeri Aurele !!!! Ne se do te ishit ne Hollande ,me vjedhjet -vrasjet – korrupsionin – tradhetine qe ka bere yt shoq Lul Basha do ta kalonte pjesen tjeter te jetes ne burg Aurele. ” Shpetoi ” me procedure duke mare raport mjeksor nga doktori i pediatrise Aurele !!! Ka nje zot lart qe te shikon edhe ty se si mashtron dhe genjen ,por mos u merzit se heret a vone do te paguani per cfare keni bere

 2. Sanço says:

  Harrove te thuaç qe e ke babin pak hajdut. Duke qene se erdhet si familje nga [email protected], klasike brekegrisur katundare shqiptare e gjetet edhe ju rrugen per para. Babi i futi duart neper thesa kur Sude jevga dhe Rrapushi falimentuan banken kjoske. Pastaj erdh Lulushi qe vazhdoi traditen e hajduteve me nje mega futje duarsh tek “rruga e kombit”.
  Parate qe keni jane te tjeter kujt.
  Ndaj ta mbeshtefte fort idene Holanda dhe Kina moj kopuke me lesh e Xhaferrit.

 3. ciku says:

  Po ku ishte kjo zonje kur burri i saj si MINISTER I BRENDSHEM vrau 4 vete ne bulevard ???!!!!

  Kete standart ka Holanda dhe BE ???!!!!

 4. robert says:

  Suratin si prostitute e regjur dhe e plakur para kohe nga gojoret qe ka bere ne Hollande ….

 5. Arben says:

  Talluni se keni gjete hej ju shitofte zana

 6. Dinamo says:

  ahahahahahhahahahahhahahahahhahahahhahahahahahhahah 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 7. Korabi says:

  Ik ore bajgë andej nga ke ardhë.
  Po atyre që vrau tët shoq me gjakftohtësi në atë vënd që ke vënë ti bythën e qelbur kush jua rrit fëmijët.E ke pyetur ndonjëherë veten?
  Unë kam veçse një lutje:Ato lek e pasuri që ka bërë tët shoq duke vjedhur e vrarë shqiptarët mos i hëngshi e gëzofshi as ju e as fëmijët tuaj.

 8. kashi says:

  po me qe do ta bej shqiperine si hollanda, pse nuk e pranon pasaporten shqiptare

 9. Ollga Toronto says:

  Rreth kriminelit Sali Qenit dhe kelyshit te tij Lulushit jane mbledhur te gjithe piset e kombit si,Shku-llaku,Bushati,Qimi ose Qimja,Bejtja,Fevzoua,Lubonja,Lef-si,Sonila ose Sorra,Baliu,llapazani Prec Zogaj,Ilir Meta,Duka i krimit,Ballistet,zogistet,i kudondodhuri batakciu i Gerdecit Mediu,dhe qershija mbi torte sharlatani Kreshnik Spathiu,per te rezuar Edi Ramen,i cili ju prishi te gjithe planet per te vjedhur kete popull.Edi Rama trazoj ujin e ndejtur ku vegjetonin keta pisa prej mbi njecerek shekulli,dhe tani e shikojne vehten jo vetem jashte loje por dhe te rrezikuar nga drejtesia.

 10. vlonjati says:

  kjo ishte e para ne hollande qe pa filmin 50 hijet rrockes.

 11. ,, says:

  Nuk behet shqiperia me brigadjerin luli lulishtarin e hollandes.vetigu do te triumfoje.fajtoret para drejtesise.

 12. Fatosi-kosove says:

  Thone se historia perseritet dhe vertet ne shqiptareve po na perseritet e vardiset,dikur millosheviqi nxirrte “nanen shiftare” buba morinen qe tu fliste shqiptareve ne kosove qe tmos bien viktim e irredentisteve pasi duan shkaterrimin e jugosllavise thoshte ai pis dhe bashkimen e kosoves me Shqiperine,dhe quditerisht edhe ai e ajo kishin shqipfoles qe qanin kur fliste ajo,por vertet me dhemb shpirti kur shof njerez qe jane bere loder e bashes dhe e sali berishes kue edhe pas vrasjeve,dhunimeve e poshterimeve qe na bani i shkojne pas,nuk do te doja te isha ne lekuren e tyre,eshte edhimbshme ta pranojme se te gjithe ata aty qenkan kriminel,per kreshnik spahin e dinim pasi para tre vjetesh kerkonte varjen e sali berishes ne shesh tash kerkon varjen e Rames,te cilit mund tia amrri vetem kalemin ne goje dhe te luan me te,race e poshter.

 13. Tirona says:

  ???????????????
  Kjo petfaqeson brezin e ri qe kon studju dhe punu ne perendim ?????????????????????????
  Kerkoni ne google kjo nuk ka asnje karriere profesionale si dhe ka mbaru per gjuhesi ne universitetin e Elbasonit , ku nuk di te lidhi dy fjale ??????????????

 14. Timi says:

  Hipokrizia nuk ka kufij. Habitem se si këta qytetarë i ndjekin pas.

 15. Renato says:

  Burri yt se bashku me berishe e company, nuk meriton te marre pushtetin ne tavoline, sepse ai merret vetem me vote, por duhet te dalin perpara drejtesise si vrases te 21 janarit 2011 e shkaktare te tragjedise se gerdecit.

 16. ximi says:

  peka veshtrimin e lulit

 17. Zhozituta says:

  Mbylle gryken ti zhabe muti dhe mos na trego perralla me zhardhoke Hollande. Cfare i the tet shoqi diten qe ne mes te Tiranes u vrane si qen kater burra? Bushter!!!!!

 18. Fred Cola says:

  Te dalesh ne protesta per te mbrojtur sojin dhe sorrollopin e ketyre hajduteve,kriminelave, eshte nje cmenduri. I bihe ti mbrosh pasurine ketij sterfyelli qe ska piken e llogjikes kur flet. O zot si nuk u mbushen me mend keta njeres.. ooo popull i mjere qe te piven gjakun per 25 vite rresht. Mendo pak se cfare i kane bere shqiperise se mjere kete qener.Bashke me salen dhe me lulin..e degjeneruan ate vend, e poshteruan,e copetuan,e kthyen ne prostitucjon, territorin e bastarduan, 1000 te zeza i kane bere Shqiperise se mjere.Ata vetem nje gje ju vjen hakut.. Varja ne litar dhe jo me tju besosh fatin e jetes se femijeve te pashpirteve qe popullin e tyre e duan vete te vdekur .

 19. FIX 316 says:

  Le te na sjellin parate,qe i kane cuar ne Hollande, qe ta bejme Shqiperine Hollande.Mos qani shume per popullin,se na beni edhe neve per te qare,dhe mund te vijme me nje shkop,qe tju nxjerrim nga cadra…….!

 20. Moj prostitute, zoti ti marrte femijet, si ti dhe ai luli i vocerr mori baballaret, djemte vellezerit e shqiptareve. Harram ato lek qe keni vjedh dhe i gezoni duke bredhur. Harram moj qelbesire. Zoti ja u marrte hakun.

 21. Zeni bukres says:

  Sa ka vuajtur kjo e shkreta ….se ju dha mundesia te ikte jashte shtetit kur njerzia gezohej se blente miell vaj buk te tregu zi nje her ne jave….kjo rrocka bente qejf ne Hollande. Po si tu dha kjo mundesia se na cudite!! njelloj si more apartamentin qe te ishe afer prinderve….apo kur ben shomin tek Bienkorf ne Amsterdam. Hipokrite te marre. Votojini kta te marre qe jetojne me gjakun e popullit te kthejne rrumpallen edhe nje here.

 22. lola says:

  e bija e nje hajduti,gruaja e nje hajduti dhe motra e nje hajduti.Ca i bie te jete thoni juve? nje hajdute profesioniste.

 23. Xhemi says:

  Boooh, sa plake e shemtut qe qeka kjo Aurelia… syte si pordhe

 24. Bardhi Tolabi says:

  Kush thote se,Lulushen nuk e “mbeshtetin” nderkombetaret?Ja prova,ka erdhur prej Hollandes,zonja Lullushit,per te shprehjur “perkrahjen” e “pakufishme” dhe te “palekundur” ndaj budallait te saj.Me vete,kjo zonjeza,ka dhe disa letra,”konfidenciale”,prej disa dylbereve Hollandeze,miq te “vyer” te koheve te rinise te Lulushit…

 25. lola says:

  Pse nuk Dole ti moj ” zonje ” ne protesta kur “Burri” yt volli leket dhe gjakun e ketij populli ,pse nuk Dole kur ” Burri ” yt dha urdher te qellonin mbi njerez te pafajshem ,moj “Zonje e vuajtur shum ” qe er do dhe Shqiperin si vatera e droges Hollanda ,ske faj moj ” zonje” do akoma pasuri ,SE nuk ju mjaftuan ato qe moret drei tani nga vuajtjet dhe gjaku in ketij ,populli . Ju doni plumbin dhe ate er kein pak ,si Lulja jote ashtu dhe Salit me Kompani skeni AS karakter,as dinjitet ‘AS turp er asgje tjeter ne kete bot ,jeni te pangopur Duke vene pasuri nga gjaku in popullit dhe fukarenjeve,

 26. lola says:

  Pse nuk Dole ti moj ” zonje ” ne protesta kur “Burri” yt volli leket dhe gjakun e ketij populli ,pse nuk Dole kur ” Burri ” yt dha urdher te qellonin mbi njerez te pafajshem ,moj “Zonje e vuajtur shum ” qe er do dhe Shqiperin si vatera e droges Hollanda ,ske faj moj ” zonje” do akoma pasuri ,SE nuk ju mjaftuan ato qe moret drei tani nga vuajtjet dhe gjaku in ketij ,populli . Ju doni plumbin dhe ate er kein pak ,si Lulja jote ashtu dhe Salit me Kompani skeni AS karakter,as dinjitet ‘AS turp er asgje tjeter ne kete bot ,jeni te pangopur Duke vene pasuri nga gjaku in popullit dhe fukarenjeve,

 27. QUKAPIKU says:

  Nuk i takon asaj te flasi. Ajo duhet te heshte.
  Prandaj num beme perpjete ne as keto 26 vjet sepse flurin e te djathtes e moren ish-komunistet
  Ja Aurela, goca Xhaferrit , ish sekretari i partise ne Ushtri -Zbulim.
  Keta duan te kamuflohen mdersa ai komunisti i ndershem thote thjesht :”Jam i majte “dhe kaq .Kurse goca babit thote :”jam demokrate”
  Pa me thuaj te drejtat e kujt mbron ti ?
  Sigurisht si e djathte mbron te pasurit por ne rastin tend te pasurit me paduri te vjedhur. Prajdaj duhet te beni be e rrufe juve qe te ju besojne. Po kush ju bezon juve moj zonje ?
  Ti gruaja e atin qe vrau 4 bir nenadh ne bulevard. Gruaja e atij qe vodhi paret e Rrugez se Kombit. Mos i hengshi….

 28. Liu says:

  Po ky Luli edhe pse nuk ka tru eshte I bukur ,Po ku e ka gjetur kete te shemtuar Pupu e injoroi protesten

 29. Alba says:

  Hahahaha SA komente reale me vjen mire se nuk jemi aq budallenj
  SA kemi fatin

 30. Shaboni says:

  Bravo, fjale te meçura..! Tani qe ke pare me shume dhe me mire mblidhi çadrat dhe leji fukarenjte te ikin neper katunet e tyre dhe ne date 18 Qershor te shkojne te votojne, njesoj si ne Hollande.

 31. Usa says:

  Pse se kishin keta pisa apushtetin. Verini tanket dhe shtypini si brumbuj qe jane

 32. Bujar Hasani says:

  O sa injorante kjo bashesa ,shejtani fle kjo i heq jorgane , me mire mos ndihej se sdo kujtohej njeri per te u be kjo te sakrifikoje nuk i dalin ato qe kane vjedhur po do akoma ts sakrifikoje ne baret e hollandes ,pse nuk foli kjo kur lulushi e lulushet me lart e me posht vrane 4 te pa fajshem shko moj zarbe se te pane…

 33. undefined says:

  Po moj e keni ba vehten si Hollanda tuj vjell pasurin e shqiptareve

 34. undefined says:

  Po moj e keni ba vehten si Hollanda tuj vjell pasurin e shqiptareve

 35. undefined says:

  Po moj e keni ba vehten si Hollanda tuj vjell pasurin e shqiptareve

  1. Patrizia says:

   Tani po luajne rolin e vikimave e po propozon te behet shqipria si hollanda .spese jeton ne hollande, po te kishte jetuar ne france do thoshte ta bejm shqiprin si franca ,shume kollaj ,nje fjale goje.

  2. Patrizia says:

   Tani po luajne rolin e vikimave e po propozon te behet shqipria si hollanda .spese jeton ne hollande, po te kishte jetuar ne france do thoshte ta bejm shqiprin si franca ,shume kollaj ,nje fjale goje.

 36. kozmo says:

  Dy gjera jane pa fund : Universi dhe marrezia njerzore !!

  Mos kerko te jesh njeri i suksesit ,por njeri i vlerave !!

  Ajnshtajn.

 37. Drejtësia says:

  Lus zotin lekët e vjedhura kimjoterapi për tërë familjen tënde nga i vogli te i madhi.

 38. jani says:

  E moj debile dole dhe ti . Merr dhe erjon isufaj tetvella dhe na trego si vodhi ai veshllapushi 4 vjet ne bashki . O idiote po pse moj vertet beson se lulzimja do behet ndonjehere kryeminister. .??? Shko goce ne hollande se ka perenduar koha juaj ketu. Ysht fare e keqe

 39. Raimonda vërra says:

  Hahahahaa oo Lulush shalengjituri. Gruen ta paska shtypur postbodja e lagjes qy eshte rrudhur ashtu…….

  Ooo Lulxim mer bythqim
  Puna e jote aferim
  Gamor ti e gamor kush tvuni
  Sot a neser vlon druni…..

  Me vetingun po ju vjen fundi….

 40. Korabi says:

  Bushter! Shkove me parate e shqiptareve te vjedhura te Vefa dhe vazhdon te jetosh me parate e shqiptareve te vjedhur nga lulja. Pafytyresia tek ty gjeti fytyren se je misherim i saj! Ti nuk je as shqiptare ç’mutin do qe perzihesh ne hallet tona? Pastaj ishin 8 vjet ne pushtet, pse nuk e bene Hollanden ne Shqiperi?
  Burri yt dhe babai i tij shpirteror e kane lene Shqiperine pa opozite. Ka nje mije arsye qe qeveria aktuale te ndeshkohet me vote, por kurrsesi qe te vije ne pushtet lulushi yt, qe ti dhe Zeni Karmina dhe soji e sorrollopi juaj te vazhdoni te beni jeten lluksoze qe beni pa ju hyre gjemb ne kembe.

 41. lola komimi says:

  Sa e pështirë dhe mosmirënjohëse ! Origjina e prindërve nga fshatrat e Tepelenës. I përkrahu Pushteti Popullor si të gjithë të varfërit, por patën fatin e madh të kishin dhe mbështetjen direkte të Heroit të Popullit Shefqet Peçi. Me arsim të lartë dhe të vendosur në Tiranë, ndërkohë që Tiranasit shërbenin në Tepelenë. A nuk janë me plotë gojën MOSMIRËNJOHËS dhe të ndyrë ?!! Por kur janë prindërit e saj, si mos jetë kjo…. Prandaj janë kaq fals dhe të pështirë në formimin e tyre. E del e flet kjo që ka përdorur paratë fajdeve të Vefës, paratë e këtij populli. Megjithëse e majtë, respektoj ata që vërtet janë të djathtë prej origjinës së tyre, si një nga komentuesit. Në se PD do të ishte formuar nga kjo shtresë vërtetë e djathtë, Shqipëria nuk do ishte prehë e pseudo të djathtëve si kjo , ( as zonjë nuk imun t’i thuash ) e pështirë, qëllimi i vetëm i të cilëve është të rrëmbejnë sa të munden këtu, dhe të jetojnë jashtë. Turp, turp, turp, ty dhe prindërve të tu që të mbështesin në poshtërsinë tënde. Jeni aq të pa mend sa nuk mendoni se të gjitha në këtë botë lahen.

 42. studenti says:

  Ne fakt deri dje ka vjedhur Luli pa hesap e tani na del ti qe na ke vuajtur shume, madje shume me shume se shqiptaret dhe ne duhet te na vije paksa keq e te te japim pak pushtet edhe ty, e tash te na vjedhesh e rjepesh ti. O mortja qe s’u hengri. Na dolet ju me te pervuajturit e ketij sistemi e kesaj Shqiperie. Po ju duhet te shkoni te gjithe prapa dyerve te burgut, por jo tashi, pasi te behet VETINGU.

 43. a says:

  Kjo rrace politikanesh superhajdute ,vrases,manipulues te paturp te njerezve i ka treguar vendin me kohe..ose ne burgje ose te perjashtuar pergjithmone nga politika. sepse KA LIGJE… dhe ligjet i trembin duket qarte…ju akoma i mbani ne kurriz…tregojini vendin atyre dhe Haxhi Qamileve qe i vijne pas ..perndryshe do rropateni brez pas brezi ne dyert e Europes..as brenda as jashte..me femijet pa te ardhme e ju te shfrytezuar der ne palocollek. aprovoni keto Ligje e shihni se si do nderrojne valle.

 44. shabani says:

  Normalisht po te ishte popull me mend ky yni do tu kishte derguar atje ku e meritoni ne djall ju qe I vodhet endrrat rinise dhe gjithe popullit shqiptar duke e shpergulur nga vendi duke e vrare dhe vjedhur terorrizuar duke shitur pasurite dhe privatizuar pasurite kombetare nafte qymyr guri si majtas dhe djathtas jeni pjelle e kucedres Ruse, dorezoni pasurine e shqiptareve dhe zhdukuni se kete vend do ta bej rinia perendimore shqiptare

 45. ela says:

  nuk e di po vertet jam shume e cuditur.ketu vertet e besojne kete ata qe jane ne cader? o zot hapu dhe,dhe futu,cpo degjijme e cpo shofim te shitet djalli per zot vetem keta ndyresira politikane e thone,dhe keto femra qe e kane mendjen neper shtrate te politikaneve

 46. xy says:

  I lutem stafit qe ta lene sa me gjate artikullin Aureles ,pastaj sic e shikoni njerzit japin opinionet e veta sa me shume

 47. kombi says:

  Keta te mbledhurit ne cader , jane te gjithe punonjesite PD ,jane ata qe kane perfituar vende pune ne cdo qytet te Shqiperise ,jane te gjithe bythelepirsit e PD , prandaj rrine si qente mbas bythes Bashes . Tashme Basha e pa se sa votues ka partia e tij , jo me shume se 50 mije vota . Tani largoi qente dhe shko ne parlament ,se ju pret wetingu .
  Suksese ne jete Basha !!

 48. Qivacovic says:

  Ti mon pu..e,,qe vite te tera kryen mardhenie me shefat e Hollandes,shko nga erdhe.Miliardat e vjedhura do Ja ktheni Popullit

 49. sokrat says:

  Kur burrat pa boje dhe fytyre konsumohen dhe dalin jashte loje gjithmone nxjerrin grate! Shume keq qe Basha konsumoi edhe familjen pervecse PD!

 50. Honda says:

  MOJ KUC…e,RRUGA s’te SHKOI HUQ.Ja,i bere ça TEKE mbi e n’en cader.Shko ne hale o mis ku…a !…

 51. jurgen says:

  nuk keni pse merreni ajo ishte hera par per te qe flet …po ju kto shikoni nuk shikoni taksat qe shkon ai fylli gjat e problemet qe na shton

 52. Populli says:

  Si nuk ka nje pike turpi kjo bunder,po Luli ku i gjeti gjithe ato para qe bleu 3 Apartamente ne fshatin turistik tek Pishat e Buta dhe i shkroi ne emrin Erjon Isufi,Xhaferr Isufi,dhe Aurela Isufi,nuk ke nje fije turpi dhe te pyesesh veten tende njehere nga dalin keto para ,qe shtepia juaj ne Tirane me ashensor privat!!!!!!!! Pika qe nuk te bie dhe burrit tend atij sharlatani qe shqiptaret e njohin sh.mire ,nje vrases nje genjeshtar e nje mashtrues ordiner.

 53. Dafllaku says:

  Ptu race e ndyre sa e shemtuar qe eshte debilja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *