Sali Berisha: Rama le të shtrihet përdhe, të bëjë ç’të dojë, unë zgjedhjet do t’i bëj

Sali Berisha dhe Lulzim Basha thonë se nuk hyjnë në zgjedhje pa qeveri teknike.

Por, kur ishin në pushtet, nuk pranonin kërkesa shumë herë më të vogla, si hapja e kutive apo shtyrje zgjedhjesh.

Ja çfarë thoshte Berisha atëhere:

Sali Berisha 27.12.2010: Zgjedhjet do të bëhen, garantoj shqiptarët se do të jenë të lira dhe të ndershme.

Zoti Rama le të shtrihet përdhe, të bëjë ç’të dojë, unë zgjedhjet do t’i bëj.

Ju bëni si të doni, bojkot ose jo. Unë ju ftoj të merrni pjesë.

Nëse ju doni të merrni pjesë, jeni të mirëseardhur, doni të bojkotoni… bojkotoni.

Keni vërejtje për Kodin Zgjedhor, sillni amendamentet.

Në të kundërt vazhdoni programin sipas kërkesave të kryetari tuaj”.

Sali Berisha 10.04.2009: Është normale që opozita ta shohë me lupë procesin zgjedhor, unë kam mirëkuptim për këtë….

Përsa i përket zgjedhjeve, nuk pranoj t’i shtyj asnjë ditë, po të doja ta bëja, e kisha bërë”.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Sali Berisha: Rama le të shtrihet përdhe, të bëjë ç’të dojë, unë zgjedhjet do t’i bëj”

 1. Korabi says:

  Këto që thoni ju sjanë asgjë në krahasim me ato që ka bërë ky monstër e ndyrë.Hakmarrja e ligjit ose e zotit do të bjerë pa mëshirë mbi të e pjellat e tij.

  1. Kujtimi says:

   Cfar kerkon kjo Moster e keqe kjo feee e shqipetarve.Te marte Zoti o fare e keqe. Njeri nuk e ndyn doren me ty

  2. Kujtimi says:

   Plaku Mere plere kriminel

  3. Kujtimi says:

   Plaku Mere plere kriminel,,,,,

 2. Milan says:

  Ti do plumbin te vesh ne hale o shpellar.

 3. Sypeshkaqeni says:

  Ti duhesh varur ke shpata e SKENDERBEUT prej gjuge mer shpellar

 4. Arber I says:

  Sa herë që është përkeqësuar situata politike dhe e sigurisë në Kosovë, Maqedoni dhe viset tjera shqiptare, në Tiranë ka shpërthyer ndonjë ,,revolucion”! Shumica e pjesëmarrësve në këto ,,revolucione”, të realizuar, ose në tentim, sigurisht që nuk e kanë ditur se këto trazira janë nxitur, përgatitur dhe financuar nga jashtë, si i ashtuquajturi ,,Revolucioni i vonuar demokratik 1997″, tani ,,Revolucioni demokratik i shkurtit 2017″ i paralajmëruar, si edhe disa tentimeve të mëhershme për ,,revolucione” të këtillë, që t’ua përkujtojnë frymëzuesve, ideatorëve dhe financuesve të tyre se, në shoqëritë demokratike ka rrugë të tjera pakufi për ndryshime të nevojshme në shoqëri dhe qeverisjen e shtetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *