Tragjedi në Libi, gjenden trupat e 74 emigrantëve në brigjet e Zauyas

Brigjet libiane janë mbushur sërish me emigrantë të vdekur. Në mëngjesin e sotëm në zonën e Zauyas u gjetën 74 trupa.

Sipas medieve libiane mendohet se viktimat kishin hipur në anije dhe motoskafë në përpjekje për të udhëtuar drejt Italisë.

Frika është e madhe nga autoritetet se numri i viktimave është më i madh.

Zauya ndodhet 50 km në perëndim të kryeqytetit Tripoli.

Brigjet libiane janë kthyer në pikë nisjen e shumë emigrantëve drejt Italisë.

Bashkimi Evropian ka bërë disa marrëveshje me qeverinë libiane për të ndalur fluksin emigrantëve.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *